×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but /wyjazdy_na_narty_2015_2016/oferty/tarvisioNAssfeld/tarvisio is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.
[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but /wyjazdy_na_narty_2015_2016/oferty/tarvisioNAssfeld is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.
[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but /wyjazdy_na_narty_2015_2016/oferty/tarvisioNAssfeld/sella is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.
 

wyjazd na narty sylwester w Austri i Wloszech - zdjecie

Ferie zimowe 2018 na nartach - Austria, Włochy i Słowenia

                           170 Km Tras                        

Nassfeld, Tarvisio, Sella Nevea, Kanin

 

Terminy 

 

16.02.2019 - 23.02.2019

 

SKIPASS 6 dni

  UBEZPIECZENIE SKI 8 dni

ZAKWATEROWANIE 7 nocy (hotel z HB/ Apartamenty)

  KILKUDNIOWE SZKOLENIE NARCIARSKIE (w opcji dla chętnych)

 


 

  Miejsce Nassfeld/ Tarvisio/ Sella Nevea/ Kanin

Austria/ Włochy/ Słowenia

 widok na sanktuarium maryjne w ośrodku narciarskim Tarvisio

 SZUSUJ Z NAMI NA GRANICY 3 PAŃSTW  - AUSTRII, WŁOCH i SŁOWENII

       Dzięki dogodnemu położeniu  geograficznemu doliny, w której znajduje się Tarvisio oraz stosunkowej bliskości morza Adriatyckiego, zimy w Tarvisio charakteryzują się niskimi temperaturami i mocnymi opadami śniegu. Zwykle śnieg pokrywa dolinę od samej podstawy już od listopada, zalegając aż do kwietnia, zapewniając świetne warunki do uprawiania każdego rodzaju sportu zimowego. Geograficzna bliskość zarówno Austriackiej Karyntii, jak i Słowenii umożliwia spędzenie swego zimowego czasu w sposób ciekawy i urozmaicony!To bardzo fajny rejon pod kątem wyjazdu na narty w Alpy.

       Znajdujący się zaledwie 30km od Tarvisio jeden z top 10 najlepszych ośrodków narciarskich Austrii - Nassfeld (Villach) oraz słoweńsko-włoski transgraniczny ośrodek narciarski Kanin- Sella Nevea (położony w odległości około 15km od Tarvisio), wraz z samym Tarvsio tworzą swego rodzaju ski-safari na terenie 3 państw, pomiędzy których ośrodkami można w prosty sposób się przemieszczać!

      Co ważne Tarvisio, które było też organizatorem Uniwersjady, jest najprawdopodobniej najbliżej Polski położonym włoskim ośrodkiem narciarskim, natomiast Nassfeld jest najbardziej słonecznym ośrodkiem narciarskim Austrii!

       Ale to nie koniec atrakcji, bo kto by się spodziewał, że podczas naszego wyjazdu narciarskiego w Tarvisio na Mount Lussari będziemy mieć okazję do zwiedzenia na nartach średniowiecznego miasteczka, wraz ze starym sanktuarium Maryjnym usytuowanym na wysokości 1800m n.p.m. Po zwiedzeniu sanktuarium możemy udać się w dół do miasteczka pokonując 4-kilometrową trasę "Di Prampero" o niebagatelnym przewyższeniu niemal 1000m.

      Do tego dodamy trasy w Sella Nevea które są międzynarodowym FIS-owskim centrum treningowym w narciarskich dyscyplinach szybkościowych odwiedzanym chętnie przez zespoły FIS i  Puchar Europy.

      Oczywiście nie można zapomnieć o Nassfeld - chyba największej atrakcji narciarskiej regionu. Ten jeden z 10 najlepszych austriackich ośrodków narciarskich, a przy tym najbardziej słoneczny, zapewni nam wyjazd na narty w Alpy w połączeniu z mocą atrakcji na swych 110km tras narciarskich!

     

Nassfeld (610m - 2200m)

      Teren narciarski Nassfeld  to 110 km połączonych z sobą tras, zarówno dla początkujących i zaawansowanych narciarzy oraz aktywnych rodzin (najdłuższa z tras - “Carnia” ma 7.6 km długości).

    Nassfeld to ośrodek narciarski o niezwykłym mikroklimacie, położony w południowo-wschodniej części Austrii (Karyntia) tuż przy granicy z Włochami. Wyróżnia go ultranowoczesna infrastruktura z super szybkimi wyciągami i ogromną ilością zawsze świetnie przygotowanych tras. Ośrodek chwali się największą ilością słonecznych dni w ciągu sezonu.

      Nassfeld oferuje sporo atrakcji m.in: lodowisko, tor saneczkowy, Fun Park i inne niespodzianki SnowShow. Dzięki swej ogromnej różnorodności rewelacyjnie przygotowanych tras jest ośrodkiem świetnie nadającym się na wyjazd w Alpy ze szkoleniem narciarskim, zarówno pod kątem nauki jazdy od podstaw jak i doskonalenia technik wśród osób już dobrze jeżdżących.

 

Tarvisio (754m - 1756m)

       Ośrodek narciarski Tarvisio leży praktycznie na granicy trzech państw : Włoch, Słowenii oraz Austrii, także stanowi bardzo ciekawy pomysł na swój zimowy wyjazd w Alpy na narty czy snowboard.

      Tarvisio to typowo włoskie, alpejskie miasteczko z widocznymi wpływami austriackimi. Wieczorem życie budzi się na ulicy, a na gości czekają pizzerie, kawiarnie, restauracje. Tutejsze sklepy oferują wiele lokalnych specjałów jak choćby wino, wędliny, oliwę, kawę, lokalne sery, ciasta i inne miejscowe przysmaki.

       Miasto jest liczącym się ośrodkiem sportów zimowych, znane m.in. z organizacji zimowej Uniwersjady w 2003 roku. Ośrodek Tarvisio stał się miejscem wielu sportowych imprez m.in. zawodów Pucharu Świata w zjeździe alpejskim kobiet w 2011 roku. Nartostrady położone na wysokości od 750 do 1751 m npm. są świetnie przygotowane - szczególnie najdłuższa, położona najwyżej. Poza tym trasy są niezatłoczone i panują na nich zawsze wspaniałe warunki do jazdy na nartach czy snowboardzie. Bogata jest tu także oferta dla rodzin z dziećmi.

       Przepiękny krajobraz Alp Julijskich sprawia, że ośrodek ten staje się jeszcze bardziej magiczny. Polecany jest szczególnie zapierający dech w piersiach zjazd do Camporosso po trasie Prampero, pokonujący różnicę wysokości 1000 metrów.

        Oczywiście ośrodek posiada wysoki poziom miejscowej infrastruktury oraz system naśnieżania, który w razie potrzeby wspomaga naturę. Trasy są przeróżne – dla każdego typu umiejętności, stąd każdy czy to lepiej, czy słabiej jeżdżący na pewno wykorzysta w pełni swój narciarski urlop w Alpach.

Tarvisio podobnie jak i Nassfeld jest trafnym wyborem jeśli chodzi o alpejski wyjazd na narty ze szkoleniem dla każdego - i tego początkującego i tego już dobrze jeżdżącego.

 

Sella Nevea / Kanin (1103m - 2133m)

      Niecałe 18km od centrum Tarvisio położony jest  ośrodek Sella Nevea – Bovec  oferujący 30 km tras narciarskich na 70ha. Jest on pod względem walorów widokowych, a także możliwości jazdy na przemian - po stronie Włoskiej i Słoweńskiej trafnym wyborem kierunku wyjazdu narciarskiego. Te dwie stacje - włoska i słoweńska - połączone ze sobą siecią wyciągów i tras znajdują się na przeciwnym stoku góry Kanin (2587 m n.p.m.). 

      Prócz narciarstwa zjazdowego ośrodki oferują nam również wspaniałe tereny do uprawiania turystyki alpejskiej, freeride-u , wspinaczki, skituringu czy narciarstwa biegowego.

Kolejną ciekawostką tego ośrodka jest jego słynne położenie i przepiękny widok w głąb Alp na wschód, oraz na Adriatyk na południu.

 

Przykładowe zdjęcia map tras narciarskich w danym ośrodku

 

Kliknij w mapkę, by ją powiększyć

 

 

Nassfeld

- 30 km tras łatwych  

- 69 km tras średnich  

- 11 km tras czarnych

- Długość tras: 110 km

- Wyciągi: 30 nowoczesnych wyciągów i kolejek (5 gondolek, 8 wyciągów krzesełkowych, 17 orczyków)

 

Kliknij w mapkę, by ją powiększyć

 {gallery}/wyjazdy_na_narty_2015_2016/oferty/tarvisioNAssfeld/tarvisio{/gallery}

 

 Tarvisio, trasy:

- Łatwe 30%

- Trudne 61%

- Bardzo trudne 9%

- Liczba tras 17

- Długość tras (km) 33 km

- Snowpark 1

- Nocnych tras (km) 2 km

- Najdłuższa trasa 4 km

Wyciągi:

2 – gondole

2 kabiny przygotowane do przewozu 100 osób – połączenie pomiędzy Słowenią a Włochami

4 – krzesła

3 – talerzyki

1 – taśma

 Sella Nevea / Kanin

- Łączna ilość tras 30km

 

Kliknij w mapkę, by ją powiększyć

{gallery}/wyjazdy_na_narty_2015_2016/oferty/tarvisioNAssfeld{/gallery}

 

Kliknij w mapkę, by ją powiększyć

{gallery}/wyjazdy_na_narty_2015_2016/oferty/tarvisioNAssfeld/sella{/gallery}

 Profesjonalne szkolenie narciarskie

Szkolenia grupowe

       Podczas ferii zimowych prowadzimy narciarskie szkolenia grupowe z polskimi instruktorami w różnych wariantach: od 3h po 6h dziennie przez okres naszego tygodniowego pobytu w Alpach.

     Podczas naszych wyjazdów w Alpy ze szkoleniami narciarskimi, narciarze uczestniczący w zajęciach są dzieleni ze względu na poziom umiejętności na różne grupy szkoleniowe (wstępny podział następuje jeszcze przed wyjazdem na podstawie subiektywnej oceny swej jazdy w oparciu o naszą opisową skalę jazdy), w których  jeżdżą pod okiem starannie przez nas dobranych instruktorów PZN, ćwicząc swoją technikę 5 lub 6 dni. Jeśli są potrzebne w między czasie jakieś rotację w grupach oczywiście takowe mają miejsce. Staramy się na bieżąco korygować skład grup tak aby te były jak najbardziej spójne.

      Zajęcia są prowadzone w języku polskim zarówno w grupach dla narciarzy doskonalących się i tym samym mocno zaawansowanych (miewamy w grupach także uczestników z powodzeniem doskonalących się, mimo posiadania już stopni instruktorskich), jak i dla narciarzy średnio-zaawansowanych oraz zupełnie początkujących. Wiek nie ma znaczenia - szkolenia są skierowane dla wszystkich - dzieci od 4 roku życia oraz dorosłych.

      Grupy staramy się dzielić nie tylko pod kątem poziomu jazdy, ale także i wieku stąd nawet najmłodsi uczestnicy naszych wyjazdów narciarskich w Alpy ze szkoleniami czują się podczas ich realizacji bardzo swobodnie.

      Szkolenia prowadzimy autorskimi metodami pozwalającymi na lepsze "poczucie narciarstwa", bardziej stawiając na praktykę i naukę często poprzez ćwiczenia w grupach, choć i o teorii narciarstwa oczywiście nie zapominamy.

      Narciarskie szkolenia grupowe w czasie ferii zimowych są propozycją skierowaną dla narciarzy mających już pierwsze kroki za sobą i tym samym mogących uczestniczyć w zajęciach w grupie (tzn. osoba biorąca udział w takim szkoleniu powinna być w stanie min. samodzielnie się zatrzymać, wstawać, skręcać co najmniej pługiem, jeździć z każdą, kontrolowaną prędkością, nadążać za grupą oraz jeździć każdego typu wyciągiem). Osoba w tej grupie powinna być gotowa do rozpoczęcia co najmniej nauki jazdy równoległej. Dla narciarzy nie posiadających jeszcze tych umiejętności proponujemy natomiast "szkolenia dla zupełnie początkujących".

 

Szkolenia dla początkujących narciarzy

     To oferta dla osób, które chciałyby podjąć swoje pierwsze kroki na narciarskim wyjedzie właśnie z nami, lub nie czujące się jeszcze na nartach na tyle pewnie by uczestniczyć w szkoleniach dla grup jeżdżących po co najmniej niebieskich trasach ośrodka, przy wykorzystaniu każdej prędkości, korzystając przy tym ze wszystkich dostępnych urządzeń wyciągowych.
Szkolenia te charakteryzują się kameralnymi grupami kursantów dzięki czemu instruktor może poświęcić więcej indywidualnej uwagi każdemu uczestnikowi szkolenia. Gwarantuje to bezpieczne szkolenie i owocuje szybkimi postępami w nauce.

    Nauka wstawania, przemieszczania się po stoku, prawidłowego upadania, zachowania w sytuacjach podbramkowych, przyswajania w praktyce zasad dekalogu narciarskiego, prawidłowej jazdy począwszy od technik płużnych to tylko niektóre elementy wchodzące w skład programu nauki jazdy na nartach z instruktorem podczas naszych wyjazdów w Alpy ze szkoleniami narciarskimi.

 

Przedszkole narciarskie dla dzieci 4-6 lat

     Jest to propozycja szkoleń 3h dla dzieci w wieku 4-6 lat stawiających swoje pierwsze kroki na nartach lub będących na początku swej przygody z nimi. Szkolenia te charakteryzują się mocno zabawowym charakterem, niepozwalającym na chwilę nudy a jednocześnie pozwalających w grupie swych rówieśników na przyswojenie sobie podstawowych zasad jazdy na nartach. Jako, że dzieci w tym wieku, z naszej praktyki nauczania, wymagają więcej indywidualnego zaangażowania instruktora, szkolenia te prowadzone są w bardzo kameralnych grupach, dzięki czemu instruktor może poświęcić więcej czasu poszczególnym uczestnikom szkolenia, co w przypadku maluchów gwarantuje przede wszystkim bezpieczne szkolenie, pełne wrażeń oraz pozytywnej emocji związanej z czasem na stoku!

 

* Określenie wyboru "wyjazd ze szkoleniem lub "bez szkolenia" przez uczestnika następuje przed wyjazdem, podczas dokonywania rezerwacji !

 

CENNIK SZKOLENIA NARCIARSKIEGO - usługa dodatkowa - dla osób chętnych - dorosłych i dzieci

 

Opcjonalne szkolenie narciarskie (szczegóły specyfiki szkolenia w ofercie)

a) 430zł (3h przez 5 dni) - Dla osób jeżdżących, w wieku od lat 7

b) 650zł (3h przez 5 dni) - Szkolenie dla osób w wieku od 7 lat, początkujących, prowadzone w kameralnych grupach

c) 710zł (3h przez 5 dni) - Przedszkole narciarskie - szkolenie dla dzieci między 4-6,99 rokiem życia, prowadzone w kameralnych grupach

d) * 695zł (całodzienne przez 5 dni) w tym godzinna przerwa w środku dnia na posiłek ok. godz. 12 (we własnym zakresie). Dla osób jeżdżących, w wieku od lat 7

e) ** 825zł (3h przez 6 dni) - Przedszkole narciarskie - szkolenie dla dzieci między 4-6,99 rokiem życia, prowadzone w kameralnych grupach

f) ** 770zł (3h przez 6 dni) - Szkolenie dla osób w wieku od 7 lat, początkujących, prowadzone w kameralnych grupach

g) * 770zł (całodzienne przez 6 dni)- w tym godzinna przerwa w środku dnia na posiłek ok. godz. 12 (we własnym zakresie). Dla osób jeżdżących, w wieku od lat 7

h) ** 550zł (3h przez 6 dni) - Dla osób jeżdżących, w wieku od lat 7

* Szkolenie całodzienne (5-dniowe, 6-dniowe) zostanie uruchomione, gdy zbierze się 6 osób na daną grupę szkoleniową

** 6-dniowe przedszkole narciarskie (3h dziennie) uruchomione zostanie przy zebraniu 4 osób na grupę, zaś w przypadku osób jeżdżących (3h/6dni) przy zebraniu minimum 6osób na grupę.

*** SZKOLENIA SNOWBOARDOWE - możliwe do uruchomienia w przypadku zebrania się odpowiedniej ilości osób na daną grupę szkoleniową. Szczegóły na zapytanie

 

 

Terminy i koszty wyjazdów + opis obiektów noclegowych

(kliknij w szczegóły wybranego terminu !!!)

 

20.01.2018 - 27.01.2018

 03.02.2018 - 10.02.2018

16.02.2018 - 23.02.2018 - w tym terminie tylko apartamenty

 

Obiekt Cena Opis
opis obiektu lub apartamentu

Apartamenty bez wyżywienia

Skipass i ubezpieczenie w cenie!

1580zł/os.

1520zł/os.

Szczegóły
 

 


 

 


Z chęcią odpowiemy na wszelkie dodatkowe pytania.

 

KONTAKT

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel.: +48 504 431 349; +48 519 159 235

www.skimaniak.org

 

  Powyższa treść ma charakter informacyjny