Szwajcaria St. Moritz 2
Szwajcaria - BerninaPass
St. Moritz Narty i Snowkite

Luty : 20-27.02.2021


Ilosć tras: 328 km
Wysokogórski Hotel.
Miejsce odcięte od świata = bezpieczne w dobie COVID-19 ;-)
Szkolenia SnowKite dla chętnych


Szwajcaria - BerninaPass
St. Moritz Narty i Snowkite

Luty : 20-27.02.2021


Ilosć tras: 328 km
Wysokogórski Hotel.
Miejsce odcięte od świata = bezpieczne w dobie COVID-19 ;-)
Szkolenia SnowKite dla chętnych


 

 


 

Obiekt Cena Opis

Hotel Zarera

 2179zł/os

+

Skipass

Szczegóły


Hotel BerninaHospiz

 2459zł/os

+

Skipass

Szczegóły

 

 

 

Miejsce Berninapass / St. Moritz / Szwajcaria

 

 


 

 

 

 

Teren narciarski wokół Sankt Moritz. jest podzielony na klika części, te które nas bedą interesować szczególnie podczas wyjazdu to Diavolezza - Lagalb z około 45km tras (raczej dla doświadczonych narciarz), St. Moritz - Corvatsch - Furtschellas (120km tras narciarkich) oraz St. Moritz - Corviglia (163km tras narciarskich). Ośrodek jest wręcz kultowy z narciarskiego punktu widzenia, szczególnie polecany przez nas dla zaawansowanych narciarzy. Oprócz niesamowitych stoków znajdziemy tu także niezliczone opcje jazdy poza-trasowej (freeride). 

Przełęcz Bernina - jest to także unikalne miejsce na skalę światową do uprawiania snowkite. Przez wielu uważane za najlepsze w Europie. Przełęcz znajduje się w Alpach Szwajcarskich. Zaraz obok przełęczy znajdziecie najpopularniejszy i najbardziej kultowy resort narciarski Sankt Moritz. To tam będziemy szusować na stokach narciarskich. Do dyspozycji na samej przełęczy mamy cześć ośrodka Diavolezza - Lagalb z około 45km tras (raczej dla doświadczonych narciarz), po zjeździe z przełęczy otwiera się przed nami zaś część St. Moritz - Corvatsch - Furtschellas (120km tras narciarkich) , a nieco dalej St. Moritz - Corviglia (163km tras narciarskich).

 

 COVID-19 INFO: Ze względu na Pandemie COVID-19 podgrupy wyjazdowe liczą do max 5 osób. Proponujemy Wam także opcje zakwaterowania w schroniskach / hotelach wysokogórskich nieco odizolowanych od świata, niemniej położonych w prawdziwie wysokogórskiej scenerii nieopodal terenów narciarskich  Diavolezza - Lagalb (część ośrodka st.Moritz nieco na uboczu, ale przez to mamy nadzieję całkowicie uniknąć tłoku i kolejek a tym samym minimalizujemy ryzyko zwiazane z COVID-19 !)

 

 

Dodatkowo podcza wyjazdu dla każdego  oferujemy całkowice gratis 2h kurs snowkite INTRO w najlepszym miejscu w europie jezeli chodzi o mozliwosći uprawiania snowkite. W zależności od kierunku wiatru mamy 2 spoty. Pierwszy z nich to właśnie przełęcz Bernina gdzie świetnie układają się wiatry północne oraz południowe. Mamy tutaj do dyspozycji płaski łatwy obszar na zamarzniętym jeziorze Lago Bianco, oraz ogromne połacie śniegu dookoła całej przełęczy gdzie mogą spróbować sił osoby bardziej zaawansowane wciągając się pod górkę za pomocą latawca. Drugie rezerwowe miejsce to Jezioro Silvaplanasee - położone zaraz obok Sankt Moritz jezioro na wysokości 1800m jest oddalone tylko o 30min od hotelu Ospitz Bernina na przełęczy Bernina. Jest to dla nas alternatywa w przypadku wiatrów północno wschodnich, oraz południowo zachodnich. Statystyki wiatrowe tego miejsca to aż 95% dni wietrznych. Zimą zamarznięte jezioro stwarza bardzo przyjemne warunki do nauki snowkite. Wielkie przestrzenie puchu na pewno rozpalą waszą wyobraźnię.   

 

 

 

 KURS INTRO SNOWKITE GRATIS!: Podczas wyjazdu każdy chętny uczestnik bedzie mógł spróbować zupełnie bezpłatnie swoich sił na snowkite podczas 2h kursu INTRO SNOWKITE

 


 

 

 

Diavolezza - Lagalb (2091m - 3006 m. n.p.m.) 45km tras

 

Diavolezza/​Lagalb jest zlokalizowany w dolinie Brnina (a dokładniej na samej przełęczy Bernina) w Engadin St. Moritz. Dla narciarzy i snowboardzistów dostępne jest 45km czerwonych i czarnych tras, wszystkie są wyjątkowo długie i położone są między 3000m.n.p.m a 2000 m. n.p.m. Jest to prawdziwy raj dla zaawansowanych narciarzy, niestety nie znajdziemy to jednak zbyt wielu łatwych tras. Widoki zapierają dech w piersiach ponieważ jeździmy w otoczeniu lodowca
Morteratsch.

 

 

St. Moritz - Corvatsch - Furtschellas(1870m - 3303. n.p.m.) 120km tras

 

Najwyższy punkt ośrodka narciarskiego Corvatsch jest zlokalizowany na wysokości 3303 m. n.p.m. skąd rozpościera się niesamowity widok na cały Engadin i St. Moritz. Genialnie przygotowane stoki i rozległy teren narciarski mający łącznie 120 km tras narciarskich zapewni wszystko co niezbędne by dzień na stoku był w pełni udany. W ośrodku znajdziemy duży snow-park z poduszką na której można ćwiczyć nowe tricki, oraz bezkres możliwości jazdy pozaprasowej niepozwalających poczuć "bjg mountain feeling"  podczas poza trasowych eskapad. To wszystko oczywiście w otoczeniu prawdziwie alpejskiej, prawdziwie wysokogórskiej scenerii masywu Bernina z widokiem na jezioro Engadin w dole.

 

 

St. Moritz - Corviglia (1773 - 2057m. n.p.m.) 163km tras

jOśrodek narciarski Corviglia zapewnia rozległy teren narciarski (163 km tras narciarskich) z najwyższym szczytem (Piz Nair) na wysokości 3057 m. Ośrodek zapewnia niekończące się możliwości uprawiania wszelkich form narciarstwa i innych sportów śnieżnych. Perfekcyjne przygotowane trasy, bajeczne widoki w śród wysokogórskiej scenerii, trasy narciarskie na których w 1928 i 1948 rozgrywały się zimowe igrzyska Olimpijskie. Miejsce po prostu Kultowe które każdy fan narciarstwa obowiązkowo musi odwiedzić przynajmniej raz!

 

 

 

 

SNOWKITE NA BERNINAPASS

 

 

 

 

 Szkolenia Snowkite powadzone są przez licencjonowaną szkołę IKO - KiteStyle

 

Szkolenia SNOWKITE  - Dla wszystkich osób które nie miały jeszcze do czynienia z mało znaną jeszcze dyscypliną snowkite przygotowaliśmy kursy na różnych poziomach zaawansowania. Będzie również możliwość skorzystania z naszej wypożyczalni sprzętu. Do dyspozycji będzie pełna gama latawców w rozmiarach od 5m-17m. Szkolenia będą przeprowadzone przez dwie zaprzyjaźnione szkoły kitesurfingu.

 

KiteStyle - Szkoła mająca siedzibę na półwyspie helskim w Jastarni. Wieloletnie doświadczenie, oraz międzynarodowa licencja IKO (International Kiteboarding Organization). Szkoła prowadzona przez Skimaniaka Tomasza Chmielińskiego, który jest kierownikiem wyjazdu.

 

 KURS INTRO SNOWKITE GRATIS!: Podczas wyjazdu każdy chętny uczestnik bedzie mógł spróbować zupełnie bezpłatnie swoich sił na snowkite podczas 2h kursu INTRO SNOWKITE

 

 

 

 

CENNIK KURSÓW ROZSZEŻONYCH SNOWKITE (dla chętnych)

 

Pakiet kurs + sprzęt na czas kursu :

– KURS IKO I 

  • INDYWIDUALNY – 550  (4h)
  • GRUPOWY – 390(4h)

– KURS IKO I+II           

  • INDYWIDUALNY – 990 (8h)
  • GRUPOWY – 690(8h)

– KURS IKO I+II+III  

  • INDYWIDUALNY – 1390 (12h) 
  • GRUPOWY – 990(12h)

 

WYPOŻYCZENIE SPRZĘTU BEZ KURSU SNOWKITE:

  • LATAWIEC + BAR + TRAPEZ – 80 (1h) 
  • CAŁODNIOWY ZESTAW – 240 zł 

 

 

 WAŻNE INFORMACJE:

- szkolenie możliwe zarówno na nartach jak i snowboardzie

- osoba chcąca wziąć udział w szkoleniu musi posiadać umiejętności jazdy na stoku na poziomie średniozaawansowanym ( umiejętność bezpiecznej i swobodnej jazdy na czerwonych trasach )

- narty/snowboard, buty, rękawiczki, gogle, czapka, kask - są to elementy standardowego sprzętu narciarsko snowboardowego który każdy uczestnik szkolenia powinien posiadać lub wypożyczyć niezależnie we własnym zakresie

- w przypadku dużego zainteresowania możliwe tylko kursy grupowe (2-3os) z uwagi na ograniczoną ilość instruktorów na miejscu. Podczas kursu grupowego osoba dostaje swój niezależny latawiec w momencie gdy zaprezentuje bezpieczne i samodzielne sterowanie.

 

 

 

 

Na poniższym diagramie możecie sprawdzić dokładne kierunki wiatru i ich przełożenie na odpowiednie spoty w okolicy Berninapass:

 

 

 

 

TRANSPORT:.

A) Dojazd własny samochodem. Jest to wersja szybka, wygodna i daje oczywiście dużą dawkę elastyczności co do godzin wyjazdu.

B) Łączenie osób na wspólny przejazd samochodowy (max 4 osoby bo takie podgrupki beda też tworzone podczas wyjazdu ze wzgledu na COVID-19). Od lat z powodzeniem łączymy naszych klientów w grupy co ułatwia wielu osobom szybki i tani dojazd w Alpy. Często się zdarza że ktoś ma swoje auto, ale koszt paliwa dla 1 czy 2 osób jest dosyć spory. Pomagamy wtedy dobrać jakąś osobę udającą się na ten sam wyjazd która dorzuci się do paliwa. Koszt tutaj jest oczywiście zależny od miejsca docelowego, miejsca wyjazdu, ilości osób w pojeździe oraz spalaniu danej jednostki.


 

 

 


Z chęcią odpowiemy na wszelkie dodatkowe pytania.

 

KONTAKT

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel.: +48 504 431 349 - rezerwacje

+48 694 694 009 - pytania techniczne KITE

www.skimaniak.org


 

Powyższa treść ma charakter informacyjny

 *Wyjazd realizowany jest przy zebraniu  grupy min. 30 osób.