nauka jazdy na nartach poza trasą na wyjezdzie narciarskim w alpy

Ferie w Alpach ze Skimaniakiem

Styczeń/Luty 2015

 

    WŁOCHY –LOMBARDIA

                           150 KM TRAS (50km + 100km)                          

APRICA, PRESENA, PASSO DEL TONALE, PONTE DI LEGNO, TEMU

 

31.01.2015 - 07.02.2015

 

 

    SKIPASS 6 dni

    ZAKWATEROWANIE 7 nocy

   SZKOLENIE NARCIARSKIE (3h dziennie)

_______________________________________________________________________________________________________

 

Miejsce APRICA - Włochy

Aprica - urokilwa miejscowość we Włoskiej Lombardii, oferująca 50 km  tras narciarskich o rużnym stopniu trudnosci, leżących pośród przepięknych górskich krajobrazów i lasów sosnowych. Zawsze doskonale przygotowane stoki narciarskie,w razie potrzeby odpowiednio naśnieżane przez cały zimowy sezon to wizytówka Aprici, dodatkowo opady śniegu bywają w tym regionie  bardzo obfite, co pozostaje nie bez znaczenia jeżeli chodzi o zadowolenie narciarzy odwiedzajacych ten włoski ośrodek sporótw zimowych.

Aprica to ośrodek narciarski zarówno dla osób które rozpoczynają przygodę z narciarstwem lub snowboardem, jak i zawansowanych narciarzy. Aprica daje wiele możliwości spędzania czasu oraz relaksu  po aktywnie spędzonym dniu w zapewniając niezapomniany apres ski.

Aprica  położona jest 30 km od bardziej zannego ośrodka narciarskiego Amadello-Ski, w którego skład wchodzi  Passo Tonale – Presena - Pontedilegno –Temù tworzących razem bazę 150km tras zjazdowych - wliczając w to przepiękny  widokowo lodowiec Pressena.

 

Profesjonalne szkolenie narciarskie

Szkolenia narciarskie jest tym, co wyróżnia nasze zimowe wyjazdy narciarskie. Wszyscy Skimaniacy, biorący udział w naszych poprzednich wyjazdach narciarskich (często wielokrotnie wink) , doskonale o tym wiedzą. Za wszystkie wspólne chwile spędzone razem na śniegu (i nie tylko ) bardzo wam dziękujemy!

 Narciarstwo i jego nauczanie to nasza pasja - poprostu uwielbiamy to robić! Staramy się by nauka jazdy na nartach była przede wszystkim dobrą zabawą, często wykorzystujemy niekonwencjone ćwiczenia i metody - dużo jet też ćwiczeń robionych w parach podczas jazdy, zasem będziecie musieli radzić sobie bez  jednej narty wink, a moze zawitamy z wami również poza trasę. Oczywiście podczas nauki jazdy na nartach mówimy takze o teorii, jednak najważniejssze dla nas jest byscie "poczuli  narty" i potrafili jeździć dobrze nie myśląc przy tym o teoretycznych regułach jazdy. Chcemy byście mogli czerpać z jazdy na nartach maksimum przyjemność,   byście poczuli to, co  czujemy my gdy jeździmy na nartach. Pragniemy się z Wami podzielić tym uczuciem!

Szkolenia grup zaawansowanych są niezwykle dynamiczne, czasem też wymagające, jednak we wszystkich grupach szkoleniowych dbamy o to, by jeździć, a nie stać! Szkolimy zarówno poczatkujacych narciaży jak i świetnie jeżdżących narciarskich ekspertów.

Dla chętnych narciarzy prowadzimy też czesto bezpłatne warsztaty fun i body curvingu, jazdy sportowej, freeridu.

Narciarstwa i gór to nasza pasja, spędzamy na nartach cały sezon, a czesto i dłużej. Kadrę  tworzą instruktorzy Polskiego Związku Narciarskiego kochający narty (we wszelkich odmianach), zimę i  przede wszystkim góry. Posiadamy bogate, wieloletnie doświadczenie w nauczaniu narciarstwa, uczymy i uczyliśmy jeździć na nartach zarówno dzieci jak i dorosłych. W śród nas znajdzieci specjalistów  od: skialpinizmu, freeridu, jazdy sportowej, nauki jazdy na nartach dzieci,  a także  fun i body curvingu.

Podczas nauki jazdy na nartach tworzymy wideo nagrania, tym samym rejestrując każdy najdrobniejszy szczegół Waszej jazdy na anrtach. Nagrania te dostępne są  jako zimowa pamiątka z nszych wyjazdów narciarskich, ale co najważniejsze są one dokładnie analizowane z instruktorem podczas wieczornych wideo analiz.. Filmy te są takze wspaniałym przykładem dla samego siebie, pokazujacym poczynione postepy, jednak przedewszystkim precyzyjnie wskazują  nasze błędy i umożliwiaja szybką ich poprawe.

Podczas nauki jazdy na nartach dzielimy się na niewielkie grupy, dobrane pod względem umiejetnosci narciarskich.Zajęcia nauki jazdy na nartach trwają 3h przez 6 dni i gwarantujemy, że jet to coś, czego na pewno długo nie zapomnicie. 

Odkryj narciarstwo na nowo z nami Skimaniakami!

 

    Termin

31.01.2015 - 07.02.2015

 

Cena zawiera

 •   Zakwaterowanie w apartamentach z aneksem kuchennym (7 noclegów);
 •   Skipass na 6 dniw ośrodku narciarskim Aprica (Włochy);
 •   Wieczorne video- analizy z korektą błędów popełninych podczas jazdy na nartach;
 •   Możliwość korzystania z darmowego ski-busa;
 •   Opiekę organizatorów;
 •   Doskonałą zabawę na stoku i wspólne wieczory integracyjne;
 •   Sprzątanie końcowe
 •  *Dla chętnych (zarówno dzieci, kobiet jak i mężczyzn) bezpłatne,wieczorne zajęcia relaksacyjne z instruktorką fitness (Yoga, stretching, zdrowe  plecy, pilates).

     *Osoby chętne na zajęcia relaksacyjne są proszone o wzięcie maty, karimaty lub koca – czegoś, na czym można by wygodnie ćwiczyć.

  

Cena nie zawiera

 •   Dopłaty do apartamentów 2 i 3 osobowych.
 •  Dopłaty do rozszerzonego karnetu o region Passo Tonale – Presena, Pontedilegno –Temù - OPCJA DLA CHĘTNYCH (dodatkowe 100km tras z wybranych 2-ch dni podczas całego wyjazdu)

        Opcja ta daje możliwość zwiększenia ilości tras o lodowiec i okolice Passo del Tonale – Presena - Ponte di Legno –Temù, co razem daje z Apricą 150km tras.

TRASY O RÓŻNYM POZIOMIE ZAAWANSOWANIA - zarówno dla początkujących, poprzez trasy o średnim poziomie trudności, kończąc na trasach trudnych. 

Link do mapki obszaru Adamello Ski obejmującego karnet rozszerzony poniżej:

http://www.bergfex.pl/ponte-di-legno/panorama/ 

 

* Szkolenie z instruktorem odbędzie się w ośrodku Amadelo Ski w ustalonych dniach przy minimum 8 osobach z opcją lodowca.

Szkolenie dla osób bez tej opcji odbywa się codziennie w Aprice.

* Ski-bus kursuje wyłącznie do ośrodka Aprica.

 •  Transportu (pomagamy łączyć kierowców z pasażerami, tak by koszt dojazdu był jak najmniejszy dla każdego uczestnika!)
 •   Wyżywienia (w apartamentach dostępne są wyposażone kuchnie)
 •   Dodatkowa opłata za pościel - dla chętnych! (poszewka na poduszkę i kołdrę/koc, prześcieradło)
 •   Depozyt zwrotny za apartament
 •   Kaucja zwrotna za 6-dniowy Skipass

 

Przykładowe zdjęcia regionu, apartamentów,

rozkładu tras narciarskich

Trasy narciarskie leżąna pomiędzy 1200 i 2300 m.n.p.m, bezpośrednio z nich możliwy jest zjazd na nrtach do samej miejscowości Aprica w której jesteśmy zakwaterowani.  Ośrodek Aprica oddalony jest o około 35 km od Ponte di Legno, gdzie od lat trenuje włoska kadra narodowa. Pomimo łagodnego oraz bogatego w słońce klimatu, Aprica jest regionem o dużych opadach sniegu, dodatkowo  urządzenia naśnieżające obejmują 80% tamtejszych stoków.

Aprica - widok na stok narciarski we Włoszech w Alpach

 

 •       Najwyższy punkt regionu - 2300m
 •         Różnica wzniesień- 1108m
 •         Stacja dolna - 1162m
 •         Położenie miejscowości – 1181m
 •         Nartostrady – łączna długość- 50 km
 •         Snowpark - 1
 •         Najdłuższa trasa zjazdowa - 7 KM
 •         Liczba wszystkich wyciągów: 18

     

Aprica trasy narciarskie

Mapa tras narciarskich Passo Tonale Ponte di Legno Temu Pressena

Aprica wyjazd narciarski 2015 Alpy-Włochy zdjęcie apartamentu 1Aprica wyjazd  na narty Alpy-Włochy zdjęcie apartamentu 2Włochy wyjazd narciarski 2015 zdjęcie apartamentu 3

    Włochy wyjazd narciarski ze szkoleniem zdjęcie apartamentu 5 Alpy wyjazd na narty 2015 apartament 4

 

Zdjęcia są przykładowym obrazem standardu zakwaterowania, jaki będzie na miejscu

Powyższa treść ma charakter informacyjny.

 

 Dane  do przelewu

 

Fundacja Aktywni

Ul. Szmaragdowa 22

52-215 Wrocław

BGŻ Bank Gospodarki Żywnościowej S.A.

Nr. Konta 82 2030 0045 1110 0000 0393 4210

 

W tytule przelewu prosimy wpisać:

„Zaliczka za …(wpisać za ile osób jest wpłata) – Ferie Styczeń i Luty 31.01-17.02.2015 , Aprica, zima 2015 ze Skimaniakiem…”

( oraz podać dane osobowe osoby, za którą wpłata jest dokonywana)

 

Z chęcią odpowiemy na wszelkie dodatkowe pytania.

 

KONTAKT

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel.: +48 504 431 349; +48 519 159 235

www.skimaniak.org

 

 

 

 
Wykryj język » Polish