Wyjazd narciarski Bormio 2015 -jadacy narciarz

 

Narty i gorące termy w Alpach 

 Marzec 2016

 

  Lombardia - Włochy

                           Ponad 100 Km Tras                        

(Większość tras pomiędzy 2000, a 3000 m n.p.m - śnieg gwarantowany!)

 

BORMIO - SAN COLOMBANO - SANTA CATERINA

 

12.03.2016 - 19.03.2016

 

SKIPASS 6 dni

    ZAKWATEROWANIE 7 nocy

  SZKOLENIE NARCIARSKIE

 Region narciarski ALTA VALTELLINAWłochy

 

Karnet narciarski oferowany przez Skimaniaka ważny jest w Bormio i San Colombano razem – ok. 75 km tras zjazdowych. Karnet ten obejmuje także 35km tras narciarskich w Valdidentro i Santa Caterina/Valfurva.

BORMIO

(1225 do 3012 m n.p.m.)

Trasy narciarskie Bormio - idealne do nauki jazdy na nartach

Bormio znajduje się w prowincji Sondrio w pobliżu granicy ze Szwajcarią, region Lombardia, na wysokości od 1225 do 3012 m n.p.m.

Ten liczący ponad 2000 lat kurort położony w dolinie otoczony jest majestatycznymi szczytami.

Doskonałe warunki narciarskie gwarantuje położenie terenu narciarskiego na wysokości 1.225-3.012 m oraz różne urządzenia naśnieżające. Z Bormio można się wygodnie dostać do najwyższego punktu terenu góry Cima Blanca (3.012 m) dzięki 2 gondolom. Do doliny biegną wspaniałe, szerokie trasy

Zdecydowana większość tras narciarskich (ponad 90%) leży na wysokości pomiędzy 2000, a 3000 m.n.p.m, co, dodatkowo wraz z różnymi urządzeniami naśnieżającymi daje gwarancję śniegu nawet w późnej końcówce sezonu narciarskiego. Sezon trwa od grudnia do początków maja.Razem dostępnych jest w samym Bormio ok. 50km tras narciarskich, a także 16 wyciągów, o przepustowości 14 000 osób na godzinę, co w zupełności spełnia oczekiwania każdego narciarza.

Miasto było dwukrotnym gospodarzem Mistrzostw Świata w narciarstwie alpejskim w roku 1985 i w 2005 r. Ośrodek na obszarze 75 km2 posiada 44 trasy narciarskie o różnym stopniu trudności. Należy jednak podkreślić, że są to w przeważającej części (co najmniej 65% tras) trasy czerwone (szeroka skala czerwonych tras,), wymagające już pewnych umiejętności narciarskich. Nawet trasy niebieskie, których jest bardzo niewiele, można potraktować często, jako lekko czerwone.

Dosyć dużą atrakcją i fantastycznym przeżyciem jest zjazd trasą Stelvio, gdzie każdego roku odbywają się zawody Pucharu Świata w biegu zjazdowym mężczyzn. Trasa ta uważana jest za jedną z najtrudniejszych tras do narciarstwa alpejskiego. Jest ona oświetlona, co umożliwia jazdę po zmroku.

W kurorcie znajdują się także wypożyczalnie nart i szkółki narciarskie.

Snowboardziści natomiast mogą wyszaleć się w snowparku i na terenach freeride'owych.

Dodatkowo w miejscowości jest kryty basen, solarium, sauna, studio fitness i gorące źródła. Również wieczorem Bormio ma dużo do zaoferowania. Na gości czekają liczne przytulne kafejki, bary i puby, typowe restauracje i pizzerie oraz dyskoteka. Tutaj każdy będzie mógł się zrelaksować: różnorodne termy w Bormio zapraszają po całym dniu narciarskiego szaleństwa do odprężenia! Warty polecenia jest spacer po malowniczej starówce.

 

Po nartach

 

Po nartach w Bormio należy koniecznie skorzystać z unikalnych na skalę europejską term lub po prostu wybrać się na spacer jego malowniczymi uliczkami.

Bormio jest bardzo malowniczą miejscowością, w której podziwiać można tradycyjne wpływy regionalne. Dzięki dziewięciu gorącym źródłom i termom miejscowość ta proponuje ciekawą ofertę wypoczynkową. Jednocześnie Bormio tętni życiem. Tu czeka na miłośników białego szaleństwa bogata oferta zimowa z terenem narciarskim bezpośrednio w Bormio i okolicznych ośrodkach, malowniczą starówką z przytulnymi lokalami, kafejkami, małymi sklepikami, muzeami, teatrami i kinami. Na miejscu jest również dyskoteka. Miłośników natury zaprasza Park Narodowy Stilfser.

Miejskie łaźnie z basenem pływackim (o długości 25 m), miły kompleks wewnętrznych i zewnętrznych basenów termalnych, w tym atrakcje dla dzieci, sauny, sauny parowe i masaże - to cudownie przyjemny odpoczynek po dniu spędzonym na śniegu

Ze względu na źródła termalne, Bormio jest już od dawna słynną atrakcją turystyczną. Liczne tereny objęte ochroną gwarantują bliskość nieskażonej natury. A pośród niej organizatorzy wyjazdu zapraszają na spacer połączony z kąpielą w DZIKICH TERMACH (bezpłatne), z których sami mieli już sposobność korzystać.

 

SAN COLOMBANO

(1345m - 2550m.n.p.m.)

11 wyciągów, 25 km tras w przeważającej części (65% tras) są to trasy koloru czerwonego, 30% trasy niebieskie (o średnim stopniu trudności), 5% trasy czarne.

Położenie Bormia i San Colombana w samym środku regionu Alta Valtellina, czy ośrodka narciarskiego Santa Caterina umożliwia dostępność autem, czy skibusem bez żadnego problemu.

 

SANTA CATERINA VALFURVA

(1738 – 2800 m.n.p.m.)

Ośrodek oddalony o ok. 13 km od Bormio.

Santa Caterina Valfurva jest bardzo małą, spokojną wioską położoną na wysokości 1.738 m w pobliżu szwajcarskiej granicy, w bajkowym otoczeniu Alp Lombardzkich oraz Parku Narodowego Stilfserjoch. Dobre położenie i różnorodne urządzenia naśnieżające zapewniająśnieg w tym regionie.

Ze względu na duży przekrój nartostrad o zncznym stopniu trudności oraz trasy do narciarstwa biegowego odbywają się tutaj liczne zawody międzynarodowe, np. w 1985 i 2005 Mistrzostwa Świata w narciarstwie. Teren ten posiada 35 km tras narciarskich z przewagą średnio-trudnych tras (27 km). Wśród wyciągów nowoczesna 8-osobowa gondola.

Najdłuższa trasa w Santa Caterina mierzy 6 km o różnicy wysokości ponad 1000 m. Teren posiada nawet własną podświetlaną trasę, dzięki której nawet po zachodzie słońca można rozkoszować się jazdą na nartach!

 

Profesjonalne szkolenie narciarskie

Szkolenia narciarskie (3 godziny dziennie przez 5 dni ) to właśnie to, co wyróżnia nasze wyjazdy.

Szkolenia staramy się prowadzić najlepiej jak tylko potrafimy wykorzystując zdobytą do tej pory wiedze i umiejętności w pracy zarówno z dziećmi jak i dorosłymi. W drodze zabawy narciarstwem nauka przychodzi łatwo i przyjemnie.

Szkolenia z podziałem na niewielkie grupy o różnym poziomie zaawansowania, są niekonwencjonalne, a przy tym ciekawie poprowadzone, do tego dynamiczne i niekiedy wymagające. W każdej grupie zaawansowania dbamy o to, by jeździć, a nie stać!

Dodatkowo chętni narciarze biorą często udział w naszych bezpłatnych warsztatach z jazdy sportowej, freeridu lub fun i body curvingu.

Jesteśmy prawdziwymi pasjonatami narciarstwa i gór, spędzamy na śniegu kilkadziesiąt, a czasem i więcej dni w sezonie. Kadrę Instruktorską tworzą ludzie kochający narciarstwo (we wszelkich odmianach), zimę i góry, Instruktorzy Polskiego Związku Narciarskiego. Mamy tu specjalistów od: jazdy sportowej, nauki jazdy na nartach dzieci, skialpinizmu, freeridu, a także fun i body curvingu.

Proponujemy Wam podczas szkoleń wideo nagrania rejestrujące każdy najdrobniejszy szczegół Waszej jazdy. Owe nagrania dostępne są dla uczestników jako zimowa pamiątka, a co najważniejsze są dokładnie analizowane podczas wieczornych wideo analiz z instruktorem, z którym krok po kroku ćwiczący zaczyna rozumieć w czym tkwi sedno sprawy. Filmy takie są niezastąpionym dowodem dla samego siebie o poczynionych postępach.

Pamiętajmy, że poprawna jazda na nartach nie tylko poprawia estetykę i zwiększa komfort jazdy, ale i zwiększa nasze bezpieczeństwo na stoku!

 NA WYJEŹDZIE W TYM TERMINIE NIE PRZEWIDUJEMY GRUP ZUPEŁNIE POCZĄTKUJĄCYCH (od "0") ZE WZGLĘDU NA MAŁĄ ILOŚĆ BARDZO PROSTYCH TRAS !!! Konieczność opanowanej jazdy płużnej, skręcanie, hamowanie, wjazd każdego typu wyciągiem, gotowość do nauki jazdy równoległej, minimum trasy niebieskie. 

 

Termin

 

12.03.2016 - 19.03.2016

 

Cena zawiera

 

 

 • Zakwaterowanie w apartamentach 4,5,6 osobowych z aneksem kuchennym (7noclegów);
 • Skipass na 6 dni w ośrodkach narciarskich  BORMIO - SAN COLOMBANO - SANTA CATERINA - łącznie 100 km tras (Włochy);
 • Wieczorne Video- analizy z korektą błędów podczas jazdy;
 • Dla posiadaczy karnetów możliwość korzystania z darmowego ski-busa;
 • Opiekę organizatorów
 • Doskonałą zabawę na stoku i wspólne wieczory integracyjne;
 • Sprzątanie końcowe

 

Cena nie zawiera

 • Dopłaty do apartamentów 2 i 3 osobowych.
 • Transportu (pomagamy łączyć kierowców z pasażerami, tak by koszt dojazdu był jak najmniejszy dla każdego uczestnika!)
 • Wyżywienia (w apartamentach dostępne wyposażenia)
 • Opłaty za pościel (bielizna pościelowa) Każdy uczestnik powinien mieć swoje prześcieradło i poszewki
 • Depozytu zwrotnego za apartament
 • Kaucji zwrotnej 5 Euro za 6-dniowy Skipass

 

 

Mapy tras narciarskich, przykładowe zdjęcia apartamentów

 

Mapa tras zjazdowych – BORMIO - SAN COLOMBANO (łącznie ok.75 km tras)

Mapa tras narciarskich - bormio i san colombano

Mapa tras zjazdowych SANTA CATERINA (około 35 km tras)

  Trasy narciarskie san catarina

 

Apartamenty w Bormio -zdjęcie

Zdjęcia są przykładowym obrazem standardu zakwaterowania, jaki będzie na miejscu.

 

Warunki uczestnictwa

12.03.16 - 19.03.16 - apartamenty bez wyżywienia

 

1. Pierwsza wpłata w momencie rezerwacji
2. Dodatkowo na miejscu płatne:
 
    -  kaucja zwrotna za skipass
    - depozyt zwrotny za apartament (jednorazowa opłata dzielona na ilość osób w apartamencie)

3. Obowiązkowy dowód osobisty lub paszport na wyjeździe
4. Chęć do wspólnej zabawy narciarstwem :)

 

 

Z chęcią odpowiemy na wszelkie dodatkowe pytania.

 

 

KONTAKT

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel.: +48 504 431 349; +48 519 159 235

www.skimaniak.org

 

 

  Powyższa treść ma charakter informacyjny