WYJAZD SNOWKITE

 

 

 

Profesjonalne szkolenie kite na każdym poziomie zaawansowania.

 

 

Szwajcaria/Sankt Moritz/Berninapass

 Najlepsza przełęcz Snowkite w Europie!

 

2.03.2019 - 09.03.2019


UBEZPIECZENIE SKI 8dni

ZAKWATEROWANIE 7 nocy hotel HB

KILKUDNIOWE SZKOLENIE SNOWKITE (w opcji dla chętnych)

 


 

Miejsce Berninapass/Sankt Moritz/Szwajcaria

 

 

 

 

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu który świetnie obrazuje miejsce do którego się wybieramy

Film snowkite Berninapass

 

 

     Przełęcz Bernina - jest to unikalne miejsce na skalę światową do uprawiania snowkite. Przez wielu uważane za najlepsze w Europie. Przełęcz znajduje się w Alpach Szwajcarskich. Zaraz obok przełęczy znajdziecie najpopularniejszy i najbardziej kultowy resort narciarski Sankt Moritz. To tam w przypadku bezwietrznego dnia będziemy szusować na stokach narciarskich. Jeśli chodzi o warunki snowkite to w zależności od kierunku wiatru mamy 2 spoty. Pierwszy z nich to właśnie przełęcz Bernina gdzie świetnie układają się wiatry północne oraz południowe. Mamy tutaj do dyspozycji płaski łatwy obszar na zamarzniętym jeziorze Lago Bianco, oraz ogromne połacie śniegu dookoła całej przełęczy gdzie mogą spróbować sił osoby bardziej zaawansowane wciągając się pod górkę za pomocą latawca.

 

 

 

 

Jezioro Silvaplanasee - położone zaraz obok Sankt Moritz jezioro na wysokości 1800m jest oddalone tylko o 30min od naszego hotelu na przełęczy Bernina. Jest to dla nas alternatywa w przypadku wiatrów północno wschodnich, oraz południowo zachodnich. Statystyki wiatrowe tego miejsca to aż 95% dni wietrznych. Zimą zamarznięte jezioro stwarza bardzo przyjemne warunki do nauki snowkite. Wielkie przestrzenie puchu na pewno rozpalą waszą wyobraźnię.

 

 

Na poniższym diagramie możecie sprawdzić dokładne kierunki wiatru i ich przełożenie na odpowiednie spoty w okolicy Berninapass:

 

 

Profesjonalne szkolenie snowkite

 

 

Szkolenia SNOWKITE - Dla wszystkich osób które nie miały jeszcze do czynienia z mało znaną jeszcze dyscypliną snowkite przygotowaliśmy kursy na różnych poziomach zaawansowania. Będzie również możliwość skorzystania z naszej wypożyczalni sprzętu. Do dyspozycji będzie pełna gama latawców w rozmiarach od 5m-17m. Szkolenia będą przeprowadzone przez dwie zaprzyjaźnione szkoły kitesurfingu.

 

KiteStyle - Szkoła mająca siedzibę na półwyspie helskim w Jastarni. Wieloletnie doświadczenie, oraz międzynarodowa licencja IKO (International Kiteboarding Organization). Szkoła prowadzona przez Skimaniaka Tomasza Chmielińskiego, który jest kierownikiem wyjazdu.

 

 

 

SurftoFly - Szkoła kitesurfingu prowadzona przez Grzegorza Kucieńskiego który jest absolutnym entuzjastą kiteboardingu w każdej odmianie. Jedyna szkoła w Polsce która łączy naukę wszystkich odmian tego sportu: kitesurfing, snowkite, powerkite. Organizuje również pierwsze i jedyne zawody snowkite w naszym kraju będąc wspieranym przez wielu sponsorów, oraz ISF (International Snowkite Federation). Dzięki Grzegorzowi który również będzie przeprowadzał szkolenia na miejscu zostaną pod koniec wyjazdu rozegrane zawody które będą się wliczać jako jeden z przystanków całorocznego pucharu SurftoFly.

 

 

 

 

CENNIK KURSÓW SNOWKITE:

– KURS IKO I 

  • INDYWIDUALNY – 490  (4h)
  • GRUPOWY – 390(4h)

– KURS IKO I+II           

  • INDYWIDUALNY – 890 (8h)
  • GRUPOWY – 690(8h)

– KURS IKO I+II+III  

  • INDYWIDUALNY – 1290 (12h) 
  • GRUPOWY – 990(12h)

 

WYPOŻYCZENIE SPRZĘTU

  • LATAWIEC + BAR + TRAPEZ – 60 (1h) 
  • CAŁODNIOWY ZESTAW – 190(12h)

 

 

 WAŻNE INFORMACJE:

- szkolenie możliwe zarówno na nartach jak i snowboardzie

- osoba chcąca wziąć udział w szkoleniu musi posiadać umiejętności jazdy na stoku na poziomie średniozaawansowanym ( umiejętność bezpiecznej i swobodnej jazdy na czerwonych trasach )

- narty/snowboard, buty, rękawiczki, gogle, czapka, kask - są to elementy standardowego sprzętu narciarsko snowboardowego który każdy uczestnik szkolenia powinien posiadać lub wypożyczyć niezależnie we własnym zakresie

- w przypadku gdy na obu przełęczach nie będzie wystarczających warunków do uprawiania snowkitingu nie tracimy dnia i korzystamy ze stoków narciarskich Sankt Moritz ( 1 dniowy karnet płatny dodatkowo 79CHF. Dojazd na stoki od hotelu w zależności od wybranego ośrodka Sankt Moritz to od 10-25min. 

 

TRANSPORT:.

Jeśli chodzi o dojazd na miejsce proponujemy 3 opcje transportowe:

A) Dojazd własny samochodem. Jest to wersja szybka, wygodna i daje oczywiście dużą dawkę elastyczności co do godzin wyjazdu.

B) Łączenie ludzi na wspólny przejazd samochodowy. Od lat z powodzeniem łączymy naszych klientów w grupy co ułatwia wielu osobom szybki i tani dojazd w Alpy. Często się zdarza że ktoś ma swoje auto, ale koszt paliwa dla 1 czy 2 osób jest dosyć spory. Pomagamy wtedy dobrać jakąś osobę udającą się na ten sam wyjazd która dorzuci się do paliwa. Koszt tutaj jest oczywiście zależny od miejsca docelowego, miejsca wyjazdu, ilości osób w pojeździe oraz spalaniu danej jednostki.

C) Jesteśmy partnerem firmy skibus.pl i we współpracy oferujemy przejazd w dowolne miejsce w Alpy autokarem. Koszt przejazdu do Sankt Moritz to 630zł. W przypadku wyboru tej opcji bardzo prosimy o informację mailową lub telefoniczną. Wtedy potwierdzimy czy na danej trasie na pewno są dostępne miejsca w autokarze.

 

 

Terminy i koszty wyjazdu + opis hotelu i pokoi

(kliknij w "szczegóły" obiektu !!!)


2.03.2019-9.03.2019

 

 

Obiekt Cena Opis

Hotel BerninaHospiz

od 1849zł/os

od 1749zł/os

Szczegóły

 

 

 


Z chęcią odpowiemy na wszelkie dodatkowe pytania.

 

KONTAKT

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel.: +48 504 431 349; +48 694 694 009

www.skimaniak.org


 

Powyższa treść ma charakter informacyjny