MAJÓWKA 2019
MAJÓWKA 2019

Sulden 3250m. n.p.m
Termin: 27.04-04.05.2019


Karnet i Ubezpieczenie Ski w cenie
Szkolenia Ski dla chętnych


 

ferie zimowe - zdjecie 

 Adamello Ski /Passo del Tonale

 

    Włochy

                  100 Km tras narciarskich                  

      Passo del Tonale, Lodowiec Presena, Ponte di Legno, Temu

 

   26.01.2019 - 02.02.2019

   30.03.2019 - 06.04.2019

 

SKIPASS 6 dni

UBEZPIECZENIE SKI 8dni

    ZAKWATEROWANIE 7 nocy (hotel z HB/ Apartamenty)

  KILKUDNIOWE SZKOLENIE NARCIARSKIE (w opcji dla chętnych)

 


 Miejsce Adamello ski - Włochy

adamello ski wyjazd narciarski - zdjęcie

      Passo Tonale to lubiana przez turystów malutka górska miejscowość w rejonie Val di Sole usytuowana na wysokości 1882 m n.p.m. Jest to najwyżej położona stacja w tzw. Dolinie Słońca i wprost idealne miejsce na rodzinny wyjazd narciarski. Znacząca liczba dni słonecznych oraz spory opad śniegu sprawiają, że Passo Tonale jest miejscem wręcz idealnym na zimowy wypoczynek.

      Tonale bez wątpienia jest miejscowością historyczną – dawniej przebiegała tamtędy granica między Austrią i Włochami. Wioska, otoczona majestatycznymi trzy-tysięcznikami, sama w sobie nie zachwyca swoją nadzwyczaj funkcjonalną architekturą, jednakże narciarsko-zimowa odsłona tego miejsca niweluje wszystkie inne mankamenty. Adamello ski ma do zaoferowania swoim gościom ponad 100 km świetnie przygotowanych, szerokich tras narciarskich przez 3/4 roku (od października do maja). Wizytówką ośrodka jest lodowiec Presena (3000 m n.p.m.), działający okrągły rok i oferujący 7 km tras i 4 wyciągi. Trasy na lodowcu określa się jako średnio trudne. W Passo Tonale każdy narciarz znajdzie coś dla siebie. Dzięki bogatemu zróżnicowaniu tras w tamtejszych warunkach odnajdą się zarówno początkujący, jak i doświadczeni narciarze.

      Trasy narciarskie Passo Tonale ciągną się do malowniczej miejscowości Ponte di Legno w dolinie Vallecamonica, a także dalej, nartostradami możemy dostrzec aż do Temù, miejscu przeznaczonym dla bardziej zaawansowanych narciarzy. Rozmieszenie tras w obrębie Tonale jest rozległe. Na stokach znajdujących się na południu trasy są mało strome i szerokie – odpowiednie dla początkujących narciarzy.Bardziej wprawieni miłośnicy zimowego szaleństwa mogą wybrać się na północną stronę przełęczy i zjechać najdłuższą w pasie Alp czarną trasą o nazwie Paradiso. Trasa ta należy do wymagających, ze względu na stromiznę, momentami spadziste odcinki oraz trudną dostępność dla ratraka.  Rejon Passo Tonale, oprócz doskonałych warunków na trasach, ma do zaoferowania znacznie więcej – łyżwiarstwo, wspinaczka górska, bogaty apres-ski oraz restauracje z lokalną kuchnią. Jedną z wielu zalet ośrodka Passo Tonale to bliskość wyciągów, dzięki czemu nie trzeba dojeżdżać skibusem. Na wyciągi Tonale, Presena i Pontedilegno obowiązuje jeden skipass.

paso tonale -włochy -zdjecie   wyjazd na narty do Aprici we Włoszech - zdjęcie

Wyjazd narciarski do włoch -admaello ski zdjecie  Passo del tonale - wyjazd na narty

 

Kliknij w mapę by ją powiększyć!

  

Profesjonalne szkolenie narciarskie

 

     W zimowej ofercie Skimaniaka każdy znajdzie coś dla siebie. Oferujemy szkolenia narciarskie dla osób o każdym poziomie zaawansowania – dla osób zupełnie początkujących jak i bardziej doświadczonych maniaków narciarstwa, chcących podszkolić warsztat.      Proponujemy zajęcia grupowe, które zazwyczaj odbywają się w kilkuosobowych grupach. Grupy rozdzielamy pod kątem poziomów zaawansowania naszych kursantów. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasi instruktorzy mogą poświęcić całą uwagę swoim podopiecznym oraz dostosować ćwiczenia i tok nauczania do całej grupy. Oprócz wiedzy teoretycznej, przekazywanej w przystępny sposób, kładziemy szczególny nacisk na zajęcia praktyczne. w czasie tygodniowych kursów spotykamy się wieczorami i razem z grupą przeprowadzamy videoanalizę z danego dnia, podczas której oglądamy naszą jazdę i komentujemy ewentualne błędy - to daje nam lepszy obraz naszej jazdy i konkretną informację nad czym popracować następnego dnia.     Szkolenia grupowe dla narciarzy jeżdżących przeznaczone są dla osób, które mają opanowaną jazdę płużną po trasach niebieskich, skręty przynajmniej płużne, hamowanie/przyśpieszanie, tj. dostosowywanie prędkości do tempa jazdy instruktora i grupy.   

     W naszej bogatej ofercie szkoleniowej nie zapominamy również o najmłodszych narciarzach. Prowadzimy tak zwane przedszkole narciarskie, w którym szkolimy dzieci w wieku od 4 lat. Czas spędzony z młodymi adeptami sprowadza się w głównej mierze do świetnej zabawy i próby zachęcenia młodych zuchów do sportu. Naszym celem jest przede wszystkim świetna zabawa oraz nieschodzący z twarzy dziecka uśmiech.     Na naszych wyjazdach oferujemy także zajęcia indywidualne, na które zapisy przyjmujemy przed wyjazdem drogą mailową.
 

       Zapraszamy również chętnych do skorzystania z dodatkowych, prywatnych lekcji indywidualnych oraz lekcji w małych 2, 3 i 4 osobowych grupach. Godzina lekcji z instruktorem to świetny pomysł aby odświeżyć sobie dotychczasowe umiejętności, popracować nad nowymi elementami technicznymi, albo po prostu poczuć się pewniej pierwszego dnia na stoku jeżdżąc wspólnie z doświadczonym instruktorem. Niezależnie czym kierujesz się rezerwując dodatkową lekcję z instruktorem pamiętaj o dokonaniu zapisu drogą e-mail już przed wyjazdem, ponieważ tylko dzięki temu zagwarantujesz sobie godzinę i dzień, który najbardziej Ci odpowiada.

 

 

Termin i koszt wyjazdu + opis obiektów noclegowych

(kliknij w szczegóły wybranego obiektu !!!)

  

   26.01.2019 - 02.02.2019

   30.03.2019 - 06.04.2019

 

Obiekt Cena Opis
zdjęcie apartamentu rezydencji narciarskiej w ponte di legno

Apartamenty bez wyżywienia

Skipass 6 dni i ubezpieczenie w cenie!

od 1629 zł

Szczegóły

zdjęcie apartamentu rezydencji narciarskiej w ponte di legno

Apartamenty z basenem przy stoku

Skipass 6 dni i ubezpieczenie w cenie!

brak miejscł

Szczegóły

zdjęcie apartamentu rezydencji narciarskiej w ponte di legno

Hotel 3* 300m. od stoku

Skipass 6 dni i ubezpieczenie w cenie!

od 2699 zł

od 2579 zł

Szczegóły

Obiekt Cena Opis
zdjęcie apartamentu w austrii w nauders

Osoby pojedyncze i pary 

zakwaterowanie przy stoku

Skipass 6 dni i ubezpieczenie w cenie!

od 1399 zł

od 1299 zł

Szczegóły
zdjęcie apartamentu w austrii w nauders

Apartamenty na wyłacznosć przy stoku

Skipass 6 dni i ubezpieczenie w cenie!

od 1265 zł

od 1145 zł

Szczegóły

 

 

 

 

 

 

 

Rezerwacji wyjazdu można dokonać drogą e-mailową pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 


Z chęcią odpowiemy na wszelkie dodatkowe pytania.

 

 

KONTAKT

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel.: +48 504 431 349; +48 519 159 235

www.skimaniak.org

 

  Powyższa treść ma charakter informacyjny