×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but /wyjazdy_na_narty_2015_2016/oferty/stubai/mapka is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.
[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but /wyjazdy_na_narty2017/stubai2 is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

 

Ania na śniegu na wyjeżdzie narciarskim do austii-zdjecie

Listopad 2018 na nartach - Austria, Lodowiec Stubai

Austria - Tyrol

62 Km Tras

 

25.11.2018 - 01.12.2018

 

SKIPASS 5 dni

UBEZPIECZENIE Ski 7 dni

ZAKWATEROWANIE 6 nocy

KILKUDNIOWE SZKOLENIE NARCIARSKIE (w opcji dla chętnych)


Miejsce Lodowiec Stubai - Austria

wyjazd narciarski na stubai w austri - zdjęcie

Duża różnorodność stoków narciarskich, świetne warunki dla rodzin z dziećmi, gwarancja śniegu to tylko jedne z wielu zalet ośrodka narciarskiego Stubai – największego lodowca w Austrii, leżącego w wysokogórskiej dolinie zaliczającej się do najpiękniejszych w Tyrolu. Kierunek ten jest niewątpliwie trafionym pod względem wyjazdu na narty w Alpy czy to pod kątem swobodnej jazdy, czy też wyjazdu na narty ze szkoleniem narciarskim /snowboardowym, do prowadzenia którego panują tu świetne warunki dla grup na różnym poziomie zaawasowania jazdy.

Stubaier Gletscher oferuje nartostrady o rozmaitym stopniu trudności, które znajdują się na wysokości od 1750 do 3333m. Lodowiec ten z doskonałymi nartostradami, funparkiem, trasami do jazdy w głębokim śniegu i trasami wyścigowymi sprawia, że ten region narciarski jest naprawdę wyjątkowy

Przeróżne trasy na lodowcu otwarte są dla narciarzy od połowy/końca września i czynne aż do maja (w zależności od warunków śniegowych). Ta mieszanka nartostrad sprawia, że każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Teren ten odwiedzany jest chętnie także przez rodziny z dziećmi, na które czeka ćwiczebny park z wesołymi przeszkodami oraz przedszkole narciarskie od 3 do 15 lat.

Wśród 62 km tras znajduje się także 10-kilometrowa nartostrada do doliny, niezwykle malownicza i godna uwagi.

Snowboardzistów i fanów freeride'u przyciągają na lodowiec 2 snowparki funpark.

Pod sam lodowiec Stubai kursuje dla posiadaczy karnetu bezpłatny skibus.

Lodowa jaskinia, która od roku 2014 jest dostępna dla odwiedzających stanowi wspaniałą atrakcję tego ośrodka. Położona na wysokości 3000 m.n.p.m. przyciąga swym niezwykłym klimatem i pięknem. Usytuowanych jest także 7 restauracji, sklepy, wypożyczalnie i przechowalnie sprzętu narciarskiego.

narty austria - zdjęcie zdjecie austria narty widok z lodowca

Przykładowe zdjęcia regionu, rozkładu tras narciarskich

 

Kliknij w zdjęcie poniżej by powiększyć mapę!

{gallery}/wyjazdy_na_narty_2015_2016/oferty/stubai/mapka{/gallery}

 

Lodowiec Stubai

- Wysokość 1750m. - 3120 m.

- Trasy: 36% (łatwe),24% (trudne), 41% (b.trudne)

- Najdłuższa trasa: 10km

- Wyciągi: 26 (głównie wyciągi krzesełkowe i gondole oraz wyciągi taśmowe dla dzieci i początkujących)

- Liczba tras: 35

- Długość tras: 62km

 

 Profesjonalne szkolenie narciarskie

      Nasze wyjazdy narciarskie ze szkoleniem w Alpy niewątpliwe wyróżnia profesjonalne szkolenie narciarskie prowadzone przez jednych z najlepszych instruktorów. Nietypowe ćwiczenia skupiające się bardziej na praktycznej stronie nauki jazdy na nartach czy snowboardzie, niż teorii (choć i teorie oczywiście również Wam przekazujemy), ciągła zabawa narciarstwem i niekończące się pomysły, sprawiają ogrom radości nie tylko Wam, ale i nam - instruktorom - oddanym swym pasjom i cieszącym się z możliwości przekazania swych doświadczeń i umiejętności.

      Wspólne wygłupy na śniegu (i nie tylko) również zbliżają, integrują i sprawiają, że możemy chyba już mówić o jednej, wielkiej skimaniakowej rodzinie ;-) Skimaniacy, uczestniczący w szkoleniach wielokrotnie, na pewno doskonale o tym wiedzą. Cieszy nas to też niezmiernie i motywuje do dalszego dzielenia się wszelkimi wskazówkami w drodze nabycia jak największych umiejętności i wyczucia swej jazdy. Drodzy Skimaniacy w tym miejscu serdecznie Wam dziękujemy za wszystkie chwile spędzone razem pośród alpejskich klimatów!

      Uczymy narciarzy na każdym poziomie zaawansowania - zarówno tych zupełnie początkujących, jak i tych, którzy chcą doskonalić swoją, nawet już mocno zaawansowaną jazdę stając się przy tym jeszcze lepszymi niż dotychczas.

      Dlatego szkolenia grup zaawansowanych są nadzwyczaj dynamiczne i często wymagające. Podczas szkoleń narciarskich w każdej grupie szkoleniowej dbamy o to, by nie stać, , a jeździć! Wyjazdy na narty w Alpy z domieszką szkolenia narciarskiego zawsze są z nami niezwykle różnorodne i pełne dobrych emocji!

      Ponadto niektórzy, chętni narciarze biorą czasem udział w naszych dodatkowych bezpłatnych warsztatach z freeridu, jazdy sportowej, czy fun i body curvingu. Jadąc ze Skimaniakiem na narty znajdziecie się poród prawdziwych pasjonatów gór i narciarstwa.

      Nasi instruktorzy pomagają spojrzeć z zupełnie innej perspektywy zarówno dzieciom jak i dorosłym, na swą dotychczasową jazdę. Każdy szczegół Waszej jazdy uchwycony podczas szkolenia z instruktorem jest dogłębnie analizowany w sposób zindywidualizowany, po to by zdać sobie sprawę z dotychczasowych błędów celem doskonalenia i nowego wyczucia swej jazdy na nartach czy snowboardzie.

      Nauka jazdy na nartach odbywa się w niewielkich grupach, podzielonych według umiejętności narciarzy. Szkolenia narciarskie ze Skimaniakami są czymś, czego długo nie zapomnicie. Odkryjcie jazdę na na nartach z instruktorem na nowo! – zaskoczymy Was w 100% ;-) !!!

      Osoby przydzielone do grup jeżdżących muszą mieć opanowaną w pełni minimum technikę jazdy płużnej (skręcanie, hamowanie z każdej prędkości), korzystanie z wszelkich urządzeń wyciągowych, jazdę po wszystkich minimum niebieskich trasach ośrodka, poruszanie się z każdą prędkością nadążając za tempem grupy. Oczywiście w zależności od poziomu zaawansowania grupy, ma ona dobrany przez instruktora odpowiedni program nauczania.

 

Szkolenia dla początkujących narciarzy

To propozycja dla osób, które chcą swoje pierwsze kroki stawiać na wyjeździe narciarskim ze szkoleniem z nami, lub jeżdżą jeszcze słabiej, nie czując się jeszcze na stoku na tyle pewnie, by uczestniczyć w szkoleniach dla grup jeżdżących minimum po niebieskich trasach ośrodka, przy wykorzystaniu każdej prędkości, korzystając przy tym ze wszystkich dostępnych urządzeń wyciągowych.
Szkolenia te charakteryzują się kameralnymi grupami kursantów przez co instruktor może poświęcić więcej indywidualnej uwagi każdemu uczestnikowi szkolenia. Gwarantuje to bezpieczne szkolenie i owocuje szybkimi postępami w nauce.

Osoby z grup początkujących dołączające do naszego wyjazdu ze szkoleniem narciarskim czy snowboardowym krok po kroku pod okiem naszych instruktorów odkrywają podstawy nauki poruszania, przemieszczania się po stoku, prawidłowego upadania, wstawania, korzystania z wyciągów różnego typu jak i oczywiście samej jazdy począwszy od technik płużnych poprzez inne stojące w dalszej kolejności w hierarchii nauczania.


Przedszkole narciarskie dla dzieci 4-6 lat

      Jest to propozycja szkoleń 3h dla dzieci w wieku 4-6 lat stawiających swoje pierwsze kroki na nartach lub będących na początku swej przygody z nartami. Szkolenia te charakteryzują się mocno zabawowym charakterem, niepozwalającym na chwilę nudy. Jako, ze dzieci w tym wieku wymagają więcej indywidualnego zaangażowania instruktora, szkolenia te prowadzone są w bardzo kameralnych grupach dzieci, dzięki czemu instruktor może poświęcić więcej czasu poszczególnym dzieciom, co w przypadku maluchów gwarantuje przede wszystkim zwiększone bezpieczeństwo podczas swej nauki jazdy pełnej wrażeń. Dzieci oczywiście maja dobrany odpowiedni zestaw ćwiczeń, które są w stanie wykonać na swym poziomie sprawności i skupienia.

Oczywiście w grupach tych pojawiają się dzieci lepiej i słabiej jeżdżące, stąd grupki te często dzielone są jeszcze na podgrupki w zależności od poziomu jazdy.

 

      Dla osób chętnych dostępne są na każdym wyjeździe dodatkowe zajęcia grupowe/ indywidualne, których zapisy są realizowane drogą e-mailową na odpowiedni czas przed wyjazdem. Informujemy zwrotnie wszystkich zainteresowanych o możliwościach takich lekcji i dostępności instruktorów. Dany dzień i godzinę szkolenia ustala się już na odpowiedni czas przed wyjazdem drogą emailową. Cennik poniżej.

 

 

* Określenie wyboru "wyjazd ze szkoleniem lub "bez szkolenia" przez uczestnika następuje przed wyjazdem, podczas dokonywania rezerwacji !

 

 

CENNIK SZKOLENIA NARCIARSKIEGO - usługa dodatkowa - dla osób chętnych

 

Opcjonalne szkolenie narciarskie (szczegóły specyfiki szkolenia w ofercie)

a) 450 zł (3h* przez 5 dni) - Dla osób jeżdżących, w wieku od lat 7

b) 670 zł (3h* przez 5 dni) - Szkolenie dla osób w wieku od 7 lat, początkujących, prowadzone w kameralnych grupach

c) 730 zł (3h* przez 5 dni) - Przedszkole narciarskie - szkolenie dla dzieci między 4-6 rokiem życia, prowadzone w kameralnych grupach

d) **715 zł (5,5h* przez 5 dni) w tym godzinna przerwa w środku dnia na posiłek ok. godz. 12 (we własnym zakresie). Dla osób jeżdżących, w wieku od lat 7

 

* Każda godzina szkoleniowa jest rozumiana jako 55 minut (konieczność zmiany grup przez instruktora, aspekty organizacyjne)

** Szkolenie całodzienne (5-cio - dniowe) zostanie uruchomione, gdy zbierze się 6 osób na daną grupę szkoleniową

Określenie wyboru przez uczestnika "wyjazd ze szkoleniem", lub "bez szkolenia" następuje przed wyjazdem, podczas dokonywania rezerwacji !

** SZKOLENIA SNOWBOARDOWE - możliwe do uruchomienia w przypadku zebrania się odpowiedniej ilości osób na daną grupę szkoleniową. Szczegóły na zapytanie

 

 

CENNIK LEKCJI INDYWIDUALNYCH SZKOLENIA NARCIARSKIEGO - usługa dodatkowa - dla osób chętnych

a) 1 osoba - 35 euro/h*

b) 2 osoby - 25 euro/h*

c) 3 osoby i więcej - 20 euro/h*

* Każda godzina szkoleniowa jest rozumiana jako 55 minut (konieczność zmiany grup przez instruktora, aspekty organizacyjne)

Lekcje indywidualne są realizowane po wcześniejszym umówieniu się z organizatorem i dobraniu instruktora, w godzinach 8.30 - 9.25, 12.20 - 13.15

 

 

 

Termin i koszt wyjazdu

 

25.11.2018 - 01.12.2018

5 dni skipass, 6 noclegów

 

2009zł/os.

 

Zniżki dla Dzieci /Seniorów - dot. terminu 25.11.2018 - 01.12.20178

 

1. 9lat i mniej / oraz seniorzy 84 lata i starsi - minus 650 zł

2. Od 10 do 13 lat - minus 310 zł

3. Od 14 do 17 lat - minus 180zł

3. Seniorzy lat 66 - 83 - minus 100zł

 

Wiek osoby ze zniżką odnosi się do wieku osiągniętego podczas okresu danego wyjazdu, a nie do wieku w okresie rezerwacji wyjazdu

 

 

 

Cena zawiera

 

- Zakwaterowanie w apartamentach z aneksem kuchennym - 6 noclegów

- Skipass na 5 dni w ośrodku narciarskim Stubai (Austria)

- Ubezpieczenie Ski (NNW, KL , OC)

- Bezpłatny skibus dla posiadaczy karnetów

- Opiekę organizatorów

- Wieczorne wideo - analizy z korektą błędów (dla osób uczestniczących w szkoleniu)

- Doskonałą zabawę na stoku

- Ręczniki, pościel

- Bezpłatny parking

- Dostęp do internetu

Cena nie zawiera

 

- Dopłata do apartamentów 2 i 3 osobowych - liczba takich apartamentów ograniczona (apartamenty bez dopłaty są 4 i więcej osobowe).

- Transport (pomagamy łączyć kierowców z pasażerami w samochodach osobowych/busach, tak by koszt dojazdu był jak najmniejszy dla każdego uczestnika! (czytaj więcej)

- Wyżywienie (w apartamentach dostępne wyposażone kuchnie; dostępna lokalna baza gastronomiczna)

- ** Depozyt zwrotny za apartament 100 Euro (opłata dzielona na ilość osób w apart. - podlega zwrotowi na koniec pobytu)

- * Kaucja zwrotna 2 Euro za Skipass

- Obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 zł/os. (płatne w momencie rezerwacji przy pierwszej transzy)

- Miejski podatek turystyczny 3 euro/dzień/os. (dzieci lat 13 i młodsze zwolnione z opłaty)

- Sprzątanie końcowe 10euro/os.

 

* Kaucja za skipass zwracana w momencie oddania nieuszkodzonego skipassu samodzielnie do kas ośrodka po ostatnim dniu jazdy
** Kaucja za apartament zwracana przy wykwaterowaniu (przy braku zniszczeń w apartamencie)
 
 

 

Przykładowe zdjęcia apartamentów

 

Nasz obiekt kwaterunkowy oferuje różnego rodzaju apartamenty o bardzo zadowalającym standardzie, jak w końcu na Austrię przystało. Lokalizacja w dolinie przepiękna. Do skibusaokoło 250/300 metrów. Skibus kursuje dosyć często zwłaszcza w godzinach porannych i popołudniowych.

Apartamenty są przestronne, ładnie i funkcjonalnie urządzone. Wielkość ich różna w zależności od ilości osób w nich kwaterowanych. Najmniejsze 4-osobowe. Największe nawet 8-osobowe, fajne dla grup znajomych. W tych większych pojawiają się już często 2 łazienki. Średnio na 4 osoby należy przyjąć jedną łazienkę. Rodzaje pokoi przeróżne - od jedynek, przez dwójki (tych najwięcej), po pokoje trzy, czy czteroosobowe. W każdym apartamencie poza standardowo wyposażonymi sypialniami jest telewizor, dodatkowe szafki, łazienka lub łazienki w zależności od rodzaju apartamentu, w pełni wyposażone kuchnie udostępniające swym użytkownikom wszystko to, co jest niezbędne do samodzielnego przygotowywania posiłków (garnki, sztućce, piekarnik lub mikrofala, miski, tarka, czajnik elektryczny, szklanki etc.). Przestrzeni apartamentowej jest sporo dla każdego lokatora (apartamenty o powierzchni od 65m2 do 135m2).

Dla osób lubiących spacery po czasie spędzonym na stoku na pewno nie zabraknie także terenów gdzie można się udać, by w przyjemnej i pięknej aurze dostrzec uroki najbliższych terenów. Miejsc do spacerów jest aż nadto.

 

Kliknij w zdjęcie poniżej by otworzyć galerię

{gallery}/wyjazdy_na_narty2017/stubai2{/gallery}

 

Zdjęcia są przykładowym obrazem standardu zakwaterowania w opcji apartamentowej

 

 

 

 

 

KONTAKT

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel.: +48 504 431 349; +48 519 159 235

www.skimaniak.org

 

 

 

Powyższa treść ma charakter informacyjny