×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but /oferty/saalbach/mapka is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

 

Marzec 2019 na nartach - Saalbach - Hinterglemm - Leogang (Austria)

Austria - Tyrol

270 Km Tras

 

17.03.2019 - 23.03.2019 

 

SKIPASS 5 dni

UBEZPIECZENIE Ski 6 dni

ZAKWATEROWANIE 6 nocy

KILKUDNIOWE SZKOLENIE NARCIARSKIE (w opcji dla chętnych)


Miejsce  Saalbach - Austria

 

       Saalbach wraz z Hinterglemm i Leogang tworzą tzw. karuzelę narciarską oraz jeden z największych ośrodków narciarskich w Austrii, położony w dolinie Glemm w prowincji salzburskiej. Łączna ilość tras sięga tu 270 km, z czego 140 km to trasy łatwe, 112 km to trasy średnie i 18 km stanowią trasy trudne. Taka różnorodność sprawia, że jest to świetny ośrodek dla każdego narciarza, tego bardziej wprawionego w boju, jak również stawiającego pierwsze kroki, a zatem jak najbardziej nadaje się na wyjazd rodzinny z dziećmi czy w gronie znajomych. Dla narciarzy z żyłką sportową przygotowane są tu ogólnodostępne slalomy, na których można zmierzyć czas swojego przejazdu, dla młodzieży dostępne są snow parki, a dla najmłodszych specjalne fun parki. Istnieją tu również tereny do uprawiania freeride'u. W miejscowość Saalbach nie ma miejsca na nudę, wieczorami kwitnie życie towarzyskie i rozrywkowe, oferujące liczne imprezy apres ski. Jeśli jednak pragniemy odpocząć w spokoju na miejscu można wybrać się na spacer w rakietach śnieżnych, spacer z pochodniami, snow tubbing, sanki (nawet wieczorem), łyżwy czy kulig śnieżny. W okolicy znajdują się również liczne trasy do uprawiania narciarstwa biegowego. Cały ośrodek połączony jest bezpłatnymi skibusami, dzięki czemu przez tydzień nie musimy myśleć o poruszaniu się samochodem. Stoki połozone są głównie po słonecznej stronie, a więc istnieje duża szansa, że po urlopie wrócimy z piękną opalenizną ;)

 

 

Przykładowe zdjęcia regionu, rozkładu tras narciarskich

 

Kliknij w zdjęcie poniżej by powiększyć mapę!

{gallery}/oferty/saalbach/mapka{/gallery}

 

Ośrodek Saalbach-Hinterglemm-Leogang:

- Wysokość (Saalbach): 1003 m npm (dolna stacja)

- Najwyższy szczyt:  Spielberghorn (2044 m)  i Hochkogel  (2249 m) 

- Trasy: 53% (łatwe),40% (trudne), 7% (b.trudne)

- Najdłuższa trasa:  8 km, z różnicą poziomów 1000 m

- Wyciągi: 70 (głównie wyciągi krzesełkowe, gondole oraz wyciągi taśmowe dla dzieci i początkujących)

- Długość tras: 270 km

 

 Profesjonalne szkolenie narciarskie

     Podczas szkolenia narciarskiego z instruktorem Skimaniaka kursanci poznają podstawowe techniki ślizgowe oraz techniki carivngowe. Uczymy na każdym etapie zaawansowania, od jazdy na "pizzę" pługiem po jazdę na krawędzi, oraz elementy jazdy sportowej. Każda grupa przechodzi pierwszego dnia krótki test narciarski, tak aby poziom jazdy kursantów był jak najbardziej zbliżony, a szkolenie efektywne. Nasi instruktorzy bacznym okiem obserwują Waszą jazdę, poprawiają błędy, proponują ćwiczenia, a wszystko po to by jazda na nartach stała się łatwiejsza, bardziej pewna i elegancka technicznie. 

      Zajęcia prowadzone są przez młodą kadrę, pełną pasji i optymizmu, którym zarażają swoich kursantów. Z nami nie ma czasu na nudę. Poprzez zabawę uczymy nowych technik, a uczniowie nie myślą nawet o tym, że są na szkoleniu. Miła atmosfera sprawia, że czas mija nam szybko i przyjemnie. 

      Każde zajęcia rozpoczynają się wspólną rozgrzewką, a instruktorzy sprawdzają gotowość kursantów do rozpoczęcia zajęć, w szczególności w przypadku najmłodszych uczestników. 

Zawsze zaczynamy krótkim omówieniem planu założonego na dany dzień szkolenia oraz kończymy omówieniem naszych postępów i tego nad czym powinnismy jeszcze popracować. Rodzice otrzymują informację zwrotną o postępie jazdy swoich pociech. 

      Zawsze warto porozmawiać z instruktorem o swoich oczekiwaniach co do szkolenia, wówczas instruktor wyjaśni nad czym najlepiej będzie popracować w pierwszej kolejności. 

      Nie bójcie się zadawać pytań instruktorom, nie tylko o technikę jazdy, ale także o dobór sprzętu, odpowiedni ubiór czy inne doświadczenia związane z jazdą na nartach czy snowboardzie. Chętnie podzielimy się naszym doświadczeniem oraz pozytywną energią jaką można czerpać z uprawiania narciarstwa. 

      Zapisując się na nasze szkolenia otrzymują Państwo dokładną rozpiskę jak określić swój poziom narciarski, po to by już od pierwszego dnia nie tracić czasu na zbędne rotacje między grupami, które oczywiście mogą się zdarzać, ale raczej sporadycznie.

     

Szkolenia dla początkujących narciarzy

      Podczas szkolenia dla początkujących narciarzy nauczamy od najbardziej podstawowych elementów, takich jak poprawne noszenia nart, zapinanie wiązań, wstawanie, podchodzenie, obracanie się, podstawowe pozycje płużne, zatrzymywanie się, jazda wyciągiem. Sposób szkolenia dostosowany jest do wieku uczestników - inaczej podchodzimy do dzieci, młodzieży czy osób dorosłych i starszych. Szkolenia dla początkujących to także szkolenie dla osób, które opanowały już podstawowe techniki, jednak wciąż nie czują się pewnie i samodzielnie aby uczestniczyć w szkoleniu na dłuższych i bardziej stromych trasach z użyciem wszystkich rodzajów wyciągów. Szkolenia dla początkujących charakteryzują się bardziej kameralnymi grupami, dzięki czemu instruktorzy mogą więcej uwagi poświęcić każdej osobie.

 

Przedszkole narciarskie dla dzieci 4-6 lat

      Jest to forma 3h zajęć dla dzieci w wieku 4-6 lat, które będą stawiać swoje pierwsze kroki na nartach. Uczymy poprzez zabawę, tworząc przeróżne zabawowe historie. Naśladujemy pingwiny, ustawiamy narty w pizzę, bawimy się w krasnale i inne postacie bajkowe. Dopasowujemy ćwiczenia do możliwości naszych wychowanków i nigdy nie robimy nic na siłę. Pozwalamy dzieciom na lepienie bałwana, jeździmy razem trzymając się za dzióbki, a jak trzeba idziemy razem do toalety. Szkolenia prowadzone są w kameralnych grupach, dzięki czemu każde dziecko otrzyma możliwe dużo uwagi od instruktora, a także wpływa to na bezpieczeństwo podczas zajęć.

 

W przedszkolu pojawiają się dzieci lepiej i słabiej jeżdżące, stąd grupki dzielone są jeszcze na podgrupki w zależności od poziomu jazdy.

 

      Dla osób chętnych dostępne są na każdym wyjeździe dodatkowe zajęcia grupowe/ indywidualne, których zapisy są realizowane drogą e-mailową na odpowiedni czas przed wyjazdem. Informujemy zwrotnie wszystkich zainteresowanych o możliwościach takich lekcji i dostępności instruktorów. Dany dzień i godzinę szkolenia ustala się już na odpowiedni czas przed wyjazdem drogą emailową. Cennik poniżej.

 * Określenie wyboru "wyjazd ze szkoleniem lub "bez szkolenia" przez uczestnika następuje przed wyjazdem, podczas dokonywania rezerwacji !

 

 

CENNIK SZKOLENIA NARCIARSKIEGO - usługa dodatkowa - dla osób chętnych

 

Opcjonalne szkolenie narciarskie (szczegóły specyfiki szkolenia w ofercie)

a) 450 zł (3h* przez 5 dni) - Dla osób jeżdżących, w wieku od lat 7

b) 670 zł (3h* przez 5 dni) - Szkolenie dla osób w wieku od 7 lat, początkujących, prowadzone w kameralnych grupach

c) 730 zł (3h* przez 5 dni) - Przedszkole narciarskie - szkolenie dla dzieci między 4-6 rokiem życia, prowadzone w kameralnych grupach

d) **715 zł (5,5h* przez 5 dni) w tym godzinna przerwa w środku dnia na posiłek ok. godz. 12 (we własnym zakresie). Dla osób jeżdżących, w wieku od lat 7

 

* Każda godzina szkoleniowa jest rozumiana jako 55 minut (konieczność zmiany grup przez instruktora, aspekty organizacyjne)

** Szkolenie całodzienne (5-cio - dniowe) zostanie uruchomione, gdy zbierze się 6 osób na daną grupę szkoleniową

Określenie wyboru przez uczestnika "wyjazd ze szkoleniem", lub "bez szkolenia" następuje przed wyjazdem, podczas dokonywania rezerwacji !

** SZKOLENIA SNOWBOARDOWE - możliwe do uruchomienia w przypadku zebrania się odpowiedniej ilości osób na daną grupę szkoleniową. Szczegóły na zapytanie

 

 

CENNIK LEKCJI INDYWIDUALNYCH SZKOLENIA NARCIARSKIEGO - usługa dodatkowa - dla osób chętnych

a) 1 osoba - 35 euro/h*

b) 2 osoby - 25 euro/h*

c) 3 osoby i więcej - 20 euro/h*

* Każda godzina szkoleniowa jest rozumiana jako 55 minut (konieczność zmiany grup przez instruktora, aspekty organizacyjne)

Lekcje indywidualne są realizowane po wcześniejszym umówieniu się z organizatorem i dobraniu instruktora, w godzinach 8.30 - 9.25, 12.20 - 13.15

 

 

 

Termin i koszt wyjazdu

 

17.03.2019 - 23.03.2019

5 dni skipass, 6 noclegów

 

Brak miejsc

 

 

Do powyższej kwoty dochodzi obowiązkowa opłata + 10zł/os. za Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - płatne przy pierwszej wpłacie

Dany układ apartamentu jest oferowany w zależności od dostępności 

 

 

 

 

* Kaucja za skipass zwracana w momencie oddania nieuszkodzonego skipassu samodzielnie do kas ośrodka po ostatnim dniu jazdy
** Kaucja za apartament zwracana przy wykwaterowaniu (przy braku zniszczeń w apartamencie)
 
 

 

Przykładowe zdjęcia apartamentów

 

         Apartamenty położone są na słonecznym wzgórzu, w spokojnej okolicy niedaleko Saalbach (8 km) i Hinterglemm (4 km). Mały, przytulny apartamentowiec  składa się z sześciu apartamentów o powierzchni ok. 45 m² i jednego ok. 90 m². Apartamenty są przestronne i funkcjonalnie urządzone od 2, 4,5,6 do 10 osobowych. Posiadają salon z TV, aneksem kuchennym (w pełni wyposażonym). Przyjazny pokój gościnny, plac zabaw, tenis stołowy i sauna zapewniają rozrywkę i dobre samopoczucie wszystkim gościom. Specjalne pomieszczenie na buty narciarskie i narty gwarantuje komfort pobytu na wyjeździe narciarskim. Skibus znajduje się ok. 150-200 m od hotelu i kursuje często w godzinach porannych i popołudniowych. W okolicy jest gdzie pospacerować i odpocząć od zgiełku miasta. Dla tych, którzy wolą wieczorami pobawić się na apres ski warto udać się już do samego miasteczka Saalbach, gdzie życie towarzyskie i imprezowe kwitnie to późnych godzin wieczornych. 

 

 

Kliknij w zdjęcie poniżej by otworzyć galerię

 

Zdjęcia są przykładowym obrazem standardu zakwaterowania w opcji apartamentowej

 

 

 

 

 

 

 

 

KONTAKT

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel.: +48 504 431 349; +48 519 159 235

www.skimaniak.org

 

 

 

Powyższa treść ma charakter informacyjny