Stubai

Austria - Lodowiec
Listopad 08-11.11.2021
Majówka 30.04-07.05.2022


62 km tras narciarskich
Szkolenia SKI&SNB dla chętnych


Stubai
Lodowiec Stubai

Austria - Tyrol
Listopad: 6-13.11.2021
Majówka: 30.04-07.05.2022


60 km tras narciarskich na lodowcu
Szkolenia SKI&SNB dla chętnych


 


Miejsce Lodowiec Stubai - Austria

wyjazd narciarski na stubai w austri - zdjęcie

           Duża różnorodność stoków narciarskich, świetne warunki dla rodzin z dziećmi, gwarancja śniegu to tylko jedne z wielu zalet ośrodka narciarskiego Stubai – największego lodowca w Austrii, leżącego w wysokogórskiej dolinie zaliczającej się do najpiękniejszych w Tyrolu. Kierunek ten jest niewątpliwie trafionym pod względem wyjazdu na narty w Alpy czy to pod kątem swobodnej jazdy, czy też wyjazdu na narty ze szkoleniem narciarskim /snowboardowym, do prowadzenia którego panują tu świetne warunki dla grup na różnym poziomie zaawasowania jazdy.

          Stubaier Gletscher oferuje nartostrady o rozmaitym stopniu trudności, które znajdują się na wysokości od 1750 do 3333m. Lodowiec ten z doskonałymi nartostradami, funparkiem, trasami do jazdy w głębokim śniegu i trasami wyścigowymi sprawia, że ten region narciarski jest naprawdę wyjątkowy

            Przeróżne trasy na lodowcu otwarte są dla narciarzy od połowy/końca września i czynne aż do maja (w zależności od warunków śniegowych). Ta mieszanka nartostrad sprawia, że każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Teren ten odwiedzany jest chętnie także przez rodziny z dziećmi, na które czeka ćwiczebny park z wesołymi przeszkodami oraz przedszkole narciarskie od 3 do 15 lat.

Wśród 62 km tras znajduje się także 10-kilometrowa nartostrada do doliny, niezwykle malownicza i godna uwagi.

Snowboardzistów i fanów freeride'u przyciągają na lodowiec 2 snowparki funpark.

Pod sam lodowiec Stubai kursuje dla posiadaczy karnetu bezpłatny skibus.

         Lodowa jaskinia, która od roku 2014 jest dostępna dla odwiedzających stanowi wspaniałą atrakcję tego ośrodka. Położona na wysokości 3000 m.n.p.m. przyciąga swym niezwykłym klimatem i pięknem. Usytuowanych jest także 7 restauracji, sklepy, wypożyczalnie i przechowalnie sprzętu narciarskiego.

narty austria - zdjęcie zdjecie austria narty widok z lodowca

Przykładowe zdjęcia regionu, rozkładu tras narciarskich

 

Kliknij w zdjęcie poniżej by powiększyć mapę!

 

Lodowiec Stubai

- Wysokość 1750m. - 3120 m.

- Trasy: 36% (łatwe),24% (trudne), 41% (b.trudne)

- Najdłuższa trasa: 10km

- Wyciągi: 26 (głównie wyciągi krzesełkowe i gondole oraz wyciągi taśmowe dla dzieci i początkujących)

- Liczba tras: 35

- Długość tras: 62km

 Profesjonalne szkolenie narciarskie

 

Cennik szkolenia narciarskiego

Cennik szkolenia snowboardowego

      Nasze wyjazdy narciarskie ze szkoleniem w Alpy niewątpliwe wyróżnia profesjonalne szkolenie narciarskie prowadzone przez jednych z najlepszych instruktorów. Nietypowe ćwiczenia skupiające się bardziej na praktycznej stronie nauki jazdy na nartach czy snowboardzie, niż teorii (choć i teorie oczywiście również Wam przekazujemy), ciągła zabawa narciarstwem i niekończące się pomysły, sprawiają ogrom radości nie tylko Wam, ale i nam - instruktorom - oddanym swym pasjom i cieszącym się z możliwości przekazania swych doświadczeń i umiejętności.

      Wspólne wygłupy na śniegu (i nie tylko) również zbliżają, integrują i sprawiają, że możemy chyba już mówić o jednej, wielkiej skimaniakowej rodzinie ;-) Skimaniacy, uczestniczący w szkoleniach wielokrotnie, na pewno doskonale o tym wiedzą. Cieszy nas to też niezmiernie i motywuje do dalszego dzielenia się wszelkimi wskazówkami w drodze nabycia jak największych umiejętności i wyczucia swej jazdy. Drodzy Skimaniacy w tym miejscu serdecznie Wam dziękujemy za wszystkie chwile spędzone razem pośród alpejskich klimatów!

      Uczymy narciarzy na każdym poziomie zaawansowania - zarówno tych zupełnie początkujących, jak i tych, którzy chcą doskonalić swoją, nawet już mocno zaawansowaną jazdę stając się przy tym jeszcze lepszymi niż dotychczas.

      Dlatego szkolenia grup zaawansowanych są nadzwyczaj dynamiczne i często wymagające. Podczas szkoleń narciarskich w każdej grupie szkoleniowej dbamy o to, by nie stać, , a jeździć! Wyjazdy na narty w Alpy z domieszką szkolenia narciarskiego zawsze są z nami niezwykle różnorodne i pełne dobrych emocji!

     Ponadto niektórzy, chętni narciarze biorą czasem udział w naszych dodatkowych bezpłatnych warsztatach z freeridu, jazdy sportowej, czy fun i body curvingu. Jadąc ze Skimaniakiem na narty znajdziecie się poród prawdziwych pasjonatów gór i narciarstwa.

      Nasi instruktorzy pomagają spojrzeć z zupełnie innej perspektywy zarówno dzieciom jak i dorosłym, na swą dotychczasową jazdę. Każdy szczegół Waszej jazdy uchwycony podczas szkolenia z instruktorem jest dogłębnie analizowany w sposób zindywidualizowany, po to by zdać sobie sprawę z dotychczasowych błędów celem doskonalenia i nowego wyczucia swej jazdy na nartach czy snowboardzie.

      Nauka jazdy na nartach odbywa się w niewielkich grupach, podzielonych według umiejętności narciarzy. Szkolenia narciarskie ze Skimaniakami są czymś, czego długo nie zapomnicie. Odkryjcie jazdę na na nartach z instruktorem na nowo! – zaskoczymy Was w 100% ;-) !!!

      Osoby przydzielone do grup jeżdżących muszą mieć opanowaną w pełni minimum technikę jazdy płużnej (skręcanie, hamowanie z każdej prędkości), korzystanie z wszelkich urządzeń wyciągowych, jazdę po wszystkich minimum niebieskich trasach ośrodka, poruszanie się z każdą prędkością nadążając za tempem grupy. Oczywiście w zależności od poziomu zaawansowania grupy, ma ona dobrany przez instruktora odpowiedni program nauczania.

 

Szkolenia dla początkujących narciarzy

      To propozycja dla osób, które chcą swoje pierwsze kroki stawiać na wyjeździe narciarskim ze szkoleniem z nami, lub jeżdżą jeszcze słabiej, nie czując się jeszcze na stoku na tyle pewnie, by uczestniczyć w szkoleniach dla grup jeżdżących minimum po niebieskich trasach ośrodka, przy wykorzystaniu każdej prędkości, korzystając przy tym ze wszystkich dostępnych urządzeń wyciągowych.
      Szkolenia te charakteryzują się kameralnymi grupami kursantów przez co instruktor może poświęcić więcej indywidualnej uwagi każdemu uczestnikowi szkolenia. Gwarantuje to bezpieczne szkolenie i owocuje szybkimi postępami w nauce.

     Osoby z grup początkujących dołączające do naszego wyjazdu ze szkoleniem narciarskim czy snowboardowym krok po kroku pod okiem naszych instruktorów odkrywają podstawy nauki poruszania, przemieszczania się po stoku, prawidłowego upadania, wstawania, korzystania z wyciągów różnego typu jak i oczywiście samej jazdy począwszy od technik płużnych poprzez inne stojące w dalszej kolejności w hierarchii nauczania.

 

Przedszkole narciarskie dla dzieci 4-6 lat

       Jest to propozycja szkoleń 3h dla dzieci w wieku 4-6 lat stawiających swoje pierwsze kroki na nartach lub będących zupełnie na początku swej przygody z nartami. Szkolenia te charakteryzują się mocno zabawowym charakterem, niepozwalającym na chwilę nudy. Jako, ze dzieci w tym wieku wymagają więcej indywidualnego zaangażowania instruktora, szkolenia te prowadzone są w bardzo kameralnych grupach dzieci, dzięki czemu instruktor może poświęcić więcej czasu poszczególnym dzieciom, co w przypadku maluchów gwarantuje przede wszystkim zwiększone bezpieczeństwo podczas swej nauki jazdy pełnej wrażeń. Dzieci oczywiście maja dobrany odpowiedni zestaw ćwiczeń, które są w stanie wykonać na swym poziomie sprawności i skupienia.

      Oczywiście w grupach tych pojawiają się dzieci lepiej i słabiej jeżdżące, stąd grupki te często dzielone są jeszcze na podgrupki w zależności od poziomu jazdy.

      Dla osób chętnych dostępne są na każdym wyjeździe dodatkowe zajęcia grupowe/ indywidualne, których zapisy są realizowane drogą e-mailową na odpowiedni czas przed wyjazdem. Informujemy zwrotnie wszystkich zainteresowanych o możliwościach takich lekcji i dostępności instruktorów. Dany dzień i godzinę szkolenia ustala się już na odpowiedni czas przed wyjazdem drogą emailową. Cennik poniżej.

 

 

* Określenie wyboru "wyjazd ze szkoleniem lub "bez szkolenia" przez uczestnika następuje przed wyjazdem, podczas dokonywania rezerwacji !

 

 

Termin i koszt wyjazdu

 

06.11.2021 - 13.11.2021

 30.04.2022 - 07.05.2022

APARTAMENTY BEZ WYŻYWIENIA

Ceny podane są w EURO/ tygodniowy pobyt z karnetem narciarskim 6 dni, zakwaterowaniem 7 nocy

Termin

06.11.2021 - 13.11.2021

Apartament /

Wiek uczestnika

Osoba dorosła

Dziecko /Senior

  2012 i młodsi (skończone 9 lat i młodsi)

2011-2008

(skończone 10lat - 13lat)

2007-2004

(skończone 14lat - 17lat)

1956 i starsi

Pojedyncze, podwójne osoby dorosłe

Dokwaterowanie do innych z apartamentu możliwość dopłaty do sypialni na wyłączność,np. dla 1 osoby, pozostała przestrzeń współdzielona

Apartament bez wyżywienia

485 euro/os

250 euro/os

365 euro/os

405 euro/os

440 euro/os

505 euro/os

APARTAMENTY BEZ WYŻYWIENIA

Ceny podane są w EURO/ tygodniowy pobyt z karnetem narciarskim 6 dni, zakwaterowaniem 7 nocy

Termin

30.04.2022 - 07.05.2022

Apartament /

Wiek uczestnika

Osoba dorosła

Dziecko /Senior

  2012 i młodsi (skończone 9 lat i młodsi)

2011-2008

(skończone 10lat - 13lat)

2007-2004

(skończone 14lat - 17lat)

1956 i starsi

Pojedyncze, podwójne osoby dorosłe

Dokwaterowanie do innych z apartamentu możliwość dopłaty do sypialni na wyłączność np. dla 1 osoby, pozostała przestrzeń współdzielona

Apartament bez wyżywienia

489 euro/os

 459 euro/os

260 euro/os

 230 euro/os

375 euro/os

 345 euro/os

415 euro/os

385 euro/os

450 euro/os

420 euro/os

509 euro/os

479 euro/os

Do każdej z powyższych kwot z tabelki dochodzi obowiązkowa opłata + 3,5 EURO/os. za Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
(płatne przy pierwsze wpłacie na konto)

Powyższe ceny dotyczą zakwaterowania w apartamentach przy ich określonym obłożeniu - np. 4 osoby w apart. 4-osobowym. Mniejsze apartamenty niż 4-os. za dopłatą na zapytanie

Wiek osoby ze zniżką odnosi się do wieku osiągniętego podczas okresu danego wyjazdu, a nie do wieku w okresie rezerwacji wyjazdu

Pojedyncze lub podwójne osoby na dokwaterowanie z innymi do apartamentu za zapytanie - dostępność miejsc na miarę możliwości i ilości osób zgłoszonych na wspólny kwaterunek

Płatności poza szkoleniami ( te tylko w złotych) będzie można zrealizować albo w euro, albo w złotych po kursie naszego banku z dnia zawarcia umowy (informacja o przeliczniku zawarta w umowie)

Ceny podane w tabelce dotyczące pojedynczych osób na dokwaterowanie obejmują współdzielenie całego apartamentu między lokatorami danego apartamentu (w tym też sypialni na osobnych łóżkach; osoby znajome mogą mieć łóżka podwójne) Istnieje możliwość przydzielenia takiej pojedynczej osobie na dokwaterowanie sypialni na wyłączność za dopłatą domówioną między stronami

 

 

Cena zawiera

 

- Zakwaterowanie w apartamentach z aneksem kuchennym - 7 noclegów

- Skipass na 6 dni w ośrodku narciarskim Stubai (Austria)

- Bezpłatny skibus dla posiadaczy karnetów

- Opiekę organizatorów

- Wieczorne wideo - analizy z korektą błędów (dla osób uczestniczących w szkoleniu)

- Doskonałą zabawę na stoku

- Ręczniki, pościel

- Bezpłatny parking

- Dostęp do internetu

- Korzystanie z sauny w obiekcie zakwaterowania (UWAGA ! Dotyczy tylko niektórych obiektów - zależne od lokalizacji dobranego apartamentu - ograniczona ilość miejsc z bezpłatną sauną)

 

 

Cena nie zawiera

 

- Dopłata do apartamentów 2 i 3 osobowych - liczba takich apartamentów ograniczona (apartamenty bez dopłaty są 4 i więcej osobowe przy ich pełnym obłożeniu) lub dopłata do niepełnego obłożenia większych apartamentów.

- Transport (pomagamy łączyć kierowców z pasażerami w samochodach osobowych/busach, tak by koszt dojazdu był jak najmniejszy dla każdego uczestnika! (czytaj więcej)

- Wyżywienie (w apartamentach dostępne wyposażone kuchnie; dostępna lokalna baza gastronomiczna)

- * Kaucja zwrotna 2 Euro za Skipass

- ** Obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 3,5 euro/os. (płatne w momencie rezerwacji przy pierwszej transzy)

- Miejski podatek turystyczny 25 euro/tydzień/os. (dzieci lat 13 i młodsze zwolnione z opłaty)

- Sprzątanie końcowe 10 euro/os. (opłata obowiązkowa regulowana na miejscu pobytu w euro, w gotówce)

- ** Obowiązkowej opłaty za podstawowe ubezpieczenie ski (19 euro/os.) lub pakiet poszerzony pro-ski - opcja dla chętnych (29 euro/os.) Ubezpieczenie 8 dni + wariant ski - amatorskie uprawianie narciarstwa/ snowboardu (KL, OC, NNW)

- Opłata za opcjonalne szkolenie narciarskie w przypadku jego wyboru - koszt zależny od wybranego wariantu - dla chętnych

 

* Kaucja za skipass zwracana w momencie oddania nieuszkodzonego skipassu samodzielnie do kas ośrodka po ostatnim dniu jazdy
** Opłata za TFG oraz  ubezpieczenie ski regulowana przy wpłacie pierwszej transzy, po dokonaniu rezerwacji i wyborze wariantu ubezpieczenia w formularzu rezerwacyjnym
 
 
 

 

Przykładowe zdjęcia apartamentów

 

      Nasze obiekty kwaterunkowy zlokalizowane w miejscowości Neustift oferują różnego rodzaju apartamenty o bardzo zadowalającym standardzie, jak w końcu na Austrię przystało. Lokalizacja w dolinie przepiękna. Do skibusa od 20 do 200 metrów. Skibus kursuje dosyć często zwłaszcza w godzinach porannych i popołudniowych.

    Apartamenty są przestronne, ładnie i funkcjonalnie urządzone. Wielkość ich różna w zależności od ilości osób w nich kwaterowanych. Najmniejsze 4-osobowe. Największe nawet 10-osobowe, fajne dla grup znajomych. W tych większych pojawia się już często więcej łazienek. Średnio na 4 osoby należy przyjąć jedną łazienkę. W niektórych apartamentach występuje spanie w salonie w połączeniu z aneksem kuchennym. Rodzaje pokoi przeróżne - od jedynek, przez dwójki (tych najwięcej), po pokoje trzy, czy czteroosobowe. W każdym apartamencie poza standardowo wyposażonymi sypialniami jest telewizor, dodatkowe szafki, łazienka lub łazienki w zależności od rodzaju apartamentu, w pełni wyposażone kuchnie udostępniające swym użytkownikom wszystko to, co jest niezbędne do samodzielnego przygotowywania posiłków (garnki, sztućce, piekarnik lub mikrofala, miski, tarka, czajnik elektryczny, szklanki etc.). Przestrzeni apartamentowej jest sporo dla każdego lokatora (apartamenty o powierzchni od 60m2 do 135m2).

      Dla osób lubiących spacery po czasie spędzonym na stoku na pewno nie zabraknie także terenów gdzie można się udać, by w przyjemnej i pięknej aurze dostrzec uroki najbliższych terenów. Miejsc do spacerów jest aż nadto.

       Przyjmujemy również pojedyncze czy podwójne osoby, które są chętne na dokwaterowanie do innych lokatorów współdzielących dany apartament.

      Jest możliwość skorzystania ze wspólnego transportu na miejsce pobytu - łączymy pasażerów szukających miejsc na dosiadkę z tymi, którzy oferują wolne miejsca w swoim aucie. Szczegóły na zapytanie.

Przy większej ilości osób chętnych na wspólny transport organizujemy również busy.

 

Kliknij w zdjęcie poniżej by otworzyć galerię

 

Zdjęcia są przykładowym obrazem standardu zakwaterowania w opcji apartamentowej

 

 

 

 

 

KONTAKT

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel.: +48 504 431 349; +48 519 159 235

www.skimaniak.org

 

 

 

Powyższa treść ma charakter informacyjny