Stubai
Lodowiec Stubai

Austria - Tyrol
Majówka 7 dni: 27.04-04.05.2024
Majówka 5 dni: 01.05-05.05.2024


60 km tras narciarskich na lodowcu
Szkolenia SKI&SNB dla chętnych
Mozliwy przejazd z Wrocławia dla chetnych !


Stubai

Austria - Lodowiec
Majówka 7 dni: 27.04-04.05.2024
Majówka 5 dni: 01.05-05.05.2024


Możliwy przejazd z Wrocławia dla chętnych !


62 km tras narciarskich
Szkolenia SKI&SNB dla chętnych
 

Obiekt Cena Opis
opis obiektu lub apartamentu

Apartamenty bez wyżywienia

Skipass w cenie!

od 359 € 4 noce

od 559 € 7 nocy

Szczegóły
opis obiektu lub apartamentu

Pensjonat z HB

Skipass w cenie!

od 539 € 4 noce

od 809 € 7 nocy

Szczegóły
Obiekt Cena Opis
opis obiektu lub apartamentu

Pensjonat z HB

Skipass w cenie!

od 529€ 

Szczegóły
opis obiektu lub apartamentu

Apartamenty bez wyżywienia

Skipass w cenie!

od 359 €

Szczegóły

 

 

Miejsce Lodowiec Stubai - Austria

wyjazd narciarski na stubai w austri - zdjęcie

           Duża różnorodność stoków narciarskich, świetne warunki dla rodzin z dziećmi, gwarancja śniegu to tylko jedne z wielu zalet ośrodka narciarskiego Stubai – największego lodowca w Austrii, leżącego w wysokogórskiej dolinie zaliczającej się do najpiękniejszych w Tyrolu. Kierunek ten jest niewątpliwie trafionym pod względem wyjazdu na narty w Alpy czy to pod kątem swobodnej jazdy, czy też wyjazdu na narty ze szkoleniem narciarskim /snowboardowym, do prowadzenia którego panują tu świetne warunki dla grup na różnym poziomie zaawasowania jazdy.

          Stubaier Gletscher oferuje nartostrady o rozmaitym stopniu trudności, które znajdują się na wysokości od 1750 do 3333m. Lodowiec ten z doskonałymi nartostradami, funparkiem, trasami do jazdy w głębokim śniegu i trasami wyścigowymi sprawia, że ten region narciarski jest naprawdę wyjątkowy

            Przeróżne trasy na lodowcu otwarte są dla narciarzy od połowy/końca września i czynne aż do maja (w zależności od warunków śniegowych). Ta mieszanka nartostrad sprawia, że każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Teren ten odwiedzany jest chętnie także przez rodziny z dziećmi, na które czeka ćwiczebny park z wesołymi przeszkodami oraz przedszkole narciarskie od 3 do 15 lat.

Wśród 62 km tras znajduje się także 10-kilometrowa nartostrada do doliny, niezwykle malownicza i godna uwagi.

Snowboardzistów i fanów freeride'u przyciągają na lodowiec 2 snowparki funpark.

Pod sam lodowiec Stubai kursuje dla posiadaczy karnetu bezpłatny skibus.

         Lodowa jaskinia, która od roku 2014 jest dostępna dla odwiedzających stanowi wspaniałą atrakcję tego ośrodka. Położona na wysokości 3000 m.n.p.m. przyciąga swym niezwykłym klimatem i pięknem. Usytuowanych jest także 7 restauracji, sklepy, wypożyczalnie i przechowalnie sprzętu narciarskiego.

narty austria - zdjęcie zdjecie austria narty widok z lodowca

Przykładowe zdjęcia regionu, rozkładu tras narciarskich

 

Kliknij w zdjęcie poniżej by powiększyć mapę!

 

Lodowiec Stubai

- Wysokość 1750m. - 3120 m.

- Trasy: 36% (łatwe),24% (trudne), 41% (b.trudne)

- Najdłuższa trasa: 10km

- Wyciągi: 26 (głównie wyciągi krzesełkowe i gondole oraz wyciągi taśmowe dla dzieci i początkujących)

- Liczba tras: 35

- Długość tras: 62km

 Profesjonalne szkolenie narciarskie

 

Cennik szkolenia narciarskiego

Cennik szkolenia snowboardowego

      Nasze wyjazdy narciarskie ze szkoleniem w Alpy niewątpliwe wyróżnia profesjonalne szkolenie narciarskie prowadzone przez jednych z najlepszych instruktorów. Nietypowe ćwiczenia skupiające się bardziej na praktycznej stronie nauki jazdy na nartach czy snowboardzie, niż teorii (choć i teorie oczywiście również Wam przekazujemy), ciągła zabawa narciarstwem i niekończące się pomysły, sprawiają ogrom radości nie tylko Wam, ale i nam - instruktorom - oddanym swym pasjom i cieszącym się z możliwości przekazania swych doświadczeń i umiejętności.

      Wspólne wygłupy na śniegu (i nie tylko) również zbliżają, integrują i sprawiają, że możemy chyba już mówić o jednej, wielkiej skimaniakowej rodzinie ;-) Skimaniacy, uczestniczący w szkoleniach wielokrotnie, na pewno doskonale o tym wiedzą. Cieszy nas to też niezmiernie i motywuje do dalszego dzielenia się wszelkimi wskazówkami w drodze nabycia jak największych umiejętności i wyczucia swej jazdy. Drodzy Skimaniacy w tym miejscu serdecznie Wam dziękujemy za wszystkie chwile spędzone razem pośród alpejskich klimatów!

      Uczymy narciarzy na każdym poziomie zaawansowania - zarówno tych zupełnie początkujących, jak i tych, którzy chcą doskonalić swoją, nawet już mocno zaawansowaną jazdę stając się przy tym jeszcze lepszymi niż dotychczas.

      Dlatego szkolenia grup zaawansowanych są nadzwyczaj dynamiczne i często wymagające. Podczas szkoleń narciarskich w każdej grupie szkoleniowej dbamy o to, by nie stać, , a jeździć! Wyjazdy na narty w Alpy z domieszką szkolenia narciarskiego zawsze są z nami niezwykle różnorodne i pełne dobrych emocji!

     Ponadto niektórzy, chętni narciarze biorą czasem udział w naszych dodatkowych bezpłatnych warsztatach z freeridu, jazdy sportowej, czy fun i body curvingu. Jadąc ze Skimaniakiem na narty znajdziecie się poród prawdziwych pasjonatów gór i narciarstwa.

      Nasi instruktorzy pomagają spojrzeć z zupełnie innej perspektywy zarówno dzieciom jak i dorosłym, na swą dotychczasową jazdę. Każdy szczegół Waszej jazdy uchwycony podczas szkolenia z instruktorem jest dogłębnie analizowany w sposób zindywidualizowany, po to by zdać sobie sprawę z dotychczasowych błędów celem doskonalenia i nowego wyczucia swej jazdy na nartach czy snowboardzie.

      Nauka jazdy na nartach odbywa się w niewielkich grupach, podzielonych według umiejętności narciarzy. Szkolenia narciarskie ze Skimaniakami są czymś, czego długo nie zapomnicie. Odkryjcie jazdę na na nartach z instruktorem na nowo! – zaskoczymy Was w 100% ;-) !!!

      Osoby przydzielone do grup jeżdżących muszą mieć opanowaną w pełni minimum technikę jazdy płużnej (skręcanie, hamowanie z każdej prędkości), korzystanie z wszelkich urządzeń wyciągowych, jazdę po wszystkich minimum niebieskich trasach ośrodka, poruszanie się z każdą prędkością nadążając za tempem grupy. Oczywiście w zależności od poziomu zaawansowania grupy, ma ona dobrany przez instruktora odpowiedni program nauczania.

 

Szkolenia dla początkujących narciarzy

      To propozycja dla osób, które chcą swoje pierwsze kroki stawiać na wyjeździe narciarskim ze szkoleniem z nami, lub jeżdżą jeszcze słabiej, nie czując się jeszcze na stoku na tyle pewnie, by uczestniczyć w szkoleniach dla grup jeżdżących minimum po niebieskich trasach ośrodka, przy wykorzystaniu każdej prędkości, korzystając przy tym ze wszystkich dostępnych urządzeń wyciągowych.
      Szkolenia te charakteryzują się kameralnymi grupami kursantów przez co instruktor może poświęcić więcej indywidualnej uwagi każdemu uczestnikowi szkolenia. Gwarantuje to bezpieczne szkolenie i owocuje szybkimi postępami w nauce.

     Osoby z grup początkujących dołączające do naszego wyjazdu ze szkoleniem narciarskim czy snowboardowym krok po kroku pod okiem naszych instruktorów odkrywają podstawy nauki poruszania, przemieszczania się po stoku, prawidłowego upadania, wstawania, korzystania z wyciągów różnego typu jak i oczywiście samej jazdy począwszy od technik płużnych poprzez inne stojące w dalszej kolejności w hierarchii nauczania.

 

Przedszkole narciarskie dla dzieci 4-6 lat

       Jest to propozycja szkoleń 3h dla dzieci w wieku 4-6 lat stawiających swoje pierwsze kroki na nartach lub będących zupełnie na początku swej przygody z nartami. Szkolenia te charakteryzują się mocno zabawowym charakterem, niepozwalającym na chwilę nudy. Jako, ze dzieci w tym wieku wymagają więcej indywidualnego zaangażowania instruktora, szkolenia te prowadzone są w bardzo kameralnych grupach dzieci, dzięki czemu instruktor może poświęcić więcej czasu poszczególnym dzieciom, co w przypadku maluchów gwarantuje przede wszystkim zwiększone bezpieczeństwo podczas swej nauki jazdy pełnej wrażeń. Dzieci oczywiście maja dobrany odpowiedni zestaw ćwiczeń, które są w stanie wykonać na swym poziomie sprawności i skupienia.

      Oczywiście w grupach tych pojawiają się dzieci lepiej i słabiej jeżdżące, stąd grupki te często dzielone są jeszcze na podgrupki w zależności od poziomu jazdy.

      Dla osób chętnych dostępne są na każdym wyjeździe dodatkowe zajęcia grupowe/ indywidualne, których zapisy są realizowane drogą e-mailową na odpowiedni czas przed wyjazdem. Informujemy zwrotnie wszystkich zainteresowanych o możliwościach takich lekcji i dostępności instruktorów. Dany dzień i godzinę szkolenia ustala się już na odpowiedni czas przed wyjazdem drogą emailową. Cennik poniżej.

 

 

* Określenie wyboru "wyjazd ze szkoleniem lub "bez szkolenia" przez uczestnika następuje przed wyjazdem, podczas dokonywania rezerwacji !