FREESKI Marzec 2024
FREESKI Marzec 2024

Marzec 2024
Karnet w cenie


Ski Safari
Ski Safari

Alpejskie Ski Safari
Serfaus-Fiss-Ladis-Nauders-Belpiano
Karnet na łącznie 377 km w cenie!

Termin: 10-17.03.2024
Opcja przejazdu wygodnym busem z Wrocławia

KARNET W CENIE
KARNET W CENIE

Karnet narciarski
zawsze w cenie wyjazdu!


FERIE 2024
FERIE 2024

Rodzinne wyjazdy na narty w Alpy
Karnet narciarski zawsze w cenie!


Przejazd w Alpy
Przejazd w Alpy

Busem 9-os. od 590zł/os.
17-24.02.2024; 2-9.03.2024; 10-17.03.2024
23-30.03.2024; 13-20.04.2024; 27.04-04.05.2024

Previous Next

Daj się zarazić pasją do nart!

 

      Skimaniacy to tak naprawdę Wy! Wszyscy, którzy kochacie zimowe szaleństwo na stokach tak samo, jak i my - wasi organizatorzy i instruktorzy! Wszystko co robimy, robimy z pasji do nart i gór. Próbujemy nieustannie tym zarażać innych, z którymi mamy przyjemność się spotykać na wyjazdach. Mamy nadzieję, że z powodzeniem!

 

Instruktorzy - Skimaniacy

 Ania Siekierzycka

„Ludzie mówią, że my sportowcy jesteśmy niewolnikami świata sportu. Jeśli to naprawdę niewolnictwo, to proszę o dożywocie”.

Pierwiastek twórczy z domieszką chaosu ;-) - współtworzy Skimaniaka oraz biuro podróży ZIDO działając m.in. przy przygotowywaniu i realizacji różnych projektów obejmujących zajęcia, wyjazdy sportowo-rekreacyjne w okresie letnim i zimowym dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych.

Uwielbia podróże popierając słowa W. Cejrowskiego:

„Różnica między ludźmi, którzy realizują swoje marzenia, a całą resztą świata nie polega na zasobności portfela. Chodzi o to, że jedni przez całe życie czytają o dalekich lądach i śnią o przygodach, a inni pewnego dnia podnoszą wzrok znad książki, wstają z fotela i ruszają na spotkanie swoich marzeń”.

Mateusz Łagowski

 

Pasjonat narciarstwa zjazdowego, a w szczególności narciarstwa pozatrasowego, ski-alpinizmu, oraz wypraw ski-tourowych. Jego dwie wielkie miłości to góry i woda.
Gdy nie jest w górach, zwiedza świat - był już w niemal wszystkich krajach Europy Zachodniej, ma zasobą również wyprawy do Afryki i Europy Wschodniej. Latem pływa na wszystkim co ma żagiel - w szczególności na windsurfingu, oraz małych katamaranach.

Trzecią wielką pasją jest tenis z którym związany jest od dzieciństwa - występował w wielu imprezach tenisowych w charakterze zawodnika (m.in. Mistrzostwa Polski Seniorów).

 

Kalina Gogała-Sroka

W czasie wolnym głównie wspina się i jeździ na nartach. Jej "życiowym konikiem" jest zdrowy styl życia. Kształtuje go poprzez aktywny udział w sporcie oraz przestrzeganie zasad optymalnego żywienia. Swoją postawą zachęca do cieszenia się życiem i realizowania swych pasji. Ma doskonałe podejście do każdego typu narciarza. Potrafi na stoku dobrać plan szkoelniowy do zaobserowanych w grupie potrzeb każdego uczestnika, tak aby każdy ze szkolenia wyciągnąl jak najwięcej. Kalina świetnie radzi sobie zarówno z jazdą klasyczną, jak i sportową. Postać z jednej strony spokojna i stonowana, a z drugiej szalona, energiczna i przy tym bardzo przyjazna w kontakcie z innymi ludźmi.

Janusz Szopf

Narciarz od urodzenia, obecnie na zasłużonej emeryturze, nazywany przez najmłodszych adeptów sztuki narciarskiej i ich rodziców „Janulek” a w środowisku turystycznym z racji prowadzonej firmy o podobnej nazwie, działającej na rynku turystycznym przez blisko 30 lat „Pan Topski”

tomek na wyjeździe narciarskim ze skimaniakiem

Tomasz Chmieliński

Całe życie związany ze sportem. Absolwent AWF w Katowicach na kierunku Wychowanie Fizyczne. Jego główną pasją są góry i woda. Zimą najlepiej czuje się w górach szkoląc na nartach. Latem jego drugi dom to Półwysep Helski. Od kilku lat prowadzi licencjonowaną szkołę kitesurfingu o nazwie KiteStyle w Jastarni. Absolutnie uzależniony od freeride w głębokim puchu jak i łapania wielkich fal. 

images/skimaniacy/bartekSroka.jpg

Bartek Sroka

Zawodowy i wykształcony narciarz ;-) - czyli Trener Narciarstwa Zjazdowego II klasy oraz były zawodnik. Przez 5 lat trenował zawodników z klubu narciarskiego ULKS Czarna Góra, przez ten czas pod jego okiem odnosili liczne sukcesy (m.in. zawodnicy trenowani przez Bartka zajmowali czołowe lokaty w Młodzieżowych Pucharach Polski, Mistrzostwach Polski, byli powoływani do Kadry Młodzieżowej i brali udział w zawodach międzynarodowych). Jednym słowem absolutny pasjonat narciarstwa zjazdowego, a w szczególności jego sportowej odmiany.

Ponadto Bartek jest właściciel Centrum Zdrowej Diety we Wrocławiu (szczerze polecamy ;-) ) , a każdą wolną chwilę poza nartami poświęca choćby wspinaczce sportowej.

Ada Mójta

Wulkan pozytywnej energii. Wszyscy chcą być w grupie Ady bo zawsze tylko chwali kursantów ;-). Uwielbiana przez dzieci i dorosłych. Podczas zajęć z nią nigdy nie ma nudy - zawsze się coś dzieje. Poza nartami gra w z drużynie Mistrzyń Polski Futsalu, zawsze silnie związana ze sportem. W narciarstwie lubi duże prędkości. Ponadto świetnie gotuje. Na co dzień prowadzi restaurację w Poznaniu o nazwie "Zdolni" (polecamy i zapraszamy oczywiście ;-) )

stasiu instruktor na nartach

Stasiu Buksak

  Sam mówi sam o sobie: Od urodzenia mieszkam w górach (urodzony w Dusznikach Zdroju), prawie od urodzenia jeżdżę na nartach, uwielbiam trekking po górach, oraz inną aktywność ruchową  (sporty wodne, letnie, sporty walki itp ). Stasiu - niezmiennie uśmiechnięty zaraża dobrym humorem wszystkich, którzy go spotykają, niezwykle pomocny, świetny pedagog, zawsze spokojnie wszytko wytłumaczy i zademonstruje - podczas szkoleń narciarskich dosłownie ostoja spokoju. Stasiu jest też ratownikiem Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Maciek Brożek

 

Pogodny duch na naszych wyjazdach, który wraz z Wojtkiem ("Jaśkiem") wplata sporo szaleństwa w naukę narciarstwa. Posiada swój niepowtarzalny styl - który uwielbiają szczególnie najmłodsi adepci narciarstwa. Dla nich, choć nie tylko, Maciek jest guru "nowoczesnego narciarstwa" czyli poprostu zabaw w snowparkach ;-) Niemniej Maciek świetnie uczy również klasycznych technik narciarskich, a prowadzone przez niego szkolenia są zarówno efektywne, jak i niezwykle interesujace. Jednym słowem, przy Maćku nie ma mowy o nudzie...;-)

 

Dominika Krekora

 

Z zawodu nauczyciel wychowania fizycznego oraz "turysta" Prywatnie miłośniczka wielu form aktywności ruchowej. Zimą, instruktor narciarstwa. Latem, instruktor sportu o nazwie baseball. Praca z ludźmi, to coś co kocham. Zarażamy się wzajemnie pozytywną energią. Specjalista od dzieci oraz „trudnych przypadków”. Gdy tylko znajdzie się wolna chwila, to biega lub chodzi po lasach i górach.

 

Wojtek Jaśkiewicz

 

Były zawodnik. Jak sam mówi: " na nartach jeździ odkąd pamieta ". Wojtek, inaczej zwany Jaśkiem , początkowo jeździł sportowo w klubie Czarna Góra, ale od jakiegoś czasu wciągneła go bardziej kreatywna odmiana narciarstwa - freestyle. Po sezonie narciarskim jeździ na deskorolce i pływa na kitesurfing'u. Dorosłych Wojtek wciąga w treningi na tyczkach i na szkolenia w snowparku. Najmłodsi Skimaniacy natomiast Jaśka wprost uwielbiają (pewnie doswiadczenie z 5-tką rodzeństwa ma tu niebagatelne znaczenie...). Świadczy o tym fakt, że na każdym z wyjazdów ma grono swoich małych wielbicieli.

 

Michał Leniart

 

Jego oczkiem w głowie jest teraz mała córeczka, a tak poza tym to oczywiście trekking i wspinaczka wysokogórska. Pasjonat narciarstwa pozatrasowego, ski-alpinizmu, oraz wypraw ski-tourowych. Podczas swych szkoeleń na stoku stara się, aby w przyjaznej, luźnej i bezstresowej atmosferze, każdy skorzystał z nich jak najwięcej. Dynamiczność, pomysłowość, różnorodność - to tylko niektóre cechy chcarakterystyczne dla szkoleń narciarskich prowadzonych przez Michała.