NIE MASZ TRANSPORTU - NAPISZ DO NAS!
Nie znalazłeś swojego miasta lub terminu, w którym szukasz transportu na poniższej liście ? Napisz do nas koniecznie ponieważ prowadzimy bardzo dobrze funkcjonującą bazę łączącą naszych uczestników we wspólny transport (kierowców z pasażerami).

 

Transport w Alpy

 

Autokarem lub busem


       W wybranych terminach oferujemy również przejazd z naszymi partnerami autokarem lub busem dla osób chętnych.

 

UWAGA! MARZEC- KWIECIEŃ - MAJ - Na każdy nasz wyjazd jadą 9-osobowe busy naszych partnerów z Wrocławia:

AUSTRIA - Włochy Busy 9-osobowe: W Sezonie 2023/2024 Przejazdy busem do Austrii i Włoch odbywają się w następujących terminach:

 

 • 02 - 09.03.2024 (Nassfel - Austria) - bus z Wrocławia
 • 10 - 17.03.2024 (Serfaus - Fiss - Ladis -Nauders - Belpiano - Austria/Włochy Ski Safari) - bus z Wrocławia
 • 23-30.03.2024 (Val di Sole - Włochy) -bus z Wrocławia
 • 13-20.04.2024 (Livigno - Włochy) -bus z Wrocławia
 • 27.04-04.05.2024 (Lodowiec - Austria) -bus z WrocławiaKoszt  przejazdu z Wrocławia  wynosi ok. 590zł w obie strony (zawsze indywidualnie ustalane z keirowca busa)!

 

WŁOCHY:  Przejazdy autokarowe do Włoch (Val di Sole, Aprica, Passo del Tonale/Amadello Ski) realizowane są przez transport partnera przy wyjeździe z następujących miast:

 • Katowice
 • Kraków
 • Warszawa
 • Gdańsk (wybrane terminy)
 • Wrocław (wybrane terminy)

 

Szczegóły i dokładny koszt transportu do Włoch można otrzymac po wyśłaniu e-maial na nasz adres : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  

UWAGA! Daty przejazdów partnera są zawsze zbieżne z naszymi terminami wyjazdów mimo oznaczenia 10 dni

 

Daty poszczególnych wyjazdów opiewają najczęściej na czas od soboty do soboty. Wyjazdy autokarów/busów z Polski są w piątek wieczorem lub w sobotę wczesnym rankiem.


Limity bagażu

 • 1 torba podróżna ("miękka") lub plecak do 15 kg (nie walizka lotnicza) + 1 sztuka bagażu podręcznego do 5 kg
 • 1 para nart wraz z kijkami lub 1 deska snowboardowa
 • 1 para butów narciarskich/snowboardowych

 

 *informacje odnośnie transportu realizowanego przez partnera należy zawsze potwierdzić bezpośrednio u partnera.

**Przejazdy realizowane są busami 9-osobowymi lub autokarami - ostateczny środek transportu na danej trasie, w danym terminie zależy od ilości osób korzystających z transportu.

 

 

Łączenie kierowców z pasażerami w samochodach osobowych


     Od wielu sezonów z powodzeniem łączymy w autach osoby jeżdżące z nami na wyjazdy. Wystarczy zgłosić się do nas i powiedzieć czy posiada się auto, którym można jechać. Jeżeli tak to określa się liczbę osób, którą jest się w stanie zabrać i skąd (określane jest miejsce wyjazdu auta i ewentualnie zakładana trasa przejazdu).

     W innym przypadku są osoby nie mogące wsiąść lub nie posiadające swojego auta. Osoby takie zgłaszają nam fakt poszukiwania transportu na miejsce pobytu, a my staramy się połączyć ich z jadącymi na dany wyjazd, do danego ośrodka kierowcami samochodów posiadającymi wolne miejsca i startującymi z miejsca najbliższego (np. zamieszkania) dla potencjalnych pasażerów (lub przez takie miejsce przejeżdżających).

      Koszty przejazdu ustalany jest zawsze przez kierowcę danego auta i uczestnicy już we własnym gronie rozwiązują tę kwestię. Zwykle jednak jest to porostu składka na paliwo i opłaty związane z przejazdem (czasami też doliczana jest nieduża amortyzacja auta kierowcy), ale jest to zwykle tak czy owak najkorzystniejsza dla wszystkich opcja transportu i chyba jedna z najwygodniejszych oraz najtańszych.

      Jest to zwykle najlepsza pod względem kosztowym opcja transportu, a przy tym dość wygodna. W samochodach często jedzie więcej niż jeden kierowca i dzięki temu istnieje możliwość zmiany za kierownicą i tym samym sposobność odpoczynku wśród pozostałych kierujących. Dodatkowo niewątpliwym atutem wyboru takiego sposobu dojazdu są aspekty integracyjne wśród uczestników, możliwość poznania jeszcze przed dojazdem na miejsce :) 

Samolotem w Alpy


Do niektórych regionów narciarskich można dostać się także samolotem - szczególnie dobrym pomysłem jest lot na lotnisko w Bergamo i stamtąd transfer z lotniska do ośrodka Val di Sole (Marilleva) , Adamello Ski, Aprica, Pejo.

 

Loty w soboty do Bergamo  są oferowane z następujących lotnisk w Polsce (tanie linie lotnicze):

 

Wizzair:

 • Poznań -Bergamo
 • Katowice - Bergamo
 • Warszawa (Chopin) - Bergamo

 

Ryanair:

 • Kraków - Bergamo

 

Natomiast w piątki dolecimy do Bergamo z następujących lotnisk:

 

Ryanair:

 • Warszawa (Modlin) - Bergamo
 • Wrocław - Bergamo

 

Wizzair:

 • Gdańsk - Bergamo

 

     Ceny lotów liniami lotniczymi Ryanair lub Wizzair bez bagażu potrafią kształtować się naprawdę atrakcyjnie przy przelocie w obie strony. Dokonując kalkulacji jednak zawsze należy doliczyć jeszcze transfer do docelowego ośrodka narciarskiego (w obie strony można dojechać już nawet za około 160zł przy większej liczbie podróżujących).

Link do strony oferującej transfery z lotniska Bergamo do Aprici i Livigno: http://ski-airport-transfers.com/transfer/reservation/transfer-Bergamo-Airport-to-Aprica

     Transport i transfer jest finalnie nabywany przez samych zainteresowanych bezpośrednio u przewoźników.