Livigno

Włochy - Livigno
Grudzień (FREESKI): 02-09.12.2023
Kwiecień (FREESKI) : 13-20.12.2024


Ilosć tras: 115 km
Szkolenia SKI&SNB dla chętnych


Livigno
Livigno

Włochy - Livigno
Grudzień (FREESKI): 02-09.12.2023
Kwiecień (FREESKI) : 13-20.04.2024


Ilosć tras: 115 km
Szkolenia SKI&SNB dla chętnych


 

 

Obiekt Cena Opis
zdjęcie apartamentu w Livigno

Apartamenty bez wyżywienia

Skipass 6 dni w cenie!

od 369 €

Szczegóły

Obiekt Cena Opis
zdjęcie apartamentu w Livigno

Apartamenty bez wyżywienia

Skipass 6 dni w cenie!

od 299 €

Szczegóły

zdjęcie apartamentu w Livigno

Apartamenty bez wyżywienia

Skipass 6 dni w cenie!

od 335 €

Szczegóły

 

 

 

 

 

 Miejsce Livigno – Włochy

 

Włochy Lombardia

                           115 KM TRAS                          

 

widok na trasę narciarską w livigno

 

Alta Valtellina to region narciarski obejmujący 6 lokalizacji, w tym m.in Livigno.

     Livigno, znany także jako "Mały Tybet" Włoch jest jednym z najważniejszych alpejskich ośrodków, to prawdziwa perełka wśród kurortów narciarskich. Ma zimny i jednoczesnie suchy klimat, idealnie sprzyjający utrzymaniu się doskonałych warunków do jazdy na naratch czy snowboardzie (sezon trwa od końca listopada do początku maja). Region może poszczycić się nowoczesnymi wyciągami narciarskimi, świetną bazą noclegową rozwiniętą infrastrukturą rekreacyjną.

     Ten jeden z najbardziej znanych ośrodeków narciarskich w Europie dysponuje 115 km tras i 33 wyciągami. Oferuje do tego 40 km tras biegowych, które ze względu na idealne ukształtowanie terenu doskonale nadają się do uprawiania tego typu narciarstwa.

     Trasy są najróżniejsze pod słońcem, zawsze z świetnej kondycji i w dużej ilości szerokie. Nie ma mowy, aby ktoś kto zawita do tego ośrodka nie znalazł choć kilku ulubionych tras. W pobliżu miejscowości znajdują się stoki do ćwiczeń również dla początkujących narciarzy.

     Trasy wyznaczone zostały na zboczach po obu stronach doliny. Największy ich wybór znajduje się po stronie szczytów Vetta Blesaccia i Carosello 3000. Leżący po drugiej stronie szczyt Monte della Neve nadaje się idealnie dla wojaży w świeżym puchu. Nie brakuje tutaj także zjazdów pozatrasowych.

Trasy są do dyspozycji do późnych godzin nocnych.

     Freeriderzy mają tu wiele możliwości do jazdy w głębokim śniegu od strony Carosello. Snowparki przy Mottolino jak i Carosello z halfpipe, skoczniami, rails i boardercross'em – wszystko to sprawia, że Livigno jest prawdziwym rajem dla snowboardzistów.

Sama miejscowość Livigno ma swój niepowtarzalny klimat, a uroku nadają jej tutejsze, drewniane domki zwane Baita.

     Tętniace życiem niemal cały rok Livigno leży na wysokości 1816 m, nie mniej jednak jedna z jej części Trepalle leży aż na 1900-2250 m i co ciekawe jest najwyżej położoną na stałe zamieszkałą osadą w Europie.

     Przygraniczne położenia sprawia, że Livigno jest mekką zakupoholików ciągnacych licznie do strefy bezcłowej. Także ściąśgaja tu nie tylko fani białego szaleństwa, ale także amatorów tanich zakupów ( niezliczona ilość sklepów z niedrogim alkoholem, perfumami i sprzętem elektronicznym).

Ogromna ilość pubów, pizzerii, restauracji i dyskotek otwierają szeroki wachlarz możliwości na mile spędzony czas po nartach.

 

widok na ośrodek narciarski Livigno  Freeski w livigno -zdjęcie

 

Profesjonalne szkolenie narciarskie

 
     Zapewne na pierwszy rzut słysząc o szkoleniu myślisz sobie - nie to nie dla mnie, mi żadne nauki i porady są już niepotrzebne. Co mogę więcej się nauczyć niż umiem an chwilę obecną? Nie ma bardziej błędnego myślenia. Po szkoleniu z nami sam dostrzeżesz,a co ważniejsze wyczujesz zmiany w technice swej jazdy na nartach zwiększając jej bezpieczeństwo, komfort i poprawiając jej estetykę.

     Wideo nagrania realizowane podczas kilku-dniowego szkolenia z instruktorem w niewielkich grupach ćwiczebnych, będące do wglądu podczas wspólnie realizowanych, wieczornych wideo-analiz, pozwolą każdemu spojrzeć na swa jazdę z zupełnie innej niż dotychczas perspektywy. Owe nagrania omawiane z instruktorem wraz z innymi członkami grupy szkoleniowej stanowią niezastąpioną formę nauki oraz pamiątki.

     Nasze szkolenia staramy się dostosować do każdego typu narciarza, zarówno tego stawiającego pierwsze kroki, jak i tego, który jest na etapie doskonalenia swych technik narciarskich. Stąd też szkolenie narciarskie odbywa się w niewielkich grupach z podziałem na różne poziomy zaawansowania jazdy na nartach. Weryfikacja jazdy odbywa się zarówno przed wyjazdem (subiektywna ocena swej jazdy na postawie przesłanej do uczestnika skali jazdy), jak i w trakcie pobytu (krótki sprawdzian umiejętności pierwszego dnia jazdy pod okiem instruktorów).

    Kadra realizująca odpowiednio dobrane programy szkoleniowe podchodzi do uczestników w sposób rzetelny i profesjonalny utrzymując przy tym luźną i przyjazną atmosferę. Instruktorzy związani ze Skimaniakiem posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy z dorosłymi i dziećmi potrafią nauczyć nawet najbardziej opornych i niewierzących w swoje możliwości uczestników naszych wyjazdów narciarskich. Przy tym wszystkim wspólna jazda z innymi urozmaica czas na stoku i daje możliwość poznania ciekawych ludzi, których wspólną pasją jest narciarstwo.

 

 

 

Przykładowe zdjęcia regionu, apartamentów, rozkładu tras narciarskich

 


- Wysokość 1816m - 2900m

Trasy

   -- Łatwe 35%

   -- Trudne 48%

   -- Bardzo trudne 17%  

- Liczba tras 78

- Długość tras (km)115 km

- Snowpark 2

- Nocna jazda 4 ha

- Nocnych tras (km) 0 km

- Najdłuższa trasa 2 km

- Obszar narciarski 47 ha

- Zaśnieżanie 12 ha

- Km zaśnieżane 40 km

 

 

 

 

 
 

 

Z chęcią odpowiemy na wszelkie dodatkowe pytania.

 

KONTAKT

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel.: +48 504 431 349; +48 519 159 235

www.skimaniak.org

 

Powyższa treść ma charakter informacyjny