Kaunertal
Kaunertal i Pitztal

Austria - Tyrol - 2 Lodowce
(Grudzień): 04-11.12.2021


Ilosć tras: 65 km
Szkolenia SKI&SNB dla chętnych


Karnet narciarski zawsze w cenie wyjazdu!!!
Kaunertal i Pitztal

Austria - Tyrol - 2 Lodowce
(Grudzień): 04-11.12.2021


Ilosć tras: 65 km
Szkolenia SKI&SNB dla chętnych
 

Obiekt Cena Opis
zdjęcie apartamentu w austrii

Apartamenty bez wyżywienia

Skipass 6 dni w cenie!

od 429 €

od 399 €

Szczegóły

opis obiektu lub apartamentu

Apartamenty ze śniadaniem

Skipass 6 dni w cenie!

od 499 €

od 469 €

Szczegóły
opis obiektu lub apartamentu

Hotel z wyżywieniem HB

Skipass 6 dni w cenie!

od 639 €

od 599 €

Szczegóły
 

 

 

 Miejsce – KaunertalPitztal - Austria

fendelsKaunertal lodowiec

Dwa lodowce jeden karnet !

 

 

 SPRAWDŹ MOŻLIWOŚCI PRZEJAZDU

 

 

Lodowiec Kaunertal

 

 

 Gdzie zacząć swój sezon wyjazdów na narty w Alpy jak nie na lodowcu. 

      Kaunertal (2150 - 3160 m.n.p.m.) to najmłodszy lodowiec w alpejskim Tyrolu często określany jako zimowa sielanka dla miłośników sportów zimowych zarówno nart, snwbordu, freestyle’u, biegówek, jak i innych zimowych zajęć towarzyszących naszemu wyjazdowi na narty w Alpy. Miejsce to gwarantuje pewną biel od jesieni do późnej wiosny.

Kaunertal daje możliwość skorzystania z jazdy na nartach czy snowboardzie na 36-ciu km. świetnie przygotowanych nartostrad.

      Teren ten obfituje w głęboki śnieg, zróżnicowane formy terenutrasy przebiegające przez lasy, trasy o każdym poziomie trudności. Kaunertal oferuje wiele atrakcji w naturalnym otoczeniu oraz szerokie stoki jak na lodowiec przystało, na których jest naprawdę dużo miejsca. Specyficzną cechą tego regionu narciarskiego jest brak kolejek do wyciągów, bowiem sam Kaunertal nie jest ośrodkiem zatłoczonym, co ewidentnie zwiększa jego atrakcyjność. Taki jest właśnie prawdziwy urok mniejszych ośrodków. Wielu potwierdzi, iż na lodowcu Kaunertal właściwie nigdy nie ma tłumów, co na pewno zwiększy atrakcyjność naszego wyjazdu na narty w Alpy i pozwoli na to, by w pełni wypocząć. 

Przy samych nartostradach dostępne restauracje, oferujące lokalne, niedrogie i smaczne menu.

       Na wysokości 3108 m. można z platformy widokowej podziwiać cudowny krajobraz pogranicza trzech krajów: Austrii/Włoch/Szwajcarii i cieszyć się spokojem jaki oferują nam góry, przepiękne widoki, cisza i ogromna przestrzeń.

      Tutejsze stoki nastawione są na każdego typu narciarza, tego lepiej i słabiej jeżdżącego, tego starszego i młodszego. Na pewno rejon ten jest bardzo fajnym pomysłem dla każdego na połączenie nauki jazdy na nartach z instruktorem ze swym pomysłem na zimowy czas.

      Nie zapomniano tu także o najmłodszych odwiedzających ten region. 2 Snowparki, teren zabaw dla dzieci ze ścianą do wspinaczki, trampoliną, parkiem z przygodami, huśtawkami oraz innymi atrakcjami sprawia, że dzieci nigdy się tu nie nudzą i chętnie łączą zabawę z nauką jazdy na nartach.

lodowiec Kaunertal Austriaośrodek narciarski kaunertal w austri

 

Lodowiec Pitztal

 

Na terenie lodowca Pitztal jeździmy w dwa dowolnie wybrane przez siebie dni. Pozostałe 4 dni obejmują karnetem lodowiec Kaunertal.

 

Najwyżej położony lodowiec w Tyrolu - Pitztal i teren narciarski nad jeziorem Rifflsee.

     Skimaniak oferuje w jednym karnecie spośród 6 dni jazdy na nartach wybór dogodnych 2 dni na terenach narciarskich lodowca Pitztaler Gletscher (1740 m. do 3440 m.n.p.m.).

     Piękny zimowy krajobraz, świetnie przygotowane trasy, warunki dla każdego zapaleńca zimowych przygód bez względu na poziom umiejętności przyciąga niewątpliwie na teren lodowca Pitztal osoby korzystające z wyjazdów na narty w Alpy w okresie początku sezonu. 

Już od września do maja panują tu wspaniałe warunki pogodowe.

      Sam lodowiec Pitztal oferuje trasy narciarskie o łącznej długości ok. 30 km. Dodatkowo poza tymi trasami udostępniony jest osobny teren do jazdy poza-trasowej, oraz dla narciarstwa biegowego jak i sąsiedni ośrodek Rifflsee.

Teren narciarski na lodowcu stanowi miejsce treningów narodowych kadr alpejskich.

      Szerokie stoki oferują przeróżne trasy łatwe, średnio trudne i trudne. Znajdują się tu trasy odpowiednie dla narciarzy początkujących i rodzin z dziećmi jak i narciarzy zaawansowanych, stąd wyjazd na narty ze szkoleniem narciarskim lub bez w te rejony jest świetnym pomysłem dla każdego typu odbiorcy. Jazda poza trasami w w puchu lub po dobrze przyczepnym firnie także możliwa.

      Wypoczynek umilają restauracje oraz najwyżej położona, w otoczeniu pięćdziesięciu okolicznych 3-tysięczników regionu Pitztal, kawiarnia w Austrii, gdzie na otwartym tarasie z widokiem na panoramę Alp można się zrelaksować przy filiżance kawy i kawałku ciasta. Na wysokości 2.700 m. znajduje się zaś znana, półokrągła grota lodowa, gdzie można dojechać kolejką. 

Wypoczynek oferują wspaniałe tarasy z restauracjami na lodowcu Pitztal.

       Prócz samej jazdy na nartach czy snowboardzie czas umilają inne atrakcje tego regionu. Najszybsza kolejka górska na świecie, która w zaledwie 8 minut pokonuje różnicę wysokości 1.120 metrów to na pewno coś z czym w życiu warto się spotkać. 

      Tutejszy snowpark wyposażono w rozmaite przeszkody. Przyciąga fanów freesyle'u i wszystkich innych chcących urozmaicić swoją jazdę na nartach czy desce. 
Skorzystac można także z czasowego przedszkola dla małych dziecigdzie mali narciarze mogą pod odpowiednią opieką wypocząć bawiąc się z innymi maluchami, w trakcie kiedy rodzice dalej próbują swych sił na stoku.

W Pitztal jest możliwa jazda nocna we wt., czw. i sob. (19.30 – 22.00, stok o dł. 300m, koszt od ok. 7 do ok. 9 Euro)

Jaskinia lodowa w Pitztal AustriaLodowiec Pitztal Austria

 

Mapy tras narciarskich

 

Ośrodki - Kaunertal i Fendels

mapa tras narciarskich kaunertal

 

Ośrodki - Pitztal i Rifflseemapa tras narciarskich na lodowcu Pitztal

Zobacz jak było na lodowcach Kaunertal i Pitztal podczas naszego, innego wyjazdu narciarskiego

Profesjonalne szkolenie narciarskie

      Każdy, kto chce się nauczyć jazdy od podstaw, czy też sprawdzić swoje obecne umiejętności oraz je nieco wejść na wyższy poziom umiejętności jazdy na nartach ma możliwość skorzystania z kilku-dniowego szkolenia narciarskiego z podziałem na różne grupy pod względem umiejętności. Skimaniak daje taką możliwość zarówno dla dzieci jak i dorosłych, zarówno dla osób z dużymi już umiejętnościami jak i tych, którzy jeżdżą jeszcze nieco słabiej. Małe grupy ćwiczebne, profesjonalne podejście, ciekawe ćwiczenia w szerokiej ich gamie, a przy tym wspaniała zabawa. Czego chcieć więcej!

Wyjazd na narty w Alpy ze szkoleniem narciarskim jest fajnym pomysłem na ciekawie spędzony czas, w sposób nieco odmienny niż zwykle.

     Skimaniak pozwala poprzez video nagrania z jazdy, realizowane podczas szkolenia na stoku z instruktorem, unaocznić nam samym jak wyglądamy pod względem swej techniki, bezpieczeństwa i estetyki jazdy. Często w takich nagraniach wychodzą dotychczas przyswojone nawyki, które nie zawsze idą w parze z wyobrażeniem poprawnej jazdy.

     Video nagrania podczas wieczornych spotkań są analizowane w gronie swych grup szkoleniowych wraz z instruktorem. Stanowią formę nauki jak i wspaniałej pamiątki z wyjazdu. 

     Zimową kadrę Skimaniaka tworzą polscy instruktorzy PZN (Polskiego Związku Narciarskiego), posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy z większymi i mniejszymi narciarzami, w pracy z grupami czy indywidualnymi osobami. Robią to co w życiu kochają realizując swoje zimowe pasje i dając z siebie podczas szkoleń jak najwięcej.

        W naszej ofercie posiadamy również dodatkowe lekcje indywidualne i grupowe, które mogą stanowić odrębne lekcje dla chętnych, jak również mogą posłużyć dzieciom i dorosłym w pierwszych dniach na stoku, aby pewniej poczuć się w swojej grupie narciarskiej. Takie lekcje można dokupić już przed wyjazdem drogą e-mail podanym na naszej stronie. Za każdym razem przesyłamy Państwu informację zwrotną o dostępności godzin i instruktorów oraz o dokonanym zapisie.


 

 

 


Z chęcią odpowiemy na wszelkie dodatkowe pytania.

 

 

 

KONTAKT

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel.: +48 504 431 349+48 519 159 235

www.skimaniak.org