Terminy ferii zimowych w roku 2022

 

Ferie zimowe 2021 - terminy ferii

 

Terminy ferii Zimowych 2020
15 stycznia - 30 stycznia 2022 r. kujawsko-pomorskie
15 stycznia - 30 stycznia 2022 r. lubuskie
15 stycznia - 30 stycznia 2022 r. małopolskie
15 stycznia - 30 stycznia 2022 r. świętokrzyskie
15 stycznia - 30 stycznia 2022 r. wielkopolskie
   
22 stycznia – 6 lutego 2022 r. podlaskie
22 stycznia – 6 lutego 2022 r. warmińsko-mazurskie
   
29 Styczeń - 13 Luty 2022 r. dolnośląskie
29 Styczeń - 13 Luty 2022 r. mazowieckie
29 Styczeń - 13 Luty 2022 r. opolskie
29 Styczeń - 13 Luty 2022 r. zachodniopomorskie
   
12 Luty -27 Luty 2022 r. lubelskie
12 Luty -27 Luty 2022 r. łódzkie
12 Luty -27 Luty 2022 r. podkarpackie
12 Luty -27 Luty 2022 r. pomorskie
12 Luty -27 Luty 2022 r. śląskie

 

Ferie zimowe


        Przychodzi czas, kiedy zaczynamy się zastanawiać jak spędzić czas ferii zimowych w gronie rodzinnym? Rozwiązań jest kilka. Jednym z nich jest aktywny wypoczynek w górach podczas wyjazdu na narty czy snowboard np. w połączeniu ze szkoleniem narciarskim. Czas na stoku zwłaszcza pośród alpejskich szczytów, gdzie śnieg zawsze pewniejszy, infrastruktura i przygotowanie tras o niebo lepsze niż u nas, nie wspominając o ich większej ilości, to zdecydowanie świetny pomysł na spędzenie rodzinnych ferii zimowych w najbliższym sezonie 2015/2016. Okazuje się, że narciarskie wyjazdy ze szkoleniem w Alpy  np. do Włoch nie są droższe od tych w obrębie naszego kraju. Oczywiście ceny takiego narciarskiego pobytu podczas ferii zimowych zależą od wielu czynników takich jak bliskość do stoku, wielkość ośrodka, odległość od miejsca zamieszkania, ceny żywności, wybór opcji hotelowej czy aparatmentowej (standard), kraj, termin wyjazdu itp. Nie mniej jednak coraz częściej przekonujemy się, że zagraniczne kurorty zdecydowanie lepiej wypadają, jeśli weźmie się pod uwagę choćby „stosunek, jakości do ceny”. Świetnie przygotowane nartostrady, brak kolejek do kolejek, większa przepustowość, przepiękne krajobrazy, atrakcje dla dzieci i inne są niewątpliwie czynnikami dającymi przewagę zagranicznym kurortom narciarskim. Dlatego też coraz więcej narciarzy zarówno tych początkujących jak i już dobrze jeżdżących na ferie zimowe chętnie obiera alpejskie kierunki wyjazdów do Włoch, Austrii czy Francji do tego korzystając chętnie ze szkolenia narciarskiego oferowanego na miejscu pobytu.

Rodzinne ferie zimowe

 Ferie zimowe z cała rodziną - rodzina na nartach

 

Ferie zimowe to najbardziej trafiony czas, jeśli chodzi o wyjazd na narty w gronie rodzinnym. Na okres ferii wiele kurortów narciarskich oferuje dodatkowe atrakcje na stokach i korzystne zniżki dla dzieci. Warto zatem wziąć urlop by spędzić nieco czasu pośród polskich bądź zagranicznych kurortów.

Dla niektórych ferie zimowe to momenty pierwszych wyjazdów w góry. Człowiek nie za bardzo wie kiedy i dokąd najlepiej się udać, aby ten zimowy czas był naprawdę udany. Coraz więcej osób spędzających czas wolny aktywnie na nartach lub snowboardzie, na okres ferii zimowych obiera kierunki alpejskie, gdzie i śnieg pewniejszy i infrastruktura na zadowalającym poziomie. Najczęściej Polacy wyjeżdżają do Włoch, Austrii czy Francji. Każdy z tych krajów ma swoje plusy i minusy pod kątem wykorzystania okresu ferii zimowych właśnie na wyjazd na narty czy snowboard.

Wyjazd na narty nie oznacza tylko jazdy na nartach

 

Wyjazd na narty w ferie - rodzina na stoku

       Ferie zimowe spędzone z rodziną na nartach to nie tylko sama jazda po stoku. To często wiele innych atrakcji jakie ośrodki narciarskie proponują odwiedzającym je osobom. Ośrodki narciarskie, zwłaszcza te zagraniczne, mające świetną infrastrukturę gwarantują ucieczkę od nudy. Dzięki temu ferie zimowe spędzić można w komplecie rodzinnym w miejscu, gdzie każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.  Jedni chętnie całymi dniami szusują bezustannie po stokach, inni korzystając ze szkolenia narciarskiego uczą się jazdy na nartach czy snowboardzie pod okiem wykwalifikowanej kadry zasilającej szeregi miejscowych szkółek narciarskich. W tym dla dzieci spędzających ferie zimowe na stoku, podczas takiej nauki przygotowany jest często specjalny program, gdzie dzieci uczą się jeździć na nartach czy snowboardzie poprzez zabawę i realizację wspólnych pomysłów podczas czasu spędzonego na śniegu. Instruktorzy prowadzący szkolenia narciarskie czy to z dorosłymi czy też z dziećmi, często korzystają z dodatkowych pomocy zwiększających efektywność i atrakcyjność szkolenia w postaci np. pachołków, makaronów, kółek ringo, woreczków z ryżem, tyczek ćwiczebnych, kółek hula hop, torów przeszkód itp.

 

 

Ferie zimowe z dzieckiem

Dzieciaki z instuktorem podczas feri zimowych we Włoszech Aprica 2016

       Ferie zimowe to niewątpliwie super okazja, aby wyjechać z dzieckiem na narty czy snowboard. Zażyć świeżego powietrza, spędzić wspólnie czas na stoku jak i poza nim, zbliżyć się do natury ukazującej przepiękne krajobrazy, spróbować wykorzystać zimę pod każdym jej względem.

       Nauka jazdy na nartach wśród dzieci najwcześniej rozpoczyna się z reguły od 4 roku życia. Jest to dobry czas na start dla najmłodszych narciarzy. Oczywiście dziecko powinno samo wykazywać chęci zaznajomienia się z jazdą na nartach tak, aby jego nauka nie była wynikiem jedynie ambicji rodziców. Każde dziecko ma swoje określone predyspozycje psychofizyczne i wiadomym jest, że nie każdy cztero-latek jest równy czterolatkowi. Nie mniej jednak im wcześniej się zacznie tym łatwiej przyswoić sobie treści nauki przekładającej się z teorii na praktykę.

Ferie zimowe dla cztero latków we Włoszech

Cztero-latki na ferie zimowe w Alpy

 

      Plany na ferie zimowe już w drodze. Ale gdzie pojechać, co robić by każdy z członków rodziny był zadowolony? Ofert jest na pęczki i możliwości także, nie mniej jednak sprawa wyboru miejsca pobytu i sposobu spędzania czasu wolnego zimą staje się bardziej skomplikowana przy małych kilkuletnich dzieciach.

      Najczęściej spotykanym pomysłem na spędzenie ferii zimowych jest wyjazd w góry w połączeniu z aktywnym wypoczynkiem w postaci jazdy na nartach, czy snowboardzie. Pytanie czy w wysokie góry typu Alpy warto jechać w całą rodziną biorąc pod uwagę także najmłodszych domowników.

Po części odpowiedzią na powyższe pytanie jest nasz film z jednego z wyjazdów do włoskiej Aprici, gdzie dzieci ucząc się jednocześnie świetnie się bawią w gronie swych rówieśników :) Zapraszamy na seans: www.youtube.com/watch?v=cArHs7Z--n0&feature=youtu.be

Grupa podczas planowania feri zimowych

Na co zwracamy uwagę planując swój rodzinny wyjazd na narty w ferie?

 

      Ferie zimowe najczęściej kojarzą się wszystkim z górami i jazdą na nartach. Nie mniej jednak często pomimo dużych chęci wyjazdu pojawiają się na drodze czynniki zniechęcające do odwiedzin jakiegoś kurortu narciarskiego. Jednym z nich jest przekonanie o przepełnieniu ośrodków narciarskich w kraju i za granicą. Tłumy, kolejki do kolejek, wysokie ceny zniechęcają skutecznie, aby podjąć decyzję o spędzeniu rodzinnych ferii zimowych właśnie na nartach.