FAQ42. Co z osobami, które nie mają jak same dojechać na miejsce pobytu przy zapisie na wyjazd narciarski ze Skimaniakiem?

Od wielu sezonów podczas realizowanych przez nas wyjazdów narciarskich / snowboardowych w Alpy z powodzeniem łączymy w autach osoby jeżdżące z nami na wyjazdy. Wystarczy zgłosić się do nas i powiedzieć czy posiada się auto, którym można jechać. Jeżeli tak to określa się liczbę osób, którą jest się w stanie zabrać i skąd (określane jest miejsce wyjazdu auta i ewentualnie zakładana trasa przejazdu).

wspolny transport
     W innym przypadku są osoby nie mogące wsiąść lub nie posiadające swojego auta. Osoby takie zgłaszają nam fakt poszukiwania transportu na miejsce pobytu, a my staramy się połączyć ich z jadącymi na dany wyjazd, do danego ośrodka kierowcami samochodów posiadającymi wolne miejsca i startującymi z miejsca najbliższego (np. zamieszkania) dla potencjalnych pasażerów.

      Koszty przejazdu ustalany jest zawsze przez kierowcę danego auta i uczestnicy już we własnym gronie rozwiązują tę kwestię. Zwykle jednak jest to porostu składka na paliwo i opłaty związane z przejazdem (czasami też doliczana jest nieduża amortyzacja auta kierowcy), ale jest to zwykle tak czy owak najkorzystniejsza dla wszystkich opcja transportu i chyba jedna z najwygodniejszych oraz najtańszych. Z naszego doświadczenia koszt takiego przejazdu kształtuje się zwykle w przedziale od270zł do 450zł w obie strony (w zależności od destynacji, rodzaju samochodu i jego spalania, zużycia oraz ilości jadących nim osób).
      Jest to zwykle najlepsza pod względem kosztowym opcja transportu, a przy tym dość wygodna. W samochodach często jedzie więcej niż jeden kierowca i dzięki temu istnieje możliwość zmiany za kierownicą i tym samym sposobność odpoczynku wśród pozostałych kierujących. Dodatkowo niewątpliwym atutem wyboru takiego sposobu dojazdu są aspekty integracyjne wśród uczestników, możliwość poznania jeszcze przed dojazdem na miejsce :) 

.