FAQ

7. Gdzie najlepiej jechać z dziećmi w okresie ferii zimowych ?

Czasem zdarza się słyszeć „pojadę na rodzinny wyjazd narciarski do Polski bowiem moje dzieci nie jeżdżą jeszcze na tyle dobrze, by jechać w Alpy” - nic bardziej mylnego. W polskich ośrodkach w okresie ferii zimowych panuje zatłoczenie, kolejki do wyciągów, a na stokach jest wręcz narciarz na narciarzu – o wypadek nie trudno.

dzieci na nartach

Mając nawet sporą ilośc kilometrów tras nie pojeździmy osattecznie nic lub b. mało. Ośrodki alpejskie dysponują wieloma kilometrami tras o zróżnicowanym stopniu trudności. Jest więcej narciarzy, ale też więcej przestrzeni do pojeżdżenia i przepustowość wyciągów jest o niebo lepsza niż często w polskich górach. Dla najmłodszych przygotowane są specjalnie odgrodzone stoczki do nauki jazdy z taśmą (tzw. ang. magic carpet/ wł. tapetto) z kolorowymi przeszkodami, tunelami itp. Dla dorosłych początkujących także znajdzie się płaska przestrzeń do stawiania pierwszych kroków. Alpejskie ośrodki narciarskie najczęściej mają na tyle zróżnicowane trasy, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Jeśli Twoje dziecko jeździ już całkiem dobrze z przyjemnością skorzysta z przygotowanych rekreacyjnych fun parków, slalomów, ciekawych przeszkód itp. Z włoskich kierunków Val di Sole: (Folgarida, Marilleva, Madonna di Capiglio, Piznolo, Passo del Tonale, Ponte di Legno, Temu, Aprica) cieszy się dużym zainteresowaniem. Dodatkowo jak już sama nazwa regionu mówi jest to dolina słońca, stąd o pogodę raczej nie mamy co się martwić :)

Szerokie trasy, dużo przestrzeni, często nowoczesna, sprawna infrastruktura sprawia, że nauka jazdy na nartach czy snowboardzie w alpejskich klimatach na jakimkolwiek poziomie zaawansowania jazdy jest mało stresująca, owocna w postępy i po prostu łatwiejsza.