FAQ

 6. Czy planując wyjazd narciarski w Alpy warto kupić swój sprzęt narciarski, czy lepiej wypożyczyć go na miejscu pobytu?

To wszystko zależy jak często realizujesz wyjazdy na narty czy snowboard. Jeśli jest to jeden wyjazd tygodniowy na sezon warto skorzystać z wypożyczalni danego ośrodka narciarskiego, która przygotuje dla Ciebie sprzęt, nasmaruje ślizgi, naostrzy krawędzie, dopasuje wiązania.

sprzęt narciarski

Dzięki wypożyczaniu nart masz szansę wypróbować za każdym razem inny model i to najczęściej właśnie z tego sezonu. Jeśli jednak jesteś narciarzem, który oprócz wyjazdów na lodowce na początku sezonu i w okresie ferii zimowych jeździ również w każdy weekend w góry warto przemyśleć zakup własnego sprzętu narciarskiego. W kwestii butów narciarskich polecam zakup własnych już od samego początku. Buty z wypożyczalni nie zawsze będą dobrze dopasowane do naszej stopy, mogą obcierać, nogi mogą cierpnąć itp. But narciarski powinien być precyzyjnie dopasowany do stopy oraz do umiejętności narciarskich. Pomijam już kwestie higieniczne, mało wierzę w magiczne spray’e dezynfekujące. Podobnie jest też ze sprzętem narciarskim dla dzieci, jednak tutaj musimy pamiętać, że dzieci rosną, także zamiana butów i nart może być konieczna co sezon.

Na pewno koszt wyżyczenia sprzętu w ośrodku alpejskim będzie droższy aniżeli wypożyczenie sprzętu u nas w kraju, także jeśli ma się możliwość przewiezienia wszystkiego w aucie warto pomysleć o dobrej, sprawdzonej polskiej wypozyczalni. Oszczędzi nam to także czasu jak i zachodu w dniu przyjazdu da spokój, że wszystko jest już załatwione wcześniej.