FAQ

4. Jak najlepiej dojechać na wyjazd narciarski (auto, autokar, samolot)?

Na wyjazd narciarski można dojechać własnym transportem, co z pewnością jest wygodnym rozwiązaniem, ponieważ nie mamy limitu bagażu (jedynie wielkość naszego auta ;), wyjeżdżamy w dogodnej dla siebie porze, robimy przerwy wtedy kiedy tego potrzebujemy. Musimy liczyć się natomiast z tym, że będziemy musieli przygotować nasze auto do takiego wyjazdu.

 

Niezbędne będzie sprawdzenie stanu opon zimowych, ewentualny zakup łańcuchów śnieżnych, wypożyczenie lub zakup bagażnika dachowego na narty. Ponadto przy rodzinnym wyjeździe w Alpy na narty często trzeba liczyć się z opłatami drogowymi, które czekają nas na autostradach we Włoszech, Austrii czy w Czechach. Autokarem w Alpy na narty – dla tych, którzy czas dojazdu na swój narciarski urlop w górach wolą wykorzystać na rozmowy z rodziną i znajomymi, nie chcą koncentrować się na drodze przez wiele godzin prowadząc auto, czy też nie czują się na siłach jeździć po krętych drogach wysokich gór, polecamy dojazd autokarem. Przy tym transporcie musimy liczyć się z tym, że nasz bagaż będzie limitowany objętościowo i wagowo, a czas dojazdu może znacznie przewyższać czas dojazdu własnym środkiem transportu ze względu na przepisy o koniecznych przerwach dla kierowców po wykonaniu danej ilości kilometrów jak i większe ograniczenia prędkościowe jakie mamy przy większych pojazdach.

Samolotem na narty w Alpy – wyjazd rodzinny w Alpy na narty można połączyć z transportem lotniczym; istnieje możliwość przelotu samolotem z Polski do większych miast w najbliższej okolicy, a następnie transfer dodatkowym autem/busem już docelowo do ośrodka narciarskiego. Wiele firm transferowych organizuje przejazdy do wybranych ośrodków narciarskich w Alpach. Wystarczy wcześniejszy kontakt z nimi. Najczęściej wybierane lotniska w Austrii to Innsbruck, a we Włoszech, Verona, Wenecja czy Bergamo. Ten rodzaj transportu jest najbardziej obwarowany limitem wagowym i objętościowym jeśli chodzi o nasz bagaż. Niektóre linie lotnicze w sezonie zimowym proponują darmowy przewóz sprzętu narciarskiego, jednak w większości przypadków naliczane są dodatkowe opłaty za sprzęt, któe potrafią stanowić większą część ceny biletu. Transport lotniczy jest niewątpliwie bardzo wygodny i szybki.