FREESKI 2022
FREESKI 2022

Marzec i Kwiecień 2022
Karnet w cenie


KARNET W CENIE
KARNET W CENIE

Karnet narciarski
zawsze w cenie wyjazdu!


FERIE 2022
FERIE 2022

Rodzinne wyjazdy na narty w Alpy
Karnet narciarski zawsze w cenie!


Previous Next

Nauka jazdy na nartach dla dzieci i dorosłych

Nauka jazdy na nartach dzieci w ośrodku narciarskim czarna góra

      Naukę jazdy na nartach można zacząć w każdym wieku. U niektórych, co prawda postępy w nauce są widoczne od razu, u innych zaś potrzeba nieco więcej czasu i pracy. Ale jest to rzecz normalna, która nikogo nie powinna zniechęcać do stawiania pierwszych kroków, czy też przyswajania nowych umiejętności, w drodze coraz to bezpiecznej i lepszej technicznie jazdy na nartach.

       W każdym przypadku, czy to dzieci, czy dorosłych naukę jazdy na nartach można połączyć ze świetną zabawą i okazją do spędzenia czasu w sposób nieco odmienny niż zawsze, czy to w gronie rodzinnym, czy w pojedynkę. Różnorodność ćwiczeń nauki jazdy na nartach jest tak duża, że na pewno każdy z zainteresowanych znajdzie wśród nich kilka ulubionych dla siebie, biorąc pod uwagę, iż wśród wielu uczących się i doskonalących narciarzy każdy prezentuje inne predyspozycje sprawności fizycznej czy psychicznej. Dlatego nauka jazdy na nartach uwzględnia różne metody.

      Niewątpliwym jest, iż nauka jazdy na nartach to ciągłe rozwijanie się, podejmowanie nowych wyzwań i krok po kroku doskonalenie swych umiejętności w drodze osiągania kolejnego etapu zaawansowania.

nauka jazdy od podstaw - łuki płużne

      Oczywiście na pewnych etapach bezstresowej i skutecznej nauki jazdy na nartach nie może zabraknąć porad instruktorów, dzięki którym oddalamy się od prawdopodobieństwa zrobienia sobie lub innym krzywdy, jak również prawdopodobieństwa nabycia złych nawyków podczas jazdy na nartach, których tak trudno w późniejszym czasie się wyzbyć. Jeśli już ktoś ma w planach wyjazd na narty warto rozglądnąć się za takim, który oferuje także szkolenie narciarskie z podziałem na różne grupy zaawansowania, jak i grupy dzieci oraz dorosłych. Programy nauki jazdy na nartach są wówczas dostosowane do możliwości i potrzeb każdego uczestnika.

slalom narciarski - nauka jazdy na nartach

      Odkryć uroki białego szaleństwa można tak naprawdę dopiero wówczas, kiedy samemu spróbuje się swych sił podczas jazdy na nartach. Dla wielu narciarstwo to nie tylko zwykły sport czy hobby – to przede wszystkim pasja, którą poprzez systematyczną naukę jazdy na nartach można rozwijać i doprowadzić do perfekcji, czy to wśród osób dorosłych, czy dzieci.

szkolenie narciarskie dla dzieci zdjecie grupowe