FREESKI 2022
FREESKI 2022

Marzec i Kwiecień 2022
Karnet w cenie


KARNET W CENIE
KARNET W CENIE

Karnet narciarski
zawsze w cenie wyjazdu!


FERIE 2022
FERIE 2022

Rodzinne wyjazdy na narty w Alpy
Karnet narciarski zawsze w cenie!


Previous Next

Na narty jedźmy razem !

Auto jako doskonały środek transportu przy wyjazdach w Alpy - zdjecie z podróży

     Wielu z nas planując swoje np. ferie zimowe, chce maksymalnie wypocząć dosłownie od wszystkiego w drodze wykorzystania swego jakże cennego czasu urlopowego. Przenieść się w inny świat i najlepiej już w nim pozostać w przypadku, kiedy przypadnie komuś on bardzo do gustu. Przed wyjazdem pojawia się sporo pytań, które chcąc nie chcąc krążą wokół np. tematu transportu. A czym pojedziemy? A czy nasz samochód wytrzyma taką drogę? Ale on tyle palito przy 1 czy 2 osobach zupełnie się nie opłaca. Kto chce prowadzić? Ja tylu godzin nie dam rady sam jechać….

      W takich sytuacjach od razu rozwiązaniem mógłby stać się transport zorganizowany – najlepiej autokar. Przejazd autokarem jednak oznacza stawienie się na miejscu zbiórki o określonym czasie, ograniczenie się w bagażu – co w przypadku wyjazdu na narty (sprzęt – np. niekiedy 2 lub więcej par nart na osobę) z np. własnym wyżywieniem staje się nieco problematyczne. Samochód jest jednak wygodną formą dojazdu umożliwiającą sprawne poruszanie się w miejscu docelowym. Chcąc np. zwiedzić okoliczne ośrodki narciarskie nie ma żadnego problemu, aby plan taki zrealizować. No tak samochód wygodny, ma wiele zalet, ale i minusów. Nie każdy choćby lubi prowadzić non stop wiele godzin sam, lubi się w drodze zdrzemnąć, a i mniejszymi kosztami, jeśli jest sam i ma jakiś wybór - nie pogardzi.

na narty - lepiej autem niż pieszo- spacerujacy skiturowiec

Podróż w Alpy nie musi być samotną wędrówką ;-)

      Przy np. wyjazdach narciarskich częstym rozwiązaniem stosowanym wśród tych, którzy wyjazdy na narty np. ze szkoleniem narciarskim proponują, jest transport w tak zwanym własnym zakresie. Uczestnicy takich wyjazdów na narty czy snowboard pochodzą zazwyczaj z różnych części kraju.

      Niewątpliwym atutem transportu we własnym zakresie jest między innymi możliwość zorganizowania go w nieco odmienny sposób. Sposób, który sprawia, że po części staje się on zorganizowany. Ilu z nas wybierając się na np. rodzinny wyjazd na narty ma często samochodzie miejsce/miejsca, które nic innego jak tylko się marnują. Inni zaś nie jadą, bo nie mają auta, bądź jest ono właśnie w naprawie, nie wspominając o kosztach, które przy jednej lub dwóch osobach w dużym samochodzie, często decydują o wyjeździe np. na ferie zimowe. Wszystko to można pogodzić przy korzyściach dla każdej ze stron i tej, która samochód ma i tej, która chętnie by się do kogoś dosiadła.

      Bank wolnych miejsc prowadzony wśród uczestników przez organizatora, przed wyjazdem na narty, jest czymś w rodzaju złotego środka odnoszącego się do kosztów podróży dzielonych wówczas na większą ilość osób w samochodzie, do komfortu podróży (jednak samochodem to samochodem), ilości bagaży i sprzętu narciarskiego, czasu przejazdu, niezależności od nikogo na miejscu, większej ilości kierowców w samochodzie itd. Osoby zgłoszone na wyjazd informują o chęci dosiadki do innego samochodu w miejscu swego zamieszkania lub innym obszarze pobliskim – na trasie przewidywanej podróży kierowcy. Lub też uczestnik mając swój pojazd informuje, że z chęcią z tego i tego miejsca weźmie chętnie kogoś by zapełnić samochód i tym samym zmniejszyć też koszty podróży. W wielu przypadkach wyjazdów na narty funkcjonuje to bardzo dobrze. Każdy jest zadowolony, bowiem system ten rozwiązuje wiele problemów stających na drodze wyjazdu gdzieś dalej, choćby na narty w Alpy włoskie czy austriackie.

 

Nie masz jak dojechać? Szukasz Transportu i możliwości wyjazdu na narty? Masz Wolne miejsca w Aucie? Koniecznie do nas napisz!

 
English (wykryto automatycznie) » Polish