First Minute 2022/2023
First Minute 2022/2023


Nie przegap okazji!


Previous Next

 

Bezpieczna jazda na nartach czy snowboardzie

Narciarz wyjeżdżajacy poza trasę

Każdy fan zimowych wojaży przed wpięciem nart, czy deski powinien zrobić sam sobie egzamin czy powtórkę w tematyce bezpieczeństwa na stoku. Sporty zimowe jak i inne aktywności, niosą za sobą wiele ryzyka, które rośnie z chwili na chwilę zwłaszcza wśród osób, które bagatelizują podstawową wiedzę na temat tego, co na stoku jest najważniejsze – a mianowicie bezpieczeństwo nasze i innych dookoła.

 

Nauka jazdy na nartach

       Nauka jazdy na nartach jest tym co robimy najlepiej , z pasją i poświęceniem. Czerpiemy z tego  mnóstwo radości. Jeżdżąc z Wami mamy również okazję do wspólnej zabawy, a przy tym staramy się nauczyć jak najwięcej. Dokładamy wszelkich starań by jazda na nartach sprawiała zarówno Wam jak i nam mnóstwo przyjemności.

      Sami jeździmy cały sezon, doskonaląc nasze umiejętności, aby tak zdobywaną i ciągle poszerzaną wiedzę o narciarstwie przekazywać Wam podczas tygodniowych, wspólnych szkoleń - w tym sezonie 2015/2016  przypadających od grudnia po maj 2016 roku!

Na narty jedźmy razem !

Auto jako doskonały środek transportu przy wyjazdach w Alpy - zdjecie z podróży

     Wielu z nas planując swoje np. ferie zimowe, chce maksymalnie wypocząć dosłownie od wszystkiego w drodze wykorzystania swego jakże cennego czasu urlopowego. Przenieść się w inny świat i najlepiej już w nim pozostać w przypadku, kiedy przypadnie komuś on bardzo do gustu. Przed wyjazdem pojawia się sporo pytań, które chcąc nie chcąc krążą wokół np. tematu transportu. A czym pojedziemy? A czy nasz samochód wytrzyma taką drogę? Ale on tyle palito przy 1 czy 2 osobach zupełnie się nie opłaca. Kto chce prowadzić? Ja tylu godzin nie dam rady sam jechać….

Nauka jazdy na nartach dla dzieci i dorosłych

Nauka jazdy na nartach dzieci w ośrodku narciarskim czarna góra

      Naukę jazdy na nartach można zacząć w każdym wieku. U niektórych, co prawda postępy w nauce są widoczne od razu, u innych zaś potrzeba nieco więcej czasu i pracy. Ale jest to rzecz normalna, która nikogo nie powinna zniechęcać do stawiania pierwszych kroków, czy też przyswajania nowych umiejętności, w drodze coraz to bezpiecznej i lepszej technicznie jazdy na nartach.

Jak przygotować się do sezonu narciarskiego?

 

      Jestem w miarę sprawny i młody. Zaprawa przedsezonowa na wyjazd narciarski to sprawa nie dla mnie. Nie ma nic złudnego jak tego typu myślenie.

Oczywiście przed wyjazdem na narty nie wystarczy aktywizować się tydzień czy 2 tygodnie tuż przed wyjazdem, a być aktywnym najlepiej cały rok. Nie mniej jednak jeśli nie jesteśmy w stanie ćwiczyć cały rok musimy wziąć się w garść na minimum 6 tygodni przed wyjazdem. Aby nasz pobyt na nartach nie zakończył się po pierwszym dniu z powodu zabójczych zakwasów musimy zrobić wszystko, aby zimowe podboje nie miały nic wspólnego z szybkim przemęczeniem i wyeliminowaniem z szeregów znajomych szusujących dzień w dzień i korzystających z urlopu na stoku pełną parą.

      Największy problem stanowią tzw. „narciarze sezonowi”, którzy cały rok nic nie ćwiczą, prowadzą siedzący tryb życia i nagle wkładają narty na nogi. Ich ciało jest nieprzygotowane i podatne na zmęczenie. Brak koncentracji przy szybko pojawiającym się zmęczeniu, słabe mięśnie i ścięgna to czynniki zwiększające ryzyko pojawienia się nawet poważnych kontuzji i przeciążeń.