FREESKI Marzec 2024
FREESKI Marzec 2024

Marzec 2024
Karnet w cenie


Ski Safari
Ski Safari

Alpejskie Ski Safari
Serfaus-Fiss-Ladis-Nauders-Belpiano
Karnet na łącznie 377 km w cenie!

Termin: 10-17.03.2024
Opcja przejazdu wygodnym busem z Wrocławia

KARNET W CENIE
KARNET W CENIE

Karnet narciarski
zawsze w cenie wyjazdu!


FERIE 2024
FERIE 2024

Rodzinne wyjazdy na narty w Alpy
Karnet narciarski zawsze w cenie!


Przejazd w Alpy
Przejazd w Alpy

Busem 9-os. od 590zł/os.
17-24.02.2024; 2-9.03.2024; 10-17.03.2024
23-30.03.2024; 13-20.04.2024; 27.04-04.05.2024

Previous Next

 

Bezpieczna jazda na nartach czy snowboardzie

Narciarz wyjeżdżajacy poza trasę

Każdy fan zimowych wojaży przed wpięciem nart, czy deski powinien zrobić sam sobie egzamin czy powtórkę w tematyce bezpieczeństwa na stoku. Sporty zimowe jak i inne aktywności, niosą za sobą wiele ryzyka, które rośnie z chwili na chwilę zwłaszcza wśród osób, które bagatelizują podstawową wiedzę na temat tego, co na stoku jest najważniejsze – a mianowicie bezpieczeństwo nasze i innych dookoła.

 

Nauka jazdy na nartach

       Nauka jazdy na nartach jest tym co robimy najlepiej , z pasją i poświęceniem. Czerpiemy z tego  mnóstwo radości. Jeżdżąc z Wami mamy również okazję do wspólnej zabawy, a przy tym staramy się nauczyć jak najwięcej. Dokładamy wszelkich starań by jazda na nartach sprawiała zarówno Wam jak i nam mnóstwo przyjemności.

      Sami jeździmy cały sezon, doskonaląc nasze umiejętności, aby tak zdobywaną i ciągle poszerzaną wiedzę o narciarstwie przekazywać Wam podczas tygodniowych, wspólnych szkoleń - w tym sezonie 2015/2016  przypadających od grudnia po maj 2016 roku!

Na narty jedźmy razem !

Auto jako doskonały środek transportu przy wyjazdach w Alpy - zdjecie z podróży

     Wielu z nas planując swoje np. ferie zimowe, chce maksymalnie wypocząć dosłownie od wszystkiego w drodze wykorzystania swego jakże cennego czasu urlopowego. Przenieść się w inny świat i najlepiej już w nim pozostać w przypadku, kiedy przypadnie komuś on bardzo do gustu. Przed wyjazdem pojawia się sporo pytań, które chcąc nie chcąc krążą wokół np. tematu transportu. A czym pojedziemy? A czy nasz samochód wytrzyma taką drogę? Ale on tyle palito przy 1 czy 2 osobach zupełnie się nie opłaca. Kto chce prowadzić? Ja tylu godzin nie dam rady sam jechać….

Nauka jazdy na nartach dla dzieci i dorosłych

Nauka jazdy na nartach dzieci w ośrodku narciarskim czarna góra

      Naukę jazdy na nartach można zacząć w każdym wieku. U niektórych, co prawda postępy w nauce są widoczne od razu, u innych zaś potrzeba nieco więcej czasu i pracy. Ale jest to rzecz normalna, która nikogo nie powinna zniechęcać do stawiania pierwszych kroków, czy też przyswajania nowych umiejętności, w drodze coraz to bezpiecznej i lepszej technicznie jazdy na nartach.

Jak przygotować się do sezonu narciarskiego?

 

      Jestem w miarę sprawny i młody. Zaprawa przedsezonowa na wyjazd narciarski to sprawa nie dla mnie. Nie ma nic złudnego jak tego typu myślenie.

Oczywiście przed wyjazdem na narty nie wystarczy aktywizować się tydzień czy 2 tygodnie tuż przed wyjazdem, a być aktywnym najlepiej cały rok. Nie mniej jednak jeśli nie jesteśmy w stanie ćwiczyć cały rok musimy wziąć się w garść na minimum 6 tygodni przed wyjazdem. Aby nasz pobyt na nartach nie zakończył się po pierwszym dniu z powodu zabójczych zakwasów musimy zrobić wszystko, aby zimowe podboje nie miały nic wspólnego z szybkim przemęczeniem i wyeliminowaniem z szeregów znajomych szusujących dzień w dzień i korzystających z urlopu na stoku pełną parą.

      Największy problem stanowią tzw. „narciarze sezonowi”, którzy cały rok nic nie ćwiczą, prowadzą siedzący tryb życia i nagle wkładają narty na nogi. Ich ciało jest nieprzygotowane i podatne na zmęczenie. Brak koncentracji przy szybko pojawiającym się zmęczeniu, słabe mięśnie i ścięgna to czynniki zwiększające ryzyko pojawienia się nawet poważnych kontuzji i przeciążeń.