Karnet narciarski zawsze w cenie wyjazdu!!!
Slowenia
Nassfeld - Tarvisio

Słowenia-Austria-Włochy
Luty I: 06-13.02.2021


Ilosć tras: 257 km
Szkolenia SKI&SNB dla chętnych


Nassfeld Tarvisio

Słowenia-Austria-Włochy >Luty I:
06-13.02.2021


Ilosć tras: 257 km
Szkolenia SKI&SNB dla chętnych
Obiekt Cena Opis
opis obiektu lub apartamentu

Apartamenty bez wyżywienia

Skipass 6 dni  i ubezpieczenie w cenie!

od 359 €

od 329 €

Szczegóły
zdjęcie apartamentu na słowenii

Hotel Triest 3-gwiazdkowy

Skipass 6 dni, HB, ubezpieczenie w cenie!

od 670 €

od 640 €

Szczegóły 
zdjęcie apartamentu na słowenii

Hotel Saisera 3-gwiazdkowy

Skipass 6 dni, HB, ubezpieczenie w cenie!

od 705 €

od 675 €

Szczegóły 

Miejsce – Nassfeld/ Tarvisio/ Krvavec/ Arnoldstain/ Kranjska Gora - Planica / Kanin - Sella Nevea

Austria, Włochy i Słowenia na 1 karnecie

 

1. Ośrodek narciarski Nassfeld (610m - 2200m)

      Nassfeld - najbardziej słoneczny ośrodek całej Austrii to 110 km połączonych z sobą tras, zarówno dla początkujących i zaawansowanych narciarzy oraz aktywnych rodzin (najdłuższa z tras - “Carnia” ma 7.6 km długości). Wyjazd na narty w Alpy właśnie tu na pewno będzie źródłem ciekawych wspomnień.

      W Nassfeld panuje niezwykły mikroklimat który zapewnia słońce i śnieg, czyli dwa czynniki niezbędne do udanego urlopu podczas wyjazdu narciarskiego. Ośrodek położony w południowo-wschodniej części Austrii (Karyntia) tuż przy granicy z Włochami i Słowenią. Wyróżnia go ultranowoczesna infrastruktura z super szybkimi wyciągami i ogromną ilością zawsze świetnie przygotowanych tras. Ośrodek chwali się największą ilością słonecznych dni w sezonie.

Nassfeld oferuje sporo atrakcji m.in: lodowisko, tor saneczkowy, Fun Park i inne niespodzianki jak np. SnowShow.

 

2. Ośrodek narciarski Kranjska Gora - Planica (czyli Marzycielska Góra)

       Oferuje 30 km łatwo dostępnych tras narciarskich, do których dojechać można niemal autostradą.
Trasy są zróżnicowane, od łatwych niebieskich tras dla początkujących, gdzie można połączyć śmiało swój wyjazd na narty z nauką jazdy pod okiem instruktora, poprzez szereg tras czerwonych, aż po czarne trasy dla bardziej wymagających narciarzy.
Początkujący i rekreacyjni narciarze odnajdą się świetnie na trasach w Kranjskiej Gory i Planicy, dobrze nam znanej skądinąd z konkursów skoków narciarskich, bowiem w Planicy znajduje się największa na świecie skocznia narciarska. Powstała w 1934 r. Od tej pory regularnie bite są tu rekordy świata w lotach narciarskich.
     Trasy w Podkoren będą z pewnością bardziej odpowiadać zaawansowanym narciarzom. Ponadto 90% tras narciarskich pokrywa system sztucznego naśnieżania, ale dzięki bliskości morza Adriatyckiego zimy są tu bardzo śnieżne i raczej o brak śniegu nie należy się obawiać.

 

3. Ośrodek narciarski Dreiländereck - Arnoldstein

      Dzięki wysokiemu położeniu, obok Nassfeld, Villach i Kranjskiej Gory ciekawą alternatywą urozmaicającą nasz wyjazd na narty jest jednodniowy wypad w te właśnie rejony. Ośrodek ma długie tradycje narciarskie sięgające lat trzydziestych. Dostępne jest tu 9 wyciągów które obsługują narciarzy i około 20km niezatłoczonych, zawsze świetnie przygotowanych tras narciarskich. Zaraz obok ośrodka, w pobliskim uzdrowisku Villach znajdują się ciepłe baseny termalne w których po nartach można zaznać należytego odpoczynku.

 

4. Ośrodek narciarski Krvavec

      Krvavec położony na zboczu góry Kalška (2047 m n.p.m.) w słoweńskich Alpach Sawińsko - Kamnickich. Trasy o łącznej długości 30 km znajdują się na wysokości od 1450 do 1971 m n.p.m. Jeśli decydujemy się na wyjazd narciarski w Alpy z dziećmi ośrodek ten jest świetną alternatywą na spędzenie zimowego urlopu. Dostępna jest tam szkółka i przedszkole narciarskie, świetnie przygotowane stoki do jazdy zarówno początkujących jak i zaawansowanych. W Krvavcu działa też niezły snow-park dla snowboardzistów.

     Dzięki wysokiemu położeniu, sporym opadom śnieżnym, które występują tu naprawdę obficie oraz wspomagającym w razie potrzeby systemom naśnieżania (95% obszaru), sezon narciarski trwa tu rekordowo długo, często nawet do 150 dni – od listopada aż do początku maja!

 

5. Ośrodek narciarski Sella Nevea / Kanin

      Sella Nevea – Kanin oferujący 30 km tras narciarskich na 70ha. Jest on pod względem walorów widokowych, a także możliwości jazdy na przemian - po stronie Włoskiej i Słoweńskiej trafnym wyborem kierunku wyjazdu na narty. Te dwie stacje - włoska i słoweńska - połączone ze sobą siecią wyciągów i tras znajdują się na przeciwnym stoku góry Kanin (2587 m n.p.m.).

Kolejną ciekawostką tego ośrodka jest jego słynne położenie i przepiękny widok w głąb Alp na wschód, oraz na Adriatyk na południu.

 

6. Ośrodek narciarski Tarvisio

       Ośrodek narciarski Tarvisio położony jest na styku trzech państw : Włoch, Słowenii oraz Austrii. Tarvisio organizowało Uniwersjadę zimową w roku 2003 oraz gościło zawody Pucharu Świata w zjeździe kobiet w roku 2011. Trasy narciarskie zawsze są to świetnie przygotowane i niezwykle malownicze. Trasy są niezatłoczone i posiadają wspaniałe warunki do uprawiania narciarstwa i snowboardu.

       Niezwykłe krajobrazy Julijskich Alp sprawiają, że miejsce to jest wprost magiczne. Zapierający dech w piersiach zjazd do Camporosso po trasie Prampero, przy różnicy wzniesień ponad 1000 metrów to prawdziwa uczta narciarska dla wszystkich zaawansowanych narciarzy.

       Na szczególną uwagę zasługuje sanktuarium Maryjne zlokalizowane na szczycie góry Lussarii (1751m n.p.m) - tworzy ono niezwykle klimatyczne mini miasteczko z licznymi knajpkami i restauracjami przez które przejeżdżamy praktycznie na nartach. Nie zatrzymać się w tym miejscu na włoska kawę jest niemożliwym - bo widoki zmuszają do tego niemal każdego narciarskiego turystę. Ośnieżone Tarvisio pozostaje według nas jednym z najbardziej urokliwych narciarskich ośrodków, a tym samym jest to miejsce idealne na wyjazd narciarski.

ośrodek narciarski Nassfeld w Austrii - zdjecie kolejki narty na słoweni - zdjecie

ośrodek narciarski na słoweni - zdjecie kolejki wyjazd narciarski na słowenie - zdjecie

Przykładowe zdjęcia regionu i rozkładu tras narciarskich

 

Kliknij w zdjęcie, aby je powiększyć!

NASSFELD (610m - 2200m)

- Długość tras 110 km

- 30 km tras łatwych

- 69 km tras średnich

- 11 km tras czarnych

- Wyciągi: 30 nowoczesnych wyciągów i kolejek (5 gondolek, 8 wyciągów krzesełkowych, 17 orczyków)

 

Kliknij w zdjęcie, aby je powiększyć!

 

Kliknij w zdjęcie, aby je powiększyć!

KRVAVEC 30km (1450m - 1971m)

- Trasy łatwe - niebieskie (km): 7

- Trasy średnie - czerwone (km): 15

- Trasy trudne - czarne (km): 7

- Freeride/ Trasy (km): 1

Kliknij w zdjęcie, aby je powiększyć!

 

Kranjska Gora 30km (810m - 1570m)

- Trasy b. łatwe 12%

- Trasy łatwe 47%

- Trasy trudne 29%

- Trasy b. trudne 12%

Kliknij w zdjęcie, aby je powiększyć!

Arnoldstein /Dreiländereck 17km tras

- 7 km tras łatwych

- 8 km tras średnich

- 5 km tras czarnych

- Długość tras 20 km

 

Kliknij w mapkę, by ją powiększyć

Sella Nevea / Kanin (1103m - 2133m) 30km tras

- 6 km tras łatwych

- 22 km tras średnich

- 2 km tras czarnych

- Długość tras 30 km

- ośrodek transgraniczny

 

Kliknij w mapkę, by ją powiększyć

Tarvisio, trasy:

- Łatwe 30%

- Trudne 61%

- Bardzo trudne 9%

- Liczba tras 17

- Długość tras (km) 33 km

- Snowpark 1

- Nocnych tras (km) 2 km

- Najdłuższa trasa 4 km

 

Profesjonalne szkolenie narciarskie

      Szkolenie narciarskie podczas wyjazdów na narty w Alpy z kadrą Skimaniaka to coś, z czego będziesz na pewno w pełni usatysfakcjonowany. Niewielkie grupy szkoleniowe z podziałem na poziom zaawansowania swej jazdy, przyjazne i profesjonalne podejście zarówno do dzieci jak i dorosłych, to tylko niektóre cechy oferowanego przez Skimaniaka szkolenia narciarskiego.

         Na śniegu jesteśmy kilkadziesiąt, a niekiedy i więcej dni w sezonie. Kadra instruktorska złożona jest z ludzi dla których narciarstwo to już sposób życie i stan umysłu - po prostu uwielbiamy je (we wszelkich odmianach). Wszyscy nasi instruktorzy posiadają wieloletnie doświadczenie w nauczaniu jazdy na nartach, zarówno dzieci jak i dorosłych. Wśród nas znajdziecie specjalistów od: nauki jazdy na nartach dzieci, jazdy sportowej, freeridu, skialpinizmu, fun i body curvingu. Często szkolenia prowadzą byli zawodnicy klubów narciarskich.

       Podczas szkoleń prowadzimy wideo nagrania rejestrując każdy szczegół Waszej jazdy. Takie nagrania udostępniamy dla uczestników jako pamiątkę, stanowiącą także podstawę do dokładnej analizy Waszej jazdy w trakcie pobytu podczas wieczornych spotkań z instruktorem. Dzięki temu, krok po kroku ćwiczący zaczyna dostrzegać w czym tkwi sedno sprawy. Filmy są również świetnym dowodem o poczynionych postępach.

Z wyjazdu na narty w Alpy w połączeniu ze szkoleniem narciarskim Skimaniaka będziesz na pewno mega zadowolony.

 

Szkolenia grupowe dla osób jeżdżących

         Jest to opcja dla narciarzy już jeżdżących czy doskonalących swoje umiejętności, a przynajmniej mających pierwsze kroki za sobą. Osoby biorące udział w szkoleniach w tym wariancie muszą mieć już opanowaną minimum jazdę płużną, skręty, hamowanie przy różnej prędkości i nachyleniu, potrafić poruszać się co najmniej po niebieskich trasach ośrodka oraz używać każdego typu wyciągu. Osoby te są w stanie rozpocząć lub doskonalić naukę jazdy równoległej. Narciarze, którzy jeszcze nie oponowali tych elementów powinni wziąć udział w szkoleniu dla początkujących.

         Oczywiście innych, nawet bardzo zaawansowanych narciarzy także zapraszamy na szkolenia z nami. Swą jazdę zawsze można doszlifować pod względem techniki, detali. Można spróbować innych technik jazdy aniżeli tylko tych standardowych/klasycznych czy tez jazdy poza trasowej. Oczywiście w obrąbie tego wariantu szkoleń występuje zwykle kilka grup na różnym poziomie zaawansowania.

 

Szkolenia dla początkujących narciarzy

         Wariant dla osób dopiero rozpoczynających naukę narciarstwa/snowboardu lub nie czujących się wystarczająco pewnie, aby móc wziąć udział w szkoleniu grupowym dla osób jeżdżących w wariancie powyższym. Jest to wariant odpowiednio zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z narciarstwem, jak i tych którzy mieli sporą przerwę w jeździe, a chcieliby na początku sobie wszystko odświeżyć na spokojnie, bez presji większej grupy. Liczebność grup w tym wariancie waha się od 2 do 5 osób tak więc wielkość grup jest bardzo mała, wręcz kameralna. Instruktor w takich warunkach może bardziej indywidualnie podejść do kursanta, poświecić więcej indywidualnej uwagi podczas prowadzonego szkolenia narciarskiego. Jeśli ktoś z grupy początkujące czyni bardzo szybkie postępy to oczywiście może przejść do innej, bardziej zaawansowanej grupy.

 

Przedszkole narciarskie dla dzieci 4-6 lat

        Jest to wariant odpowiedni dla najmłodszych adeptów w wieku 4-6 lat. Grupy liczą zwykle od 2 do 4 dzieci, a nauka odbywa się w atmosferze wesołej zabawy podczas. Maluchy uczą się nie tylko od swego prowadzącego, ale i od siebie nawzajem pod uważnym okiem instruktora. Podczas tych szkoleń wykorzystywane są różne pomoce i rekwizyty, jak np. ringa, zośki, tyczki kolanówki, pachołki, makarony etc.

       W tym wieku dzieci wymagają dużo zaangażowania i uwagi od instruktora, stąd kameralna grupa pozwala odpowiednio zająć się małymi kursantami łącząc naukę ze świetną zabawą. Oczywiście w miarę potrzeb robione są krótkie przerwy w szkoleniu by mali kursanci mieli odpowiedni czas na regenerację sił, jakąś przekąskę - jeśli oczywiście tego potrzebują.

       3-godzinny tryb szkoleniowy wydaje się najodpowiedniejszy w tej grupie wiekowej. Z doświadczenia wiemy, że po tym czasie zdolność koncentracji ulega pogorszeniu, co skutkuje gorszym przyswajaniem "treści" szkoleniowej.

 

           Dodatkowe, prywatne lekcje indywidualne oraz lekcje w małych 2-3 i 4 osobowych grupach trwają godzinę i prowadzone są przez naszych instruktorów w godzinach porannych i w południe. Jeśli nie czujesz się pewnie pierwszego dnia na stoku, a może chcesz popracować nad daną techniką lub Twoje dziecko potrzebuje indywidualnych wskazówek i podejścia w nauczaniu zapraszamy do zapisu przed wyjazdem drogą e-mail . Tylko w ten sposób zapewnisz sobie dobór dnia i godziny czy Twojego ulubionego instruktora ;)

 

 

 

 

 

 


Z chęcią odpowiemy na wszelkie dodatkowe pytania.

 

 

KONTAKT

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel.: +48 504 431 349; +48 519 159 235

www.skimaniak.org

 

 

Powyższa treść ma charakter informacyjny