Karnet narciarski zawsze w cenie wyjazdu!!!
Aprica + Passo del Tonale

Włochy - Lombardia
Termin I (Luty): 05-12.02.2022
Termin II (Luty) : 12-19.02.2022


Ilosć tras: 55 km + 100 km
Szkolenia Ski dla chętnych


Aprica
Aprica + Passo del Tonale

Włochy - Lombardia
Termin I (Luty): 05-12.02.2022
Termin II (Luty) : 12-19.02.2022


Ilosć tras: 55 km + 100 km
Szkolenia SKI&SNB dla chętnych 

Obiekt Cena Opis
zdjęcie apartamentu w austrii w nauders

Apartamenty przy stoku 

Skipass 6 dni w cenie!

brak miejsc

Szczegóły

zdjęcie apartamentu w austrii w nauders

Apartamenty Aprica

Skipass 6 dni w cenie!

od 365 €

Szczegóły

opis obiektu lub apartamentu

Hotel 3* przy stoku 

Skipass i wyżywienie HB w cenie!

od 659 €

od 629 €

Szczegóły
Obiekt Cena Opis
zdjęcie apartamentu w austrii w nauders

Apartamenty Aprica

Skipass 6 dni w cenie!

od 365 €

Szczegóły

opis obiektu lub apartamentu

Hotel 3* przy stoku 

Skipass i wyżywienie HB w cenie!

od 629 €

Szczegóły
opis obiektu lub apartamentu

Hotel 4* przy stoku 

Skipass i wyżywienie HB w cenie!

od 675 €

Szczegóły
zdjęcie apartamentu w austrii w nauders

Apartamenty przy stoku 

Skipass 6 dni w cenie!

brak miejsc

Szczegóły

 

 

Miejsce APRICA - Włochy

 

     Wyjazd na narty do włoskiej Aprici to z pewnością świetny pomysł. Aprica oferuje ponad 55 km tras narciarskich dostępnych w zasadzie z każdego punktu miasteczka "na wyciągnięcie reki" ( w połączeniu z pobliskim obszarem Adamello Ski mamy do dyspozycji ponad 150 km tras). Trasy te są mocno zróżnicowane, więc każdy narciarz znajdzie coś dla siebie - od naprawdę długich i trudnych czarnych tras, schodzących np. ze stoków Magnolty i Baradello, poprzez spory przekrój szerokich czerwonych tras dla średnio-zaawansowanych narciarzy, aż po liczne trasy niebieskie - zarówno idealne do długiej, spokojnej, relaksacyjnej jazdy, jak również ponad 7 km trasa "Panoramica" schodząca ze zboczy Baradello. Krótkie trasy są wyposażone w taśmy i talerzyki dla najmłodszych adeptów narciarstwa oraz tych, którzy stawiają tu swoje pierwsze "narciarskie kroki" (lub snowbordowe ;-)). Na większości tras znajdziemy jednak wyciągi krzesełkowe i gondole.


     Należy przy tym pamiętać, że na pierwszy rzut oka "niepozornie przedstawiająca" się Aprica oferuje przewyższenie wynoszące ponad 1100 metrów! Co jest niewątpliwie imponującym wynikiem. Stoki narciarskie są zawsze świetnie przygotowane, a w razie konieczności odpowiednio naśnieżane przez cały zimowy sezon. Jednak opady śniegu w Aprice bywają zwykle obfite - a czasem padają tam płatki śniegu wielkości dłoni (jak zauważył jeden z naszych instruktorów pewnego razu w Aprice ;-) )

     Dobrze rozwinięta infrastruktura (liczne bary, restauracje, sklepy z tradycyjnymi włoskimi produktami itp.) pozwala zrelaksować się po aktywnie spędzonym dniu na stoku narciarskim. W miejscowości znajduje się również ogólnie dostępny basen oraz lodowisko. Wyjazd na narty w Alpy w te rejony z pewnością nie grozi nudą.

     Aprica tworzy dla najmłodszych sporo możliwości spędzania czasu poza samą jazdą na stokach. Dostępny jest tu tor snowtubingowy (zjazd na oponkach), który jest w dostępności cały dzień na karnecie. W czwartki organizowane są na jednej z oświetlonych tras wieczorne zjazdy na jabłuszkach, zaś dla dorosłych w tym czasie czeka poczęstunek w postaci grzanego wina. Poza tym są także do skorzystania parki zabaw na śniegu dla najmłodszych z różnymi przeszkodami. Rodzinny wyjazd na narty do Aprici to trafiony wybór.

     Aprica jest usytuowana idealnie pomiędzy najbardziej znanymi włoskimi ośrodkami narciarskimi jak Livigno, Val di sole i Bormio. Posiada niepowtarzalny górski klimat typowego włoskiego, alpejskiego miasteczka. Otoczona przepięknymi górskimi szczytami, lasami sosnowymi, alpejskimi jeziorami. Niezwykle urokliwa miejscowość, z której jest wszędzie blisko do stoków narciarskich. Jest nimi wprost otoczona, dodatkowo świeże górskie powietrze sprawia, że aż chce się żyć odwiedzając Apricę!

     Włoska Aprica położona jest jedynie około 30km regionów narciarskich Passo del Tonale – Presena - Ponte di legno –Temù ( czyli Adamello ski), a opcja karnetu Valadaski z Aprici pozwala na 2 dni szusowania również w tym regionie narciarskim - co daje dodatkowe 100 km tras narciarskich oraz dostęp do pięknego widokowo lodowca Pressena.

ferie zimowe w aprice - zdjęcie

 

Zobacz jak było na naszych wyjazdach narciarskich do Aprica i Passo del Tonale w poprzednich sezonach:

 

 

Przykładowe zdjęcia okolicy oraz rozkładu tras narciarskich

     Trasy narciarskie usytuowane są na wysokości od 1200 do 2300 m.n.p.m, co umożliwia zjazd na nartach niemal do samego centrum miejscowości Aprica, która oddalona jest o 35 km od Ponte di Legno, a tym samym resortu narciarskiego Adamello Ski - czyli drugiego terenu narciarskiego dostępnego w opcji karnetu rozszerzonego. Warte odnotowania jest to iż włoska kadra narodowa od lat trenuje w tym rejonie. Mimo dość łagodnego, a zarazem obfitującego w słońce klimatu, Aprica jest zaliczana do terenów narciarskich o dużej gwarancji śniegu, dodatkowo wspomaganej w razie konieczności przez urządzenia naśnieżające pokrywające 80% tamtejszych stoków. Z pewnością warto swój narciarski wyjazd w Alpy zaplanować właśnie tu.

 

ferie na anrtach w aprice -włochy -zdjecie wyjazd na narty do Aprici we Włoszech - zdjęcie

Wyjazd narciarski do włoch - zdjecie grupy impreza narciarska na stoku

  • Najwyższy punkt regionu - 2300m
  • Różnica wzniesień- 1108m
  • Stacja dolna - 1162m
  • Położenie miejscowości – 1181m
  • Nartostrady – łączna długość- 50 km
  • Snowpark - 1
  • Najdłuższa trasa zjazdowa - 7 KM
  • Liczba wszystkich wyciągów: 18

 

Kliknij w mapę by ją powiększyć!

 

Kliknij w mapę by ją powiększyć!

 

Profesjonalne szkolenie narciarskie

Narciarskie szkolenia grupowe

     Podczas ferii zimowych i innych okresów, w których bywamy w Aprice szkolenia grupowe prowadzimy w wariantach 3-godzinnych lub całodziennych.

     Ośrodek narciarski Aprica jest miejscem stwarzającym świetne możliwości do nauki jazdy na nartach z instruktorem w ramach organizowanych przez nas szkoleń narciarskich czy snowboardowych, dosłownie dla grupy na każdym poziomie zaawansowania jazdy.

     Narciarze uczestniczący w naszych zajęciach są dzieleni ze względu na poziom umiejętności na różne grupy szkoleniowe, w których jeżdżą pod okiem starannie przez nas dobranych instruktorów, ćwicząc czy doskonaląc już swoją technikę.Tak naprawdę wstępny podział na grupy szkoleniowe jest już dopracowany przed wyjazdem na podstawie subiektywnych ocen naszych uczestników, którzy określili swoje umiejętności odnosząc się do naszej 10-stopniowej, opisowej skali jazdy. Oczywiście jest to wówczas wstępny podział, który na miejscu po pierwszym dniu jazdy może być skorygowany (rotacje w grupach w miarę potrzeb na bieżąco).

     Szkolenia narciarskie Skimaniaka są prowadzone zarówno w grupach dla narciarzy doskonalących się i tym samym mocno zaawansowanych (miewamy w grupach także uczestników z powodzeniem doskonalących się mimo posiadania już stopni instruktorskich), jak i dla narciarzy średnio-zaawansowanych oraz początkujących. Szkolenia prowadzimy autorskimi metodami pozwalającymi na lepsze "poczucie narciarstwa", bardziej stawiając na praktykę i naukę często poprzez ćwiczenia w grupach, choć i o teorii narciarstwa oczywiście nie zapominamy.

     Wyjazdy w Alpy ze szkoleniem narciarskim oferowane przez Skimaniaka cieszą się ogromną sympatią, zainteresowaniem zwłaszcza ze względu na ten nietypowy dodatek jakim jest możliwość nie tylko nabycia dodatkowych umiejętności ale i spędzenia czasu na stoku w odmienny nieco sposób oraz możliwość zawarcia nowych znajomości z osobami o wspólnej pasji.

     Szkolenia grupowe osób jeżdżących w czasie ferii czy innych okresów zimy są propozycją skierowaną dla narciarzy mających już pierwsze kroki za sobą i tym samym mogących uczestniczyć w zajęciach w grupie (tzn. osoba biorąca udział w takim szkoleniu powinna być w stanie min. samodzielnie się zatrzymać z każdej prędkości, utrzymywać tempo grupy, skręcać co najmniej pługiem z każdą, kontrolowaną prędkością, poruszać się po co najmniej niebieskich trasach ośrodka, oraz jeździć każdego typu wyciągiem). Osoba w tej grupie powinna być gotowa do rozpoczęcia nauki jazdy równoległej. Dla narciarzy nie posiadających jeszcze tych umiejętności proponujemy natomiast "szkolenia dla zupełnie początkujących".

 

Szkolenia dla początkujących narciarzy

     Jest to propozycja dla osób, które chcą swoje pierwsze kroki stawiać na wyjedzie z nami, lub nie czujące się jeszcze na nartach na tyle pewnie by uczestniczyć w szkoleniach dla grup jeżdżących po niebieskich trasach ośrodka, przy wykorzystaniu każdej prędkości, korzystając przy tym ze wszystkich dostępnych urządzeń wyciągowych.
     Szkolenia te charakteryzują się kameralnymi grupami kursantów, przez co instruktor może poświęcić więcej indywidualnej uwagi każdemu uczestnikowi szkolenia. Gwarantuje to bezpieczne szkolenie i owocuje szybkimi postępami w nauce.

 

Przedszkole narciarskie dla dzieci 4-6 lat

     Jest to propozycja kilkudniowych szkoleń 3-godzinnych dla dzieci w wieku 4-6 lat stawiających swoje pierwsze kroki na nartach lub będących na początku swej przygody z nartami. Szkolenia te charakteryzują się mocno zabawowym charakterem, niepozwalającym na ani chwilę nudy. Jako, że dzieci w tym wieku wymagają więcej indywidualnego zaangażowania instruktora, ich poziom koncentracji jest mocno zależny od wzbudzenia ciekawości aktualnym zajęciem, szkolenia te prowadzone są w bardzo kameralnych grupach, dzięki czemu instruktor może poświęcić więcej czasu poszczególnym kursantom, co w przypadku maluchów gwarantuje przede wszystkim bezpieczne szkolenie, lecz oczywiście również pełne wrażeń!

     Oczywiście dzieci w tych grupkach dzielone są także na te lepiej i słabiej jeżdżące bowiem miewamy w grupach maluchów istne fenomeny :) Najważniejsze, by dzieci czuły się wśród swych rówieśników jak najlepiej i nie myśląc o rodzicach niepostrzeżenie nabywały w drodze nauki połączonej z zabawą coraz to nowe umiejętności jazdy, poruszania się po stoku w butach, na nartach, wstawania, bycia/funkcjonowania w grupie.

 

       Poza zorganizowaną ofertą grupową, zachęcamy do skorzystania z naszych dodatkowych lekcji indywidualnych oraz lekcji w małych 3-4 osobowych grupach. Takie lekcje trwają minimum godzinę i można rezerwować je już przed wyjazdem na e-mail podany na naszej stronie. Zazwyczaj lekcje te odbywają się poza godzinami zajęć głównych tur szkoleniowych, w związku z czym mogą korzystać z nich również uczniowie tych tur. Warto skorzystać z lekcji jeden na jeden, ponieważ instruktor swoją uwagę w 100% poświęca właśnie Tobie, dzięki czemu szybko możesz podnieść poziom swoich narciarskich umiejętności.

 


Z chęcią odpowiemy na wszelkie dodatkowe pytania

 

 

KONTAKT

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel.: +48 504 431 349; +48 519 159 235

www.skimaniak.org

 

 

Powyższa treść ma charakter informacyjny